Çakmaklık Basılı Kalmış?

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar belki biraz ilginç ya da saçma gelebilir sorunum fakat 6-7 aydır aracımın başında değilim, ara sıra ailem kullanıyor sadece, son derece titiz olduğum için de arabaya mümkün mertebe kimseyi bindirmiyorum, bunun için öncelikle tavsiyesi olan varsa koltuk airbaglerini kapatmayacak şekilde küçük minder tarzı kılıf önerisi alabilirim sizlerden. 

Asıl sorum ise aracımın çakmaklıyı basılı kalmış, biraz çıkartmayı denedim ama olmadı, kemikle zorlayacağım fakat zorlamadan önce sizlere danışmak istedim, başına gelen var mıdır ya da ne yapabilirim? Kırmak istemiyorum zira

@Musaaksoy Çakmaklık çalışıyor mu?

Bagajdan kontrol edebilirsiniz 12 volt soketinden.

Eğer ki bagaj da çalışmıyorsa yani şarj vs. elektrik yoksa sigorta atmıştır.

Sigorta yanmış ise yenisini takınca çakmak devreye girer ve yaklaşık 10 saniye içinde atar diye düşünüyorum.

Diğer bir olasılık , sigorta yanmamış ve de bagajdaki 12v şarj ediyorsa yani elektrik varsa çakmak bozulmuş , işlevini yerine getirmiyor demektir. 

O zaman çıkarma yöntemi muhtemelen kemik yardımıyladır diye düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üstüne -kalıntı bırakmayacak- çift taraflı bant ile bir şey yapıştırıp çekseniz gelir mi acaba?

@ogzogz hocam baktığım kadarıyla çakmaklık çalışmıyor yani pasif gibi, ama girişte bir bozukluk var mı bilmiyorum, kemik ile denemek aklıma geldi ama komple bozar mıyım diye önce danışmak istedim

@frknyldrm hocam biraz baktım da, yüzey alanı da dar olduğu için sonuç alamam gibime geliyor ama denemekte fayda var, birazdan kontrol edeyim olmadı o şekilde

@ogzogz hocam baktığım kadarıyla çakmaklık çalışmıyor yani pasif gibi, ama girişte bir bozukluk var mı bilmiyorum, kemik ile denemek aklıma geldi ama komple bozar mıyım diye önce danışmak istedim
Çakmaklık mı çalışmıyor , çakmak mı?   Çakmağı, çakmak girişinden mi çıkarmaya çalışıyorsunuz yoksa çakmak dışarıda mı? ( ben yanlış anlamış olabilirim.)

@ogzogz hocam çakmak basılı kalmış, çıkaramadım. Yani düğmesi basılı durumda tamamen, ama bir elektriklenme göremedim

@Musaaksoy peki şarj aleti var mı bagajdan telefon şarj edebiliyor musunuz?

@ogzogz maalesef deneyemedim hocam, sanki bi tane çakmaklık şarj aleti buldum. Dediğiniz şekilde bagajdan deneme yapayım

@ogzogz Hocam deneme yaptım, çakmaklıyı da çıkardım ama besleme yapmıyor, sigortası nerededir? Nasıl kontrol edebilirim?

@Musaaksoy sarı renkli olan 20 amper sigorta lazım. Videoda görünüyor.

@Musaaksoy evet, yukarıya da eklemiştim.

Yerinden çıkarın, muhtemelen yanmıştır.

Yenisini takınca, çakmak girişine çakmağı takınca 10 saniye içinde atacaktır.

(Tabii ki çakmak bozuk değil ve çakmak sebebiyle sigorta yanmamışsa.)

@ogzogz yorum ve yardımınız için çok teşekkürler hocam, bundan sonrası kolay gibi

Geri
Üst Alt