Yılda 5 bin km için yıllık bakım yapılmalı mı?

Bizim kullandığımız yağlar longlife yağlar hocam( maksimum 30bin yada 2 yıl ömrü var) orjinal olduktan sonra yağ konusunda bir kaç ay gecikmenin bir zararı olacağını düşünmüyorum.  Yine  de servise ZAMANINDA gitmeni öneririm. Şimdiye kadar doğru olanı yapmışsın yarın öbür gün Allah vermesin herhangi bir  arıza durumunda belki servis bunu göz önünde bulundurarak yapacağın masrafı "iyi niyet" e sokarak minumuma indirebilir. 

Gerçi konudan bağımsız olarak iyi niyet olayında da kafalar karışık .Servis bazı araçları bakım atlasa bile iyi niyete sokarken aksatmadan bakımlara giden araçları sokmayabiliyor ya da yeterince indirim yapmadan tamir ediyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

8 ay önce aracımı aldım(almadan 20gun önce bakımı yapılmıştı) ve şuan toplamda 1200km yaptım. Bakıma kadar 1500 anca olacaktir. Bu durumda yine yıllık bakım yapılmalı mı

Yurtdışında olduğum için günü gününe ayı ayına yıllık bakımlarını yaptıramıyorum. Servis danışmanıma durumu söylediğimde 1-2 aylık bir gecikme de problem olmaz demişlerdi. En son Temmuz'da yaptırmıştım, bu yıl Eylül'de yaptıracağım. Biraz yıllık bazda bakıyorlar genelde. Ben olsam bu yıl içinde yaptırırım ama biraz geciktiririm. 

Geri
Üst Alt