Jump to content

Katlanır ayna...

Recommended Posts

@Mustafaun @ogzogz @Mmt0634 Buzlanma sorununu kodlama yaparak çözebilirsiniz. bir arkadaşımda gördüm, kumandadan kapıları açınca katlanır ayna açılmıyor. aracın içine girip anahtarla marş basınca açılıyordu. yani aracın kapılarını açıp içine girdiğinizde aynanın kumandasından katlamayı kapatabilirsiniz bu kodlamayla.

Mmt0634 bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, tuncer_2632 yazdı:

@Mustafaun @ogzogz @Mmt0634 Buzlanma sorununu kodlama yaparak çözebilirsiniz. bir arkadaşımda gördüm, kumandadan kapıları açınca katlanır ayna açılmıyor. aracın içine girip anahtarla marş basınca açılıyordu. yani aracın kapılarını açıp içine girdiğinizde aynanın kumandasından katlamayı kapatabilirsiniz bu kodlamayla.

@tuncer_2632Bu seçenek daha sonraki aşama.

Öncelikle  buzla kaplı olmasından dolayı  şuan için buz çözüp ondan sonra bunlar uygulanabilir.

2 saat önce, ogzogz yazdı:

@Mmt0634 manuel açınca da ayna açılabilir mi tam emin olamadım.

Eğer ki amaç aracın içine girmekse kumandadan bagajı açıp, koltukları yatırıp arka kapıları açarak, ordan da yolcu tarafının kapısını..

ayna kumandasından, ayna kapalı konumunda olursa muhtemelen araç çalışınca açılmaz. En azından kontak açıkken aynaya kumandadan müdahale olduğu için marş bastıktan sonra da açılacağını düşünmüyorum.

Aracınızın bulunduğu yer elektrik alabileceğiniz bir yere yakınsa uzatma kablosu ile saç kurutma makinesini fazla yakından tutmadan eritme sağlayabilirsiniz.

Bunu da aynaya içine alacak şekilde bir kutu bulup havayı muhafaza ederek ısınmasını sağlayabilirsiniz. Ani ısı değişiminin verebileceği zararı da göz önünde bulundurarak yavaş yavaş uygulayınız.

Diğer aynaya geçerken de havlu gibi kalın bir şeyle sarıp aynı işlemi diğer tarafa yapabilirsiniz.  

Aşırı soğuk havalarda bunun sorun olabileceği bir durum olsaydı mutlaka kılavuzda bunun için uyarı olması gerekirdi. Belki de hiç bir sorun olmaz ancak tedbirli olmak istiyoruz elbet.

Açıkçası o kadar soğuk bir iklimde daha önce yaşamadığımdan tam olarak kestiremiyorum faydası olup olmayacağını.

Yukarıdakiler umarım yardımcı olur.

Yukarıdakilerin işe yarayacağını düşünüyorum.

Denenip görülebilir.

tarihinde ogzogz tarafından düzenlendi
Mmt0634 bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
12 saat önce, ogzogz yazdı:

@Mmt0634 manuel açınca da ayna açılabilir mi tam emin olamadım.

Eğer ki amaç aracın içine girmekse kumandadan bagajı açıp, koltukları yatırıp arka kapıları açarak, ordan da yolcu tarafının kapısını..

ayna kumandasından, ayna kapalı konumunda olursa muhtemelen araç çalışınca açılmaz. En azından kontak açıkken aynaya kumandadan müdahale olduğu için marş bastıktan sonra da açılacağını düşünmüyorum.

Aracınızın bulunduğu yer elektrik alabileceğiniz bir yere yakınsa uzatma kablosu ile saç kurutma makinesini fazla yakından tutmadan eritme sağlayabilirsiniz.

Bunu da aynaya içine alacak şekilde bir kutu bulup havayı muhafaza ederek ısınmasını sağlayabilirsiniz. Ani ısı değişiminin verebileceği zararı da göz önünde bulundurarak yavaş yavaş uygulayınız.

Diğer aynaya geçerken de havlu gibi kalın bir şeyle sarıp aynı işlemi diğer tarafa yapabilirsiniz.  

Aşırı soğuk havalarda bunun sorun olabileceği bir durum olsaydı mutlaka kılavuzda bunun için uyarı olması gerekirdi. Belki de hiç bir sorun olmaz ancak tedbirli olmak istiyoruz elbet.

Açıkçası o kadar soğuk bir iklimde daha önce yaşamadığımdan tam olarak kestiremiyorum faydası olup olmayacağını.

Yukarıdakiler umarım yardımcı olur.

Teşekkür ederim hocam...

Aklıma gelmemişti 

Uzaktan hafif hafif tuttum saç kurutma makinasını ve sorunsuz bir şekilde açmayı başardım...

Bana nasıl yardımcı oldunuz bu fikirle anlatamam...

Saygılarimla...

ogzogz ve frknyldrm bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Mmt0634 yazdı:

Teşekkür ederim hocam...

Aklıma gelmemişti 

Uzaktan hafif hafif tuttum saç kurutma makinasını ve sorunsuz bir şekilde açmayı başardım...

Bana nasıl yardımcı oldunuz bu fikirle anlatamam...

Saygılarimla...

Sonunda çözdük:) sizin adınıza sevindim.

Geçmiş olsun, tecrübe olsun.

Mmt0634 ve frknyldrm bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
On 20.01.2021 at 3:32 PM, HONEY yazdı:

Gittim aynami tokatladim rahat rahat

Elle katlamaki fakir aynasi benimki :)

Bülent Abi kefenin cebi yok, nereye götüreceksin parayı? 

İki ay tatlı yemesen çıkartırsın aynanın parasını, yaptır gitsin. :D

Mmt0634, memin, zulalyol ve 2 diğer bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Bülent Abi kefenin cebi yok, nereye götüreceksin parayı? 
İki ay tatlı yemesen çıkartırsın aynanın parasını, yaptır gitsin.

Hahaha Furkancim

İki ay tatlisiz yapamam ama katlanir aynasiz ömür boyu yapabilirim :)

Hazirdan yiyorum calisiyor olsam yapistirmistim zaten yoksa kefenlik bir durum yok :)

Keyfim al diyor cepbank alma diyor :)

Ben gidip biraz daha aynayi tokatliyip stres atayim bari :)
AliAkg, memin, zulalyol ve 4 diğer bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, HONEY yazdı:

Hahaha Furkancim

İki ay tatlisiz yapamam ama katlanir aynasiz ömür boyu yapabilirim :)

Hazirdan yiyorum calisiyor olsam yapistirmistim zaten yoksa kefenlik bir durum yok :)

Keyfim al diyor cepbank alma diyor :)

Ben gidip biraz daha aynayi tokatliyip stres atayim bari :)

İşin esprisi abi :)

Allah sağlık, huzur ve helalinden kazanç nasip etsin. 

Sonra gelsin çikolatalar, püskevitler, aynalar, accler... :like:

GodThread, HONEY, Mmt0634 ve 2 diğer bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...