Vag Com Kablo Önerisi İstiyorum

Şuanki konuyla alakasız olacak amayeri gelmişken sormak istiyorum, servise hidrolik yağı değişimi için gittiğimde rica ettim makineye bağladılar aracı ve hiçbi hata görünmediğini söylediler. Oysaki elimdeki kabloyla hata araması yaptığımda 2 tane sürekli hata çıkıyor karşıma. Mümkün mü böyle birşey bu kablolar yanıltıyor olabilir mi?

@Tulkas kablolar arasinda oyle bi fark olmaz :)

Sizdeki kablo hatanin halen aktif bir hata olup olmadigini göstermiyor, sadece bu modulde hata kaydi var diyor. Servisdeki kablo ise o hatanin o an aktif olup olmadığını gosteriyor. Aktif hata yoksa sorun da yoktur ama gecmis hatalarin ne oldugu neden verdigide onemli aslinda.

Sizdeki kablo ile hataları silin aktif hata ise zaten tekrar okudugunuz anda geri gelecektir hata.

@CemK valla bilemiyorum Cem hocam bu attığım hata kodları kesin görünür serviste bişey söylerler diyordum hiçbişey yok dendi, eve döndüğümde tekrar kontrol ettim bu iki hata kodu çıktı direkt. Servise gitmeden daha önce silmiştim light switch hatasını, vakum sensörü hatasını da hiç silemiyorum silinmiyor yani kalıyor sürekli o🤷🏻‍♂️

Screenshot_2021-04-28-00-16-42-816_com.android.chrome.png

bi önceki mesajda resmi paylaştım. sizce düzelir mi bu kablo. aygıt yöneticisinde, bilinmeyen aygıt olarak görünüyor.
Başka PC'de denediniz mi? Yazılımı güncellersek sorun olmaz gibi ama bilemiyorum genede.

Başka PC'de denediniz mi? Yazılımı güncellersek sorun olmaz gibi ama bilemiyorum genede.
4 ayrı bilgisayarda denedim aynı sorunu alıyorum. 

ben bu kabloyu güncelledim ama farkına varmadan EEPROM programı ile PID değerini değiştirdim. ben güncellemeden önce pid FA20 idi şimdi 99 olmuş.

Valla bu kablo bana dert oldu bunu düzeltene öyle bir dua edecem ki GOLF 8 alması kaçınılmaz olacak... :)))

Moderatör tarafında düzenlendi:
@zulalyol Bugün size özelden mesaj atmaya çalıştım ama nasıl olacağını bulamadım. Yeni üye olduğumdan dolayımıdır yoksa başka bir neden mi bilemedim :)

Sizde bulunan kablonun sürüm ve ücretini öğrenmem mümkünmüdür hocam.

Arkadaşlar aynı danışma isteği olduğu için başka konu açma gereği duymadım. 

Bende şu an Yeni kasa 2021 Caddy var. Bu Linkteki kabloyu almayı düşünüyorum. Satıcı çalışabilir deyince tereddütte kaldım. Kesin çalışır deseydi alacaktım onun için bilenlerden görüş almak istiyorum. Sizce uygun kablo mu bu ilerde güncelleme yapılabilir mi? Modüllerin Yeni 2021 Golf 8 ile aynı olduğu söyleniyor ama bilemiyorum tabi ki.. Sizce ne yapmalıyım almalı mıyım bu kabloyu? 

Ekran Görüntüsü (92).png

Geri
Üst Alt