gözümüz aydın bu nasıl saçmalık😂

manuel bomboş olan bir araç ve sırf ötv dilimine girmesin diyede o şekilde ayarladılar. 1000 tl artsa üst ötv dilimine girecek. bu nedenle bomboş bir araç.

Bu araca bu parayi vermektense 2020 otomatik 250 civari fr almak daha mantikli arti yeni leonda tasarim olarak hic albeni yok sahsi fikrim

Türkiyede insanlarin cogu araba kullanmayi bilmedigi icin
İstanbul trafiğinde geçireceğin 3 saat ve sol bacak dolaşım bozukluğu bu fikrini değiştirebilir :)

İstanbulda otomatik kullanmak lüks değil, bir noktada ihtiyaç. Ama daha tenha bir şehirde olsam manuel tercih ederim ben de...

@krym otomatik kullanan bilmiyor mu hocam kullanmayı araç :)

İstanbul trafiğinde geçireceğin 3 saat ve sol bacak dolaşım bozukluğu bu fikrini değiştirebilir :)

İstanbulda otomatik kullanmak lüks değil, bir noktada ihtiyaç. Ama daha tenha bir şehirde olsam manuel tercih ederim ben de...

insanlarin %70'i otomatik araba  olmasa araba kullanamaz, geriye kalan %30'luk kisiminda cok büyük cogunlugu orta ve ileri yasli insanlar, ben istanbulda yasiyorum ve otomatik tercih ediyorum ama manuelde yillarca kullandim, bugün trafikteki insanlarin %70'i araba kullanmayi zaten bilmiyor ve otomatik oldugu icin bir sekilde arabasini sürebiliyor, manuel olsa hic kullanamaz.

Araba sürmesini bilmeyenlerin cilesini trafikte ben cekiyorum

Örnek:

Sol seritten Büyükcekmece-avcilar istikametinde yaklasik 90kmh ile ilerliyorum, orta seritten araba kullanmasini bilmeyen vatandas 50km hizla zartttt diye önüme atliyor, ben frene yüklenirken arka kotuktaki kemersiz baglanmamis bir sekilde oyun oynayan 3-4 yasindaki cocugu görüyorum, biraz dikkatsiz olsam, en ufak bir carpma ile o cocuk ön camdan firlar.....

Sorun ne biliyormusunuz

O gerizekali adam ne yaptiginin farkinda bile degil!!!!

Hatasinin farkinda degil!!!

Cünkü hayatinda ilk defa araba aldi, hicbir egitim almadi, tecrübeside yok ama altinda araba ile trafikte....

Bunun gibi bir sürü vaka yasiyorum trafikte ve bu isin sakasi yok, ben o anda klima veya radyo ile ugrasiyor olsaydim o cocuk ölmüstü..

2002'den buyana yaklasik 20 yildir trafikteyim, 20 yil önceki söför kalitesiyle bugünkünü kiyasalayabilecek yastaki arakadaslar ne demek istedigimi anlamistir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam %70 i bilmiyor demiyelim de bilinçsizce,dikkatsizce,saygısızca kullanan o düzeylerde desek daha doğru olur.
kırmızı ışıkta daha yeşil yanmadan korna basanlar kemer takmadan gezenler çocukları ön koltukta hatta kucağında alıp araba sürmeyi öğretmeye çalışanlar yayayı görüp yol vermemek için gaza yüklenenler😁bunlar bizim türk halkının eğitim alsada vazgeçemediği alışkanlıkları.

@palsak arkadaşımızın da dediği gibi biliyorlar ama işlerine nasıl gelirse öyle kullanıyorlar saydığınız olayları bende yaşıyorum çokça bende İstanbulda yaşıyorum. örnek bilmeyenlere vereyim yol bomboş dilovasindan geliyorum sol şeritte önümde araç yol kimsesizler gibi inan adam frene kokleyip sağa attı kendini trafik olsa frene basmasın anlayacağım da neyse @krym başkanım sende haklısın :)

Geri
Üst Alt