Bujiler Geldi Bir Gariplik Mi Var?

hocam ney fiyat 550 TL serviste, 250 TL yarısı yapıyor. Muhtemelen orijinal değil tabi ki kullanılabilir sizin tercihiniz ama o fiyata buji ben görmedim

Ekli dosyayı görüntüle 43793

Artık Buji değişiminde yıl yok Mehmet bey. O dediğiniz eskiden di.
Hocam bizim aracımız de eski olunca 2014 golf 1.2 tsi ister istemez yıl bilgisi de paylaşmak istedim...

Fakat bu yıl olayı canımı çok sıkıyor değerli abim...

Neden derseniz aracı aldığımda 8 yıl 180 bin km tiriger dendi şimdi 8 yıl geldi araç 103 binde 

Kimi servis değiştirin diyor kimisi değiştirmeyin 

Adıyaman vimsa baktı tiriger iniz gayet iyi fakat degistirseiz iyi olur dedi...

Amacı belli diyece çok şey varda neyse susalım iyiyse nie değiştiriyoruz....

Yani yıl vardı kaldırdılar yine eski usulde sadık kalmak avantajli mi olur yoksa yeni usul km bazlı mi ilerlemek gerekir bilemiyorum...

Araçlar genelde yatıyor şu siralar...

Bakim 1 yıl 15 bin km onda değisiklik yok fakat buji triger v kayısı gibi ömrü daha uzun parçalar soru işareti...

Değiştir kurtul demek isteriz de gereksiz harcama yapmak da şu anda çok gereksiz...

Bakim + tiriger + disk balata + silecekler 6.700 fiyat aldım servisten 

Bu birim fiyata doğduğu memleket almanya da 2014 golf 7 veriyorlar zaten :)

@Mmt0634 Haklısınız Mehmet bey.

Birşeyi daha belirteyim. Üstteki paylaştığım ve sizin alıntıladığınız bakım çizelgesi şuan güncel olan ve hala Triger dede yıl yok. 
O çizelgede 120.000 diye anlıyorm trigeri ben. Çizelgenin en altı.

@Alii hocam ben dilovasinda çalışıyorum cts de dahil hiç bir vaktim yok gideyim alaym Samandira da ikamet ediyorum. Aciliyet olmasa beklerdim gider alirdim lakin eşim kullanıyor okula giderken buji 1 tanesi çalışmıyor artık 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@kozdemir66 Ümraniye avek servisi 256 tl fiyat verdi bujiye alıp gidecekseniz fiyat degisir burda taktiracaksaniz fiyat bu + işçilik dedi 

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=14731]Alii[/mention] hocam ben dilovasinda çalışıyorum cts de dahil hiç bir vaktim yok gideyim alaym Samandira da ikamet ediyorum. Aciliyet olmasa beklerdim gider alirdim lakin eşim kullanıyor okula giderken buji 1 tanesi çalışmıyor artık 
Demokrasi de çare tükenmez

Bana deseydin gider yetkili servisten alir sana kargo yapardim ustad

@Mmt0634 Haklısınız Mehmet bey.

Birşeyi daha belirteyim. Üstteki paylaştığım ve sizin alıntıladığınız bakım çizelgesi şuan güncel olan ve hala Triger dede yıl yok. 
O çizelgede 120.000 diye anlıyorm trigeri ben. Çizelgenin en altı.
Dizel ler için 120 bin benzinli tsi motorlar için 180 bin km doe geciyor hocam...

Dizel lerde devirdaim pompası tiriger sistemine dahil edilmiş fakat tsi motorlarda elektronik devirdaim denen kronik sorunlu parça tiriger e zıt konumlandırılmış...

Devirdaim sknti li bir parça kronik sorunlu 35 bin km de grantiden değişmişti 102 binde cebinden 2.230 tl karsiliginda değişti...

O değil bir müddet daha golf kullanırsam motoru tek başına indirip bindirecek kıvama gelicem sanırım :)

saygılarımla hocam...

hocam ney fiyat 550 TL serviste, 250 TL yarısı yapıyor. Muhtemelen orijinal değil tabi ki kullanılabilir sizin tercihiniz ama o fiyata buji ben görmedim
Evet 550 tl iscilik dahil 4 adet 1.2 tsi için...

Önemli dip nokta arac 2014 zibuzu indirimi dahil adiyaman vimsa 4 ay önce değişti...

Dizel ler için 120 bin benzinli tsi motorlar için 180 bin km doe geciyor hocam...

Dizel lerde devirdaim pompası tiriger sistemine dahil edilmiş fakat tsi motorlarda elektronik devirdaim denen kronik sorunlu parça tiriger e zıt konumlandırılmış...

Devirdaim sknti li bir parça kronik sorunlu 35 bin km de grantiden değişmişti 102 binde cebinden 2.230 tl karsiliginda değişti...

O değil bir müddet daha golf kullanırsam motoru tek başına indirip bindirecek kıvama gelicem sanırım :)

saygılarımla hocam...
Hocam son cümlenize aynen katılıyorum. Bundan önce iki tane reno 12 bir toros ve golfu almadan önce ford connectimiz vardi 2006 model 9 yıl bindik sadece bakım yaptırdık fren balataları bile fabrikasyondu daha sonra sattık. Daha önceleri tek bildiğim ve kontrol ettiğim yağı ve suyuydu. Şimdi arabanın tüm alt takımını öğrendim salıncak burçları sayesinde, elektronik devirdaimi, cam motorlarıını, volan, oynar volan, normal turbo, geometrik turbo,debriyaj pedalından gele seslede debriyaj sistemini öğrenecem. Yakında sanayide dükkan açmayı düşünüyorum golf 7 özel servisi diye.😂😂

@kozdemir66 Ümraniye avek servisi 256 tl fiyat verdi bujiye alıp gidecekseniz fiyat degisir burda taktiracaksaniz fiyat bu + işçilik dedi 
hocam ümraniye avek 1.2 TSI aracım için 4 yaş indirimiyle 420 TL+işçilik fiyat verdi bana geçen hafta, sadece malzeme için de ümraniye avek ve özön çekmeköy ikisi de 550 tl dedi. fiyat veren arkadaş bir hata yapmış olabilir. o fiyata olsa her gün önünden geçiyorum hemen yarın alırım :)  

@erty 2 kez aradım hocam 2 farklı kişi de aynısını söyledi aracın yaşından ve motor hacminden ötürü sanırım 

Geri
Üst Alt