KG GOLF (yeni eklentiler ACC, MIB2 STD, YENİ VW LOGO vs.)

Bugün kişiselleştirme kodlaması yaptım ve uzun zamandır yağışlar ve yasaklar nedeniyle detaylı yıkatmadığım aracımı Meguiars ta kendi şampuan ve eldiveni ile güzelce yıkattım. Peşine AVM kapalı otoparkında Ultimate Liquid Wax ladım. Bu cila çok aşırı uzun etkili olmasa da güzel parlaklık veriyor ve kolay uygulanıyor. Arada atıyorum. Aslında demir tozu temizliği ve kil uygulaması da istiyor ama çok zamanım yoktu şimdilik cila atıp geçiverdim...İnsanın böyle uygulamaları kendisinin yapması aracın neresinde ne çizik var ne kusur olmuş onu da görmesine biraz moralinin bozulmasına sebebiyet veriyor.

Kişiselleştirme de çok ekstra katmasa da güzel oluyor. Aracı çalıştırınca kullanıcı seçmenizi istiyor. Ayrıca araç durumu kısmından kolayca kullanıcı değiştirilebiliyor. Ayna ayarlarını kullanıcıya göre değiştirse güzel olurdu ama öyle bir şey yok sanırım. Ancak bu kodlamayı yaptıktan sonra konfor sinyal sayısı 5 iken standart ayar olan 3 e düştü tekrar kodlamadım yolda farkettim ona şaşırdım. 5 e de alışınca insan 3 az geliyor sinyal işini hep dokunarak hallediyormuşum onu farketmiş oldum 3 az geldi tekrar yapacağım.( Edit: ışık ayarlarını medya ekranından fabrika ayarlarına döndürünce düzeldi)

2 yıl bakımına da az kaldı, aracımla ufak değişikliklerle golf 7,5 kullanmaktan mutluyum. herkese kazasız sürüşler hayırlı ramazanlar dilerim.

Photo 13.04.2021 16 29 02.jpgPhoto 13.04.2021 16 29 20.jpg461136AB-7AB9-4C53-9C47-69DC304B9B60.jpegvlcsnap-2021-04-13-23h18m02s496.pngvlcsnap-2021-04-13-23h12m12s268.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
elinize sağlık hocam, güzel parlamış :) kişiselleştirme kodlaması konusunda ben de konfor sinyali konusunda aynı durumu yaşadım. sıfırlama şart :D  ben de afallamıştım ilk farkettiğimde.  bu kodlamada hani kullanışlı işe yarar denecek bir özellik olarak sık kullanılan 2 profil oluşturup kullanmak geldi(misal bi profilde ayna katlama açık,dwa onayı açık, diğerinde bunlar kapalı gibi günün belli saatine göre yapılan ayarlar). onun dışında işlevsel fark olmadı :D  başta isim yazıyor ediyor,o hoş işte :D

Konforlu sinyalin ne oldugunu 2 yil gectikten sonra ogrendim

@mustafacagri hocam çok teşekkürler evet kişiselleştirme konusu evet anca görsellik gibi çok esprisi yok dediğiniz gibi. İnsan istiyor tabi koltuğu direksiyonu aynası hafızalı olsun basınca ayarlasın hepsini kullanıcıya göre  B)  ama bu segmentte pek sunulan şeyler değil. Golf 8 rline da bile herşey elle ayarlanıyor. Evet Kodlamaya gerek olmadan düzeldi konfor sinyal  (y)

@HONEYabi güzel oluyor konfor sinyal otobüsçü gibi tık tık basıyorum kayar sinyali sanki retarder mübarek  :sofor:

@omurkadirhocam merak ettiğim bir şey var haritayı uydu görselinde nasıl yansıtıyorsunuz. Ben aktım ama medyada seçenek yok. Telefondan da uydu görünümü yapsam bile medyada yine uydu görüntüsü çıkmıyor normal harita çıkıyor.

@tuncer_2632 hocam merhaba Apple haritalarda dediğiniz gibi uydu görüntüleri yansımıyor carplaye sadece harita çıkıyor. ben google maps kullanıyorum o nedenle. Onun da uydu görüntülerini konuma yaklaşınca bilinçi olarak google flu yapıyor Türkiye'de dikkat ederseniz.  Vpn ile girilirse belki tam net olur ama uğraşmaya değmez. Yandex iyi bu konuda uydu görüntüleri yaklaşınca çok net bozulma yok. Ancak carplay desteği yok onun da maalesef.

Telefonda yandex, carplay bağladığımda google maps kullanıyorum. 

Ama apple haritarın da avantajı TVZ(Tahmini varış zamanını) istediğiniz kişi ile kolayca tek tuşla paylaşmanızı sağlıyor ne zaman varacağınıza dair bilgiler gidiyor karşıdaki kişiye trafiğin ve sizin gidişinize molanıza vs göre güncelliyor bu süreyi.

Hayırlı olsun. 7.5 larda birçok kişi bulamıyor ancak hızı ayarlarken 1 artırıp 1 azaltmak için Set tuşu 1 azaltırken Res tuşu 1 arttırır hız ayarını. + ve - ise 10 ar 10 ar artırıp azaltır. 1 kez denediğinizde demek istediğimi anlayacaksınız. Keyifli sürüşler.

Cam konusu riskli bir konu 1 hata ile araçtan soğumanıza sebep verebilir (hatalı veya yanlış ön cam montajı sonrası hem yağmur hem ses alan araçlar oldu daha öncesinde.)

Birde otomatik kararan dikiz aynasindaki düğmeyi 2 sene sonra varligini ogrendim

Bakalim daha neler ogrencez
Derken Bülent abi ? Işık Sensörümü diyorsun ? Otomatik kararan aynada düğme olmuyor manuel aynada oluyor diye biliyorum Çeltik kısmı ? 

Geri
Üst Alt