Jump to content

VAG.COM KODLAMADA BAŞLANGIÇ, YEDEKLEME, DÖKÜMAN VE KODLAMA SONRASI GERİ ALMAK

Recommended Posts

• Kurucu Yönetici
2 dakika önce, mesaybelf yazdı:

@yusuf aracıma cam kırılıp içeriden kapıların açılması durumunda kesikli olarak korna çalmasını sağlayacak kodlamayı yaptırmak istiyorum.bunun kodlaması forumda var. Ama şimdi değişti bunu adaptasyondan mi yapmak mi gerekli olacak

Aynen öyle hocam. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 177
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

VAGCOM / VCDS YENİ BAŞLAYACAKLAR İÇİN ARACINIZA AİT MEVCUT KODLARIN YEDEĞİNİ ALMA VE SONRASINDA YAPACAĞINIZ KODLAMALARI TAKİP ETMEK Değerli Ho

merhabalar. bende audi a3 var bu foruma katıldım. vagcom sistemleri audi bmw wolkswagen aynı yazılımı kullanıyor galiba

Merhaba Arkadaşlar, Bu forumdan, diğer yerli ve yabancı forum ve website'larından toparladığım kodlamaları içeren dokümanı benim gibi yeni başlayan arkadaşlar için ekte sizlerle paylaşıyorum. Çin

Konudaki görseller

• 5 weeks later...
  • Kurucu Yönetici
2 saat önce, anticlient yazdı:

@yusuf  hocam selamlar, golf 6 2012 pulse için vagcom kablosu alacağım ancak çok fazla seçenek çıkıyor, can, hex vb. şeyler yazıyor kabloda. bana bir kablo önerebilir misiniz acaba aliexpressten ? şimdiden teşekkür ederim.

Forumda güncel vag Com kablosu konusu var hocam. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 4 ay sonra...

@Stefekli Of, hocam siz fena karıştırmışsınız anlaşılan. Google'de araştırma yaptım ama kodlamaların hangi kanalda olduklarını yazan bi konuya rastlamadım. Ben 2 dakika "Smoke Motion" a bi sorayım müsaitse cevap yazarsa size dönüş yaparım. Kapı kodlamalarının kanallarını bende bilmiyorum açıkcası. 
Bu arada sigorta kutusunu kurcalamadınız değil mi ? Hani soket tak çıkar yapmadınız ?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, Stefekli yazdı:

Evet onları eski hale getirdim şimdi hiç kapılar kilitlenmiyor açılmıyor aynı şekilde bagaj içerdende açılmıyor

Hocam Mehmet arkadaşımıza yazdım ben. Sağolsun cevapsız bırakmadı. Onunda bu konu hakkında pek fikri yokmuş anahtarının pili bitmiş olabilir mi diye sordu 
ve dediğim gibi eğer yaptığı değişiklikleri hatırlamıyorsa pdf den aynı model arabanın kodlarına bakıp yapabilir yada mecburen servise gidicek dedi.

Şu videodakileri bi kontrol eder misin bana gönderdiği videoda buraya bi baksın dedi.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam merhabalar yedek anahtar ile denedim iki anahtarda çalışıyor ışık yanıyor anahtarda ama işlem yapmıyor dün sadece 1 2 ayar yaptım direksiyon ile ilgili ve kapı aç kapada korna sesi kapıları kilitleyince bagaj açılıyordu şimdi kapıda kilitlenmiyor internetten bende araştırdım ama bulamadım kapılar kilitlenmiyor içerden kitleyip çıktım 3 kapı kitli şöför kapısı kilitsiz duruyor :) yarın sabahtan gizli özellik açan bir firmaya gitmeyi düşünüyorum yada kabloyu aldığım firmadan destek alıcam elden başka birşey gelmiyor  

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Stefekli Çok geçmiş olsun hocam ne diyelim. Araç kapalı bir yerdedir umarım. İnsanın içi rahat etmez bu şekilde. 

Siz siz olun bir dahaki sefere kodlama yapacağınız zaman pc de Not defterine mutlaka girdiğiniz kanalları not alın. Çünkü araçta fazlasıyla kanal var ve bunları akılda tutmak biraz zor. Heleki yaptığınız Bir kodlamayı aylar sonra geri almak istediğinizde not almadıysanız hatırlamanız zor olur. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 5 ay sonra...

Merhaba aracima yaptığım kodlamalari geri almak zorundayim muayneye girmem gerektigi icin. Tum yaptığım islemleri tek tek geri almaya calismaktansa eski yedegimdeki coding kismini suanki coding kismina yazsam bu sekilde ilk yedek aldigim zamanki ayara geri doner mi ?A4FCD528-22DF-478D-B6D5-F7E7ABBCC6A9.thumb.jpeg.05e4d11e1f4b0961e833114f60c72e4b.jpeg

mesela bu ilk kodlama yapmadan onceki aldigim central electric kodu. Bunu kopyalayip yapistirabilir miyim ? 
simdiden tesekkurler

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 3 ay sonra...
On 27.01.2020 at 11:53 AM, oguzkaanvolkan yazdı:

Merhaba aracima yaptığım kodlamalari geri almak zorundayim muayneye girmem gerektigi icin. Tum yaptığım islemleri tek tek geri almaya calismaktansa eski yedegimdeki coding kismini suanki coding kismina yazsam bu sekilde ilk yedek aldigim zamanki ayara geri doner mi ?A4FCD528-22DF-478D-B6D5-F7E7ABBCC6A9.thumb.jpeg.05e4d11e1f4b0961e833114f60c72e4b.jpeg

mesela bu ilk kodlama yapmadan onceki aldigim central electric kodu. Bunu kopyalayip yapistirabilir miyim ? 
simdiden tesekkurler

Hocam bu şekilde adaptasyondan yaptığınız kodlamaları geri alabilirsiniz,fakat long coding kısmındaki yaptığnız TİK'leri sanırım kendiniz manuel olarak kaldırmanız gerekecek diye biliyorum.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, Recep Gül yazdı:

Hocam bu şekilde adaptasyondan yaptığınız kodlamaları geri alabilirsiniz,fakat long coding kısmındaki yaptığnız TİK'leri sanırım kendiniz manuel olarak kaldırmanız gerekecek diye biliyorum.

Long codingteki her bitteki tik i ekledigimizde veya kaldirdigimizda yukarda paylastigim fotodaki yedekteki coding degisiyor. Yani o coding i alip long coding yazan yere yapistirabiliriz aslinda 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Ker9m
      Merhaba arkadaşlar bugün 2018 model Yeni polo araca Amerikan park açmak istedim ön Amerikan park açılmadı girmediğim yer kalmadı ama yinede açılmadı fakat aynı kodları aynada kullanınca ayna Amerikan park açıldı bir bilgisi olan varmı?
    • Yazan: Odes
      Değerli arkadaşlar merhaba,
      2014 1.4 tfsi 140/ A3 Sedan sahibiyim. Aracımda aktif silindir yönetimi (ACT) var. Son günlerde sabahları araç soğukken biraz ilerlediğimde bu hata alıyorum fakat performansta ve çekişte bir sorun yaşamıyorum. Aracı durdurup tekrar çalıştırınca kendiliğinden siliniyor. 
       Bana yardımcı olabilir misiniz ? Bu hata neyin nesidir ? Şimdiden desteğiniz için teşekkürler,

Merhaba arkadaşlar dışarıda carplayı 600-700Tl'ye açanlar var crack muhabbeti tam olarak ne oluyor bir bilgisi olan varmı?
      Arkadaşlar 2009 Audi A3`de iç aydınlatma sürekli yanıp sönüyor bunu nasıl düzeltiriz bir bilgisi olan veya daha önce başına gelen varmı?

• Yazan: emr54
      Dış stoplar karşılamada yanmıyor codlamasında yardımcı olabilicek varmı

• Yeni Oluştur...