Jump to content

triger seti degisimden sonra motordan gelen ugultu

Recommended Posts

Triger değişiminden en önemli husus  sente  çok ince bir ayar.  set yeni değiştirmişse bir kaç günde ses yapacağını düşünmüyorum. belki 2.3. senesinde yapabilir kalitesizse.  
bu tür işlerde başlarında durmak lazım  bir çok firma  kendisi yapmıyor aracılık yapıyor. kayış conti - devirdaym GK  gibi markalar tercih edilmeli 
Arkadaşımda ford focus dizel vardı yetkili serviste sözde triger seti değişti   verdiğinde çıkan sesler devam edince tekrar götürdü  ustalar triger değişmemiş demez mi karıştırdı servisi  telafi edeceğiz deyince bıraktı aracı. aldığında oto kuaför bile yapılmıştı.  

aynen valla hocam acaba benim arabanin parcalaridami degismedi ama ben bikac sonra ustanin yanina gittigimde benim arabanin yaninda yerde triger ve V kayisi ve devirdaim pompasi duruyordu yerde eskiydi usta bunlar senin arabandan cikanlar atmadim sen gor diye dedi .. triger kayisini gosterdi catlamis diye .. valla suphelendim simdi .. ama ben arabami yaklasik 4 yildir kullaniyorum bu ugultu sesi hic olmadi .. triger kayisi degismemis olsa sesde olmazdi iyi tarafindan bakmak lazim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 31
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Aman hocam çok önemli kullanmayın arabayı o halde  Çok citti sorunlar çıkabilir  Kim yaptıysa biran önce düzeltsin belli ki işçilik hatası var belki taktığınız malzeme de fabrikasyon hata ol

@bulentguzel kullandıkları malzemeler inşallah sizin araba için olanıdır. amannnn uydu taktım diyen ustacık çok piyasada.

@bulentguzel hocam benim golf 5 buldum sanırım da aracı bırakıp asla gitmem hayatta yapmayacağım birsey gözlerimle görmem lazım devir kötü malum şişede geçmiş olsun çözülür umarım 

23 saat önce, bulentguzel yazdı:

valla hocam haklisiniz bu yorumlari okuyup arastirna yaptikdam sonra ugultu sesinin ne kadar tehlikeli olabilecegini anladim uykukarim kacti bu gun calisiyorum ama yarin hemen degisim yapan ustaya gidip soracagim tek tek hangi islemleri yapti .. butun rulmanlari sokturup tekrar baktiracagim degismeyen rulmanlarin hepsini alip yenisyle degistirtecegim V kayışıda değiştmişti onuda kontrol ettirecegim sonucda araba 4 yildir bende daha once hic duymadigim bir ugultu sesi ile calisiyor araba buda beni cok rahatsiz etmeye basladi

benim size tavsiyem tekrar oradaki parçaları söktürüp elle kontrol etmesini söyleyin ustaya. benim sadece ilg çalıştırmda 15-20sn ses geliyordu ısınınca ses gidiyordu. aldırış etmedim kayıştan diye. birde aracın bu gibi ağır bakımlarında aracın başından ayrılmayın. araçtan anlamıyorsanız bile aracın haretketli parçalarını elinizle kontrtol edip kurcalayın. ustayıda bir güzel sinir edin :)  düzgün yapsın.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
benim size tavsiyem tekrar oradaki parçaları söktürüp elle kontrol etmesini söyleyin ustaya. benim sadece ilg çalıştırmda 15-20sn ses geliyordu ısınınca ses gidiyordu. aldırış etmedim kayıştan diye. birde aracın bu gibi ağır bakımlarında aracın başından ayrılmayın. araçtan anlamıyorsanız bile aracın haretketli parçalarını elinizle kontrtol edip kurcalayın. ustayıda bir güzel sinir edin   düzgün yapsın.

aynen hocam bu gun gidip oyle yapicam basinda bekliycem sokturucem triger setini komple rulmanlari incelettiricem bide ben inceliycem

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Üstat, sonucu buradan paylaşıp bilgi verirseniz seviniriz.

ustaya goturdum bu gun is cikisi bakti inceledi ugultuyu duydu ve ugultu var dedi ama bu gun gec oldu hafta ici bur gun getir araba kalsin 3-4 saat incelemem lazim dedi V kayisini V kayisi gergi bilyasini,klima koplresoru,sarz dinamosu ve fan rulmanlari bunlari incelemem lazim ugultu V kayisini ordan geliyor gibi dedi .. bende arabayi birakmam basinda beklerim dedim 2-3 saat surer dedi problem yok dedim ..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@bulentguzel Klasik masraf çıkarma operasyonu gibi geldi bana. triger değişmeden önce uğultu yoktu değişti uğultu ortaya çıktı, e ne alakası var v kayışı ve ekipmanları ile. siz söyleyin ustaya triger değişti ses gelmeye başladı diye. size iddia edecektir v kayışı diye, sizde şart koşun ses gitmez ise 5 kuruş ödeme yapmam diye.

böyle işlerde trigerdir, baskı balatadır vs gibilerde illaki servis derim. size de tecrübe olmuştur bu durumlar. 

bakalım nasıl sonuçlanacak, inşallah uğraştırmadan çözüme ulaşılır. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
[mention=22211]bulentguzel[/mention] Klasik masraf çıkarma operasyonu gibi geldi bana. triger değişmeden önce uğultu yoktu değişti uğultu ortaya çıktı, e ne alakası var v kayışı ve ekipmanları ile. siz söyleyin ustaya triger değişti ses gelmeye başladı diye. size iddia edecektir v kayışı diye, sizde şart koşun ses gitmez ise 5 kuruş ödeme yapmam diye.
böyle işlerde trigerdir, baskı balatadır vs gibilerde illaki servis derim. size de tecrübe olmuştur bu durumlar. 
bakalım nasıl sonuçlanacak, inşallah uğraştırmadan çözüme ulaşılır. 

insallah hocam V kayisinida ayni yerde triger seti ile degitirmislerdi ustaya soyledim zaten 4 senedir arabayi kullaniyorum en ufak bi ses yoktu triger set ve V kayisi degisiminden sonra ses basladi diye

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• İletiler

• Arkadaşlar merhaba Gateway kısmında aşağıda temsili olarak eklediğim gibi bir hata gördüm. + kulakçık çalışıyor. Fakat , tusa basinca ışık siddeti artıyor. Işık anahtarı 0 konumunda hataya düşmüyor. Belli ki ışık ayariyla ilgili bir sorun var. Bu butonla ilgili gerekli ayarlari veya duzeltmeleri nereden bulup yapabilirim? Işık ayarı vs var midir acaba? Yardimci olabilirseniz sevinirim.
    • Merhaba arkadaşlar 2013 model 1.2 tsi dsg aracım var 120.000 km de.  son zamanda araçta beyaz duman atma gibi bir sorun baş gösterdi. Başlarda hava soğuk olduğu içindir dedim ama şimdi fark ettim ki motor ısınınca da geçmiyor.  soğutma sıvısını kontrol ettiğimde eksilme göremiyorum. Servise gitmeden önce kontrol etmem başka birşey var mıdır ? bir de bu konu ile alakalı istanbul şişli yakınlarında önerebileceğiniz servis var mıdır ?
    • @Cem hocam 2015 yılından beri golf  dsg kullanıyorum,çok şükür hiçbir arıza vs olmadı
    • ZF sanzimani Honda Dizel Civic'e koydu, Dizel'le uyumlu çalışan nadir sanzimanlardan. Kombinasyon o kadar iyi olmuşki çevremde hatırı sayılır sayida kisi VW'den Honda'ya geçti, deri koltuklar donanim gani bi versiyon getirip iyide indirim yaptılar o zaman, alan herkes aşırı memnun
    • Balansa bir şey demem o da işinin ehli olmalı ki başıma geldi ancak rot ayarınızı her yerde lütfen elletmeyin,  iki yıl önce bir önceki golfümün arka lastiğimi kaldırıma vurduğumda tedbir amaçlı ölçüme gittim arkada sorun yok ama “ağabey önde ufak bi ayar yapayım” cümlesine basiretim bağlanarak evet dememle ip gibi giden arabamla bir süre yamuk direksiyonla düz gitme fantezisi yaşadım, ikinci gittiğim yer abi işini bilmeyene elletme edasıyla  .ıçılan .oku sıvadı iyice🤣. Bandırma’da olduğumdan biraz böyle dolaşıp işin ustasını Bursa’da buldum. İhtiyacı olanlara not: Bursa VW servisin karşı sokağında girişte sağda kalıyor işinin ehli servisin de işlerini yapan bir usta iki dk lık dokunuş ve yol testi esnasında kenara çekip tekrar küçük bir dokunuşla çok az bir ücrete düzeltti sorunu. Allah işine saygı duyarak yapandan razı olsun. İyi ki varlar.
  • Yeni Oluştur...