triger seti degisimden sonra motordan gelen ugultu

[mention=22211]bulentguzel[/mention] usta sen işçiliğe ne kadar ödedin benim usta 650 işçilik yazmış Bi sorayım dedim 
ben periyodik bakim +on takim parcalari degisim + triger seti devirdaim pompasi toplam 750 tl iscilik verdim hocam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@bulentguzel çok fena bi durum. triger seti için servisten de fiyat almışmıydınız? 3-4 yaşından büyük araçlarda fazla bir fiyat farkı olmuyor diye biliyorum. ve size şunu söyleyeyim. özel servis ucuz gibi gelse de defalarca gidip gelme ve abi şu da lazım demelerinden yetkili servislerden daha pahalıya denk geliyor.  üstelik de garantili. şimdi diyelim 4 ay sonra trigeriniz koptu, ne yapacaksınız. tekrardan dünyanın masrafını ödeyecek ve arabasız kalacaksınız. bu arada devir dayım pompası da değişti değil mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=22211]bulentguzel[/mention] çok fena bi durum. triger seti için servisten de fiyat almışmıydınız? 3-4 yaşından büyük araçlarda fazla bir fiyat farkı olmuyor diye biliyorum. ve size şunu söyleyeyim. özel servis ucuz gibi gelse de defalarca gidip gelme ve abi şu da lazım demelerinden yetkili servislerden daha pahalıya denk geliyor.  üstelik de garantili. şimdi diyelim 4 ay sonra trigeriniz koptu, ne yapacaksınız. tekrardan dünyanın masrafını ödeyecek ve arabasız kalacaksınız. bu arada devir dayım pompası da değişti değil mi?
evet devirdaim da degisyi hocam benim araba 99 model volfswogen servisi bakmaz bizim arabaya [emoji4] ama benim hatam ustaya guvenip basinda durmamam parcalari benim almamam usta beni aradi devirdaim su kaciriyor degismesi lazim dedi devirdaimi degistirmisken kompla triger setinide degistirelim dedi ben tamam dedim usta almis takmis ne aldi hangi parcalari gergi bilyalarini degistirdi bilmiyorum bana soyledigi triger seti gates marka devirdaim orjinal ina marka yani kalitesiz malzeme kullanmadim dedi ama gozumle gornedim komple set olarak mi degisti yada dedigi markalarimi kullandi yarin ustaya tekrar gidicem komple sokturup bakicam. sorucam o zaman anlasilir neleri ne markalarla degistirir .. aman hocam triger kayisinin kopmasi buyuk sikinti motora piston yamultup subap kirabilir insallah uzak dursun boyle seyler [emoji120][emoji120]

@bulentguzel Triger kopması gerçekten kötü ve 20-25 bin masraf demek. söküp taktırmak diyorsunuz, usta kabul eder mi bu durumu, işçiliği baya tutar. servis de bakar sizin arabalara. denemek için  bir  sorun bilgi alın derim. benim kuzenin 2015 polosunda volan değişimi yapıldı servis ile usta arasında 700 tl fark vardı.

[mention=22211]bulentguzel[/mention] Triger kopması gerçekten kötü ve 20-25 bin masraf demek. söküp taktırmak diyorsunuz, usta kabul eder mi bu durumu, işçiliği baya tutar. servis de bakar sizin arabalara. denemek için  bir  sorun bilgi alın derim. benim kuzenin 2015 polosunda volan değişimi yapıldı servis ile usta arasında 700 tl fark vardı.
hangisi daha pahali fiyat verdi ??? sokup kontrol edecek tabiki bir ay once 750 tl verdim iscilige .. iscilik hatasi var yada urun hatasi tekrar ayni iscilik paralarini vermem zaten ustada sorunlu olan bir iste tekrar bu kadar iscilik paralari istemeye utani hocam
sanirsam

@bulentguzel servis fazla fiyat verdi ama özel servis 4000 tl derken yetkili servis 4700 tl fiyat verdi. yetkili servis garantilidir. özel serviste, servisten çıktın 3,5 gün içinde arıza olmazsa işlem sağlam demektir sonrasında çıkacak arızalar ekstra ücrete tabidir. ekmeği fırıncıdan alıp üzerine 5 kuruş fazladan vereceksin derler. siz aracınıza 1999 model diye haksızlık yapmışsınız, onlar da güzel arabalar sağlam dayanıklıdır.   

inşallah ekstra ücret talep etmez sizden.

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=22211]bulentguzel[/mention] servis fazla fiyat verdi ama özel servis 4000 tl derken yetkili servis 4700 tl fiyat verdi. yetkili servis garantilidir. özel serviste, servisten çıktın 3,5 gün içinde arıza olmazsa işlem sağlam demektir sonrasında çıkacak arızalar ekstra ücrete tabidir. ekmeği fırıncıdan alıp üzerine 5 kuruş fazladan vereceksin derler. siz aracınıza 1999 model diye haksızlık yapmışsınız, onlar da güzel arabalar sağlam dayanıklıdır.   
inşallah ekstra ücret talep etmez sizden.
ekstra ucret talep edebilirler ama ben olaylari anlatip madur oldugumu belurticem eksik takilan parcalari alicam fazla iscilik talep ediceklerini sanmiyorum hocam 100-200 tl veriririm fazlasini vermem zaten aradim ustayo boyle boyle ugultu sesi geliyor arac cekisden dustu felan dedim triger degisiminden sonra getir bakalim dedi usta art niyetli kotu bir insana benzemiyor .. eksik iscilik var tahminimce

Triger değişiminden en önemli husus  sente  çok ince bir ayar.  set yeni değiştirmişse bir kaç günde ses yapacağını düşünmüyorum. belki 2.3. senesinde yapabilir kalitesizse.  

bu tür işlerde başlarında durmak lazım  bir çok firma  kendisi yapmıyor aracılık yapıyor. kayış conti - devirdaym GK  gibi markalar tercih edilmeli 

Arkadaşımda ford focus dizel vardı yetkili serviste sözde triger seti değişti   verdiğinde çıkan sesler devam edince tekrar götürdü  ustalar triger değişmemiş demez mi karıştırdı servisi  telafi edeceğiz deyince bıraktı aracı. aldığında oto kuaför bile yapılmıştı. :)  

hangi marka iyidir acaba triger setinde 
hocam yaptigim arastirmalara gore continental (alman) ....gates (alman ... ina (alman) bunlari tavsiye ediyorlar genelde ama ben benim araba icin arastirdim (golf 4.. 1.6 aeh otomatik) diger araclard icinde mutlaka uretmislerdir triger seti

Triger değişiminden en önemli husus  sente  çok ince bir ayar.  set yeni değiştirmişse bir kaç günde ses yapacağını düşünmüyorum. belki 2.3. senesinde yapabilir kalitesizse.  
bu tür işlerde başlarında durmak lazım  bir çok firma  kendisi yapmıyor aracılık yapıyor. kayış conti - devirdaym GK  gibi markalar tercih edilmeli 
Arkadaşımda ford focus dizel vardı yetkili serviste sözde triger seti değişti   verdiğinde çıkan sesler devam edince tekrar götürdü  ustalar triger değişmemiş demez mi karıştırdı servisi  telafi edeceğiz deyince bıraktı aracı. aldığında oto kuaför bile yapılmıştı. [emoji4] 
aynen valla hocam [emoji4] acaba benim arabanin parcalaridami degismedi ama ben bikac sonra ustanin yanina gittigimde benim arabanin yaninda yerde triger ve V kayisi ve devirdaim pompasi duruyordu yerde eskiydi usta bunlar senin arabandan cikanlar atmadim sen gor diye dedi .. triger kayisini gosterdi catlamis diye .. valla suphelendim simdi .. ama ben arabami yaklasik 4 yildir kullaniyorum bu ugultu sesi hic olmadi .. triger kayisi degismemis olsa sesde olmazdi iyi tarafindan bakmak lazim [emoji16][emoji16][emoji16]

valla hocam haklisiniz bu yorumlari okuyup arastirna yaptikdam sonra ugultu sesinin ne kadar tehlikeli olabilecegini anladim uykukarim kacti bu gun calisiyorum ama yarin hemen degisim yapan ustaya gidip soracagim tek tek hangi islemleri yapti .. butun rulmanlari sokturup tekrar baktiracagim degismeyen rulmanlarin hepsini alip yenisyle degistirtecegim V kayışıda değiştmişti onuda kontrol ettirecegim sonucda araba 4 yildir bende daha once hic duymadigim bir ugultu sesi ile calisiyor araba buda beni cok rahatsiz etmeye basladi

benim size tavsiyem tekrar oradaki parçaları söktürüp elle kontrol etmesini söyleyin ustaya. benim sadece ilg çalıştırmda 15-20sn ses geliyordu ısınınca ses gidiyordu. aldırış etmedim kayıştan diye. birde aracın bu gibi ağır bakımlarında aracın başından ayrılmayın. araçtan anlamıyorsanız bile aracın haretketli parçalarını elinizle kontrtol edip kurcalayın. ustayıda bir güzel sinir edin :)   düzgün yapsın.

benim size tavsiyem tekrar oradaki parçaları söktürüp elle kontrol etmesini söyleyin ustaya. benim sadece ilg çalıştırmda 15-20sn ses geliyordu ısınınca ses gidiyordu. aldırış etmedim kayıştan diye. birde aracın bu gibi ağır bakımlarında aracın başından ayrılmayın. araçtan anlamıyorsanız bile aracın haretketli parçalarını elinizle kontrtol edip kurcalayın. ustayıda bir güzel sinir edin [emoji4]  düzgün yapsın.
aynen hocam bu gun gidip oyle yapicam [emoji4][emoji4] basinda bekliycem sokturucem triger setini komple rulmanlari incelettiricem bide ben inceliycem

Geri
Üst Alt