Jump to content

triger seti degisimden sonra motordan gelen ugultu

Recommended Posts

99 golf 4 otomatik sahibiyim 205000 kilometrede 1 ay once agir bakim yaptirdim o gunden beri arac hareket ederken cogalan rolantide vitesde iken azalan ama surekli halde motordan gelen bir ugultu sesi var arac benzinli ama dizel gibi sesli calisiyor ben baska bir ustaya gosterdim sente ayarina bakti triger kayisi cok gergin dedi biraz gevsetti ama ses gitmedi buyuk ihtimal gergi bilyalari bozulmus olabilir dedi gergi bilyalarida set halimde degismisti kayisin gerginliginden dolayi tekrar bozulabilirmi? bu konu hakkinda bilgisi olan paylasirsa sevinirim 2 gun sonra triger degisimi yapilan servise gidip durumu anlatacagim bakalim ne olacak.. bu ugultu sesi kabin icine geliyor arabayi kullanmakdan sogudum resmen

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 31
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Aman hocam çok önemli kullanmayın arabayı o halde  Çok citti sorunlar çıkabilir  Kim yaptıysa biran önce düzeltsin belli ki işçilik hatası var belki taktığınız malzeme de fabrikasyon hata ol

@bulentguzel kullandıkları malzemeler inşallah sizin araba için olanıdır. amannnn uydu taktım diyen ustacık çok piyasada.

@bulentguzel hocam benim golf 5 buldum sanırım da aracı bırakıp asla gitmem hayatta yapmayacağım birsey gözlerimle görmem lazım devir kötü malum şişede geçmiş olsun çözülür umarım 

11 dakika önce, bulentguzel yazdı:

99 golf 4 otomatik sahibiyim 205000 kilometrede 1 ay once agir bakim yaptirdim o gunden beri arac hareket ederken cogalan rolantide vitesde iken azalan ama surekli halde motordan gelen bir ugultu sesi var arac benzinli ama dizel gibi sesli calisiyor ben baska bir ustaya gosterdim sente ayarina bakti triger kayisi cok gergin dedi biraz gevsetti ama ses gitmedi buyuk ihtimal gergi bilyalari bozulmus olabilir dedi gergi bilyalarida set halimde degismisti kayisin gerginliginden dolayi tekrar bozulabilirmi? bu konu hakkinda bilgisi olan paylasirsa sevinirim 2 gun sonra triger degisimi yapilan servise gidip durumu anlatacagim bakalim ne olacak.. bu ugultu sesi kabin icine geliyor arabayi kullanmakdan sogudum resmen

Aman hocam çok önemli kullanmayın arabayı o halde 

Çok citti sorunlar çıkabilir 

Kim yaptıysa biran önce düzeltsin belli ki işçilik hatası var belki taktığınız malzeme de fabrikasyon hata olabilir ihtimal düşük ama triger sistemi kitlerse o zaman iş kötü...

En kısa zamanda hatta kullanmadan çekici ile hangi usta yaptıysa götürün bence 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Aman hocam çok önemli kullanmayın arabayı o halde 
Çok citti sorunlar çıkabilir 
Kim yaptıysa biran önce düzeltsin belli ki işçilik hatası var belki taktığınız malzeme de fabrikasyon hata olabilir ihtimal düşük ama triger sistemi kitlerse o zaman iş kötü...
En kısa zamanda hatta kullanmadan çekici ile hangi usta yaptıysa götürün bence 

aynen hocam zaten bu ugultu sesi benide cok rahatsiz ediyor .. araba rahat calisamiyormus gibi yaklasik 1 aydir kullaniyorum boyle once tekerlek bilyalarindan olabilur dedi kendi ustam balansa soktuk araci sol arka teker porya arizali dediler degistirdik aracda 80-90 i gecince direksiyonda titreme vardi .. rot balans ayari yapildi titreme gitti ama motordan gelen uglutu sesi gitmedi benim aklima triger ver gergi bilyalari geloyor cunku triger seti ve devirdaim pompasi degismeden once o uglutu sesi yoktu aracda

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@bulentguzel Hocam tiriger kayışı değişiminde kayışın etrafında dönen tüm gergi bilyaları setin içinden çıkmıyor. sadece setin içinden çıkan bilyaları değiştirmişlerdi. benim başıma geldi eski aracımda tiriger değişimi oldu motorda değişik bir ses geliyordu. iki sefer servise gittim y kayışı varmış ondan ses yapıyor dediler tekrar değişti. 6 ay sonra aracımı model yükseltmek için arkadaşıma sattım. oda 2 ay bindikten sonra motor siboplar pistona vurmuş motoru kırmış anlayacağınız. aracı tamire verdi. tamirci aracın krank mili rulmanı bozukmuş kitleyince zamanlama bozulmuş pistonlar siboplara vurmuş dedi. triger kayışı değişiminde tüm oynar rulmanlar dikkatlice kontrol edilmeli. sonuçta krank mili rulmanı tiriger setinin içinde çıkmaz. ustalar hemen değiştirip gönderiyorlar.

tarihinde tuncer_2632 tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, tuncer_2632 yazdı:

@bulentguzel Hocam tiriger kayışı değişiminde kayışın etrafında dönen tüm gergi bilyaları setin içinden çıkmıyor. sadece setin içinden çıkan bilyaları değiştirmişlerdi. benim başıma geldi eski aracımda tiriger değişimi oldu motorda değişik bir ses geliyordu. iki sefer servise gittim y kayışı varmış ondan ses yapıyor dediler tekrar değişti. 6 ay sonra aracımı model yükseltmek için arkadaşıma sattım. oda 2 ay bindikten sonra motor siboplar pistona vurmuş motoru kırmış anlayacağınız. aracı tamire verdi. tamirci aracın krank mili rulmanı bozukmuş kitleyince zamanlama bozulmuş pistonlar siboplara vurmuş dedi. triger kayışı değişiminde tüm oynar rulmanlar dikkatlice kontrol edilmeli. sonuçta krank mili rulmanı tiriger setinin içinde çıkmaz. ustalar hemen değiştirip gönderiyorlar.

Hocam bende degistircem...

Yetkili serviste 

Yetkili serviste dediğiniz gibi set degistiricez derken degsitirmedigi parça oluyor mu acaba şüphelendim şimdi...

Konu hakkında detaylı bilgiye sahip olduğunuzu düşünerek sormak istedim 

Triger setidegistirmeye gittiğimde şunları da değiştirin demek isterim ama onlar ne bilmiyor tamamı sistemin yenilenmesini istiyorum değişmeyen parçalar nelerdir onlari da degistirsem...

Sayenizde temiz iş yaptırmış olurum 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
bende triger seti değişeceğim lakin arkadaşın bu sorunundan sonra tam olarak set dışında nelerin değişmesi gerekiyor bilen biri yazabilir mi [mention=5983]tuncer_2632[/mention]

1cbcf1031c23a44936c8b37ba033bf78.jpg
benim golf 4 de tam olarak bunlar var triger setinde 4 rulman ve kayis yarin degistirtdigim ustaya gidip soracagim bunlardan kac tanesi degisdi diye .. internetden ve youtube dan aracin marka model ve motor seri nosu ile arama yaptginizda triger seti diye cikiyor hocam bulabilirsiniz.. bence malzemeleri kendiniz alin ve degisimde orda olun ben arabayi biraktim ustaya orda degildim pişman oldum

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
[mention=22211]bulentguzel[/mention] Hocam tiriger kayışı değişiminde kayışın etrafında dönen tüm gergi bilyaları setin içinden çıkmıyor. sadece setin içinden çıkan bilyaları değiştirmişlerdi. benim başıma geldi eski aracımda tiriger değişimi oldu motorda değişik bir ses geliyordu. iki sefer servise gittim y kayışı varmış ondan ses yapıyor dediler tekrar değişti. 6 ay sonra aracımı model yükseltmek için arkadaşıma sattım. oda 2 ay bindikten sonra motor siboplar pistona vurmuş motoru kırmış anlayacağınız. aracı tamire verdi. tamirci aracın krank mili rulmanı bozukmuş kitleyince zamanlama bozulmuş pistonlar siboplara vurmuş dedi. triger kayışı değişiminde tüm oynar rulmanlar dikkatlice kontrol edilmeli. sonuçta krank mili rulmanı tiriger setinin içinde çıkmaz. ustalar hemen değiştirip gönderiyorlar.

valla hocam haklisiniz bu yorumlari okuyup arastirna yaptikdam sonra ugultu sesinin ne kadar tehlikeli olabilecegini anladim uykukarim kacti bu gun calisiyorum ama yarin hemen degisim yapan ustaya gidip soracagim tek tek hangi islemleri yapti .. butun rulmanlari sokturup tekrar baktiracagim degismeyen rulmanlarin hepsini alip yenisyle degistirtecegim V kayışıda değiştmişti onuda kontrol ettirecegim sonucda araba 4 yildir bende daha once hic duymadigim bir ugultu sesi ile calisiyor araba buda beni cok rahatsiz etmeye basladi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
[mention=22211]bulentguzel[/mention] kullandıkları malzemeler inşallah sizin araba için olanıdır. amannnn uydu taktım diyen ustacık çok piyasada.

aynen hocam çok pişmanım arabayı ustaya bırakıp gittiğime. parçaları bizzat kendim alıp değişimde orda olmadığım için çok pişmanım.. yarın tekrar gideceğim ustaya bütün rulmanları kayışı söktürüp soracağim tek tek hangisi değişm hangisi degismemis .. kontrol ettirecegim ve herekirse butun hepsini tekrar alip degistirtecegim..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
[mention=22211]bulentguzel[/mention] hocam benim golf 5 buldum sanırım da aracı bırakıp asla gitmem hayatta yapmayacağım birsey gözlerimle görmem lazım devir kötü malum şişede geçmiş olsun çözülür umarım 

aynen hocam parcalari arastirin kendiniz kaliteli markakar mumkunse orjinallerini alin butun seti rulmankar gergi bilyalari mutlaka degistirtin ve ustanin yaninda gozlerinizle gorun neler yaptigini gerekirse isine karisin ustanin aracin senteye alinmadi ve ozel aparatla kilitlenmesi cok onemliymis bunu ogrendim arastirmalarimdan sente ayari bozuksa kayis gergin yada gevsek olursa sikinti.. sente atlarsa(diş) bu cok daha buyuk sikintiymis supaplari pistonlari kirabilecek kadar buyuk sikinti kayis kitlenip kopabiliyormus bu durumda

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
[mention=22211]bulentguzel[/mention] bunları öğrendiğimiz iyi oldu açıkçası düzgün bir usta bulmak çok zor baya arastiracagiz anlaşılan 

aynen hocam mal senin malin can senin canin isini guzel iyi dusrust yapan ystalr var tabi piyasada ama yapmayanda cok kafan rahat olsun gozlerinizle gorun ustanin yaptiklarini parcalari felan iyice arastirin bisey yaptirmadan once internetden sagdan soldan.. boyle forum siteleri cok iyi bu yuzden basimiza gelenleri tecrubelerimizi paylasiyoruz burda .. diger arkadaslara birbirimize faydamiz oluyor ..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
[mention=22211]bulentguzel[/mention] usta sen işçiliğe ne kadar ödedin benim usta 650 işçilik yazmış Bi sorayım dedim 

ben periyodik bakim +on takim parcalari degisim + triger seti devirdaim pompasi toplam 750 tl iscilik verdim hocam

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@bulentguzel çok fena bi durum. triger seti için servisten de fiyat almışmıydınız? 3-4 yaşından büyük araçlarda fazla bir fiyat farkı olmuyor diye biliyorum. ve size şunu söyleyeyim. özel servis ucuz gibi gelse de defalarca gidip gelme ve abi şu da lazım demelerinden yetkili servislerden daha pahalıya denk geliyor.  üstelik de garantili. şimdi diyelim 4 ay sonra trigeriniz koptu, ne yapacaksınız. tekrardan dünyanın masrafını ödeyecek ve arabasız kalacaksınız. bu arada devir dayım pompası da değişti değil mi?

tarihinde Culture33 tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
[mention=22211]bulentguzel[/mention] çok fena bi durum. triger seti için servisten de fiyat almışmıydınız? 3-4 yaşından büyük araçlarda fazla bir fiyat farkı olmuyor diye biliyorum. ve size şunu söyleyeyim. özel servis ucuz gibi gelse de defalarca gidip gelme ve abi şu da lazım demelerinden yetkili servislerden daha pahalıya denk geliyor.  üstelik de garantili. şimdi diyelim 4 ay sonra trigeriniz koptu, ne yapacaksınız. tekrardan dünyanın masrafını ödeyecek ve arabasız kalacaksınız. bu arada devir dayım pompası da değişti değil mi?

evet devirdaim da degisyi hocam benim araba 99 model volfswogen servisi bakmaz bizim arabaya ama benim hatam ustaya guvenip basinda durmamam parcalari benim almamam usta beni aradi devirdaim su kaciriyor degismesi lazim dedi devirdaimi degistirmisken kompla triger setinide degistirelim dedi ben tamam dedim usta almis takmis ne aldi hangi parcalari gergi bilyalarini degistirdi bilmiyorum bana soyledigi triger seti gates marka devirdaim orjinal ina marka yani kalitesiz malzeme kullanmadim dedi ama gozumle gornedim komple set olarak mi degisti yada dedigi markalarimi kullandi yarin ustaya tekrar gidicem komple sokturup bakicam. sorucam o zaman anlasilir neleri ne markalarla degistirir .. aman hocam triger kayisinin kopmasi buyuk sikinti motora piston yamultup subap kirabilir insallah uzak dursun boyle seyler

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@bulentguzel Triger kopması gerçekten kötü ve 20-25 bin masraf demek. söküp taktırmak diyorsunuz, usta kabul eder mi bu durumu, işçiliği baya tutar. servis de bakar sizin arabalara. denemek için  bir  sorun bilgi alın derim. benim kuzenin 2015 polosunda volan değişimi yapıldı servis ile usta arasında 700 tl fark vardı.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
[mention=22211]bulentguzel[/mention] Triger kopması gerçekten kötü ve 20-25 bin masraf demek. söküp taktırmak diyorsunuz, usta kabul eder mi bu durumu, işçiliği baya tutar. servis de bakar sizin arabalara. denemek için  bir  sorun bilgi alın derim. benim kuzenin 2015 polosunda volan değişimi yapıldı servis ile usta arasında 700 tl fark vardı.

hangisi daha pahali fiyat verdi ??? sokup kontrol edecek tabiki bir ay once 750 tl verdim iscilige .. iscilik hatasi var yada urun hatasi tekrar ayni iscilik paralarini vermem zaten ustada sorunlu olan bir iste tekrar bu kadar iscilik paralari istemeye utani hocam
sanirsam

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@bulentguzel servis fazla fiyat verdi ama özel servis 4000 tl derken yetkili servis 4700 tl fiyat verdi. yetkili servis garantilidir. özel serviste, servisten çıktın 3,5 gün içinde arıza olmazsa işlem sağlam demektir sonrasında çıkacak arızalar ekstra ücrete tabidir. ekmeği fırıncıdan alıp üzerine 5 kuruş fazladan vereceksin derler. siz aracınıza 1999 model diye haksızlık yapmışsınız, onlar da güzel arabalar sağlam dayanıklıdır.   

inşallah ekstra ücret talep etmez sizden.

tarihinde Culture33 tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
[mention=22211]bulentguzel[/mention] servis fazla fiyat verdi ama özel servis 4000 tl derken yetkili servis 4700 tl fiyat verdi. yetkili servis garantilidir. özel serviste, servisten çıktın 3,5 gün içinde arıza olmazsa işlem sağlam demektir sonrasında çıkacak arızalar ekstra ücrete tabidir. ekmeği fırıncıdan alıp üzerine 5 kuruş fazladan vereceksin derler. siz aracınıza 1999 model diye haksızlık yapmışsınız, onlar da güzel arabalar sağlam dayanıklıdır.   
inşallah ekstra ücret talep etmez sizden.

ekstra ucret talep edebilirler ama ben olaylari anlatip madur oldugumu belurticem eksik takilan parcalari alicam fazla iscilik talep ediceklerini sanmiyorum hocam 100-200 tl veriririm fazlasini vermem zaten aradim ustayo boyle boyle ugultu sesi geliyor arac cekisden dustu felan dedim triger degisiminden sonra getir bakalim dedi usta art niyetli kotu bir insana benzemiyor .. eksik iscilik var tahminimce

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Triger değişiminden en önemli husus  sente  çok ince bir ayar.  set yeni değiştirmişse bir kaç günde ses yapacağını düşünmüyorum. belki 2.3. senesinde yapabilir kalitesizse.  

bu tür işlerde başlarında durmak lazım  bir çok firma  kendisi yapmıyor aracılık yapıyor. kayış conti - devirdaym GK  gibi markalar tercih edilmeli 

Arkadaşımda ford focus dizel vardı yetkili serviste sözde triger seti değişti   verdiğinde çıkan sesler devam edince tekrar götürdü  ustalar triger değişmemiş demez mi karıştırdı servisi  telafi edeceğiz deyince bıraktı aracı. aldığında oto kuaför bile yapılmıştı. :) 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
hangi marka iyidir acaba triger setinde 

hocam yaptigim arastirmalara gore continental (alman) ....gates (alman ... ina (alman) bunlari tavsiye ediyorlar genelde ama ben benim araba icin arastirdim (golf 4.. 1.6 aeh otomatik) diger araclard icinde mutlaka uretmislerdir triger seti

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• İletiler

• Arkadaşlar merhaba Gateway kısmında aşağıda temsili olarak eklediğim gibi bir hata gördüm. + kulakçık çalışıyor. Fakat , tusa basinca ışık siddeti artıyor. Işık anahtarı 0 konumunda hataya düşmüyor. Belli ki ışık ayariyla ilgili bir sorun var. Bu butonla ilgili gerekli ayarlari veya duzeltmeleri nereden bulup yapabilirim? Işık ayarı vs var midir acaba? Yardimci olabilirseniz sevinirim.
    • Merhaba arkadaşlar 2013 model 1.2 tsi dsg aracım var 120.000 km de.  son zamanda araçta beyaz duman atma gibi bir sorun baş gösterdi. Başlarda hava soğuk olduğu içindir dedim ama şimdi fark ettim ki motor ısınınca da geçmiyor.  soğutma sıvısını kontrol ettiğimde eksilme göremiyorum. Servise gitmeden önce kontrol etmem başka birşey var mıdır ? bir de bu konu ile alakalı istanbul şişli yakınlarında önerebileceğiniz servis var mıdır ?
    • @Cem hocam 2015 yılından beri golf  dsg kullanıyorum,çok şükür hiçbir arıza vs olmadı
    • ZF sanzimani Honda Dizel Civic'e koydu, Dizel'le uyumlu çalışan nadir sanzimanlardan. Kombinasyon o kadar iyi olmuşki çevremde hatırı sayılır sayida kisi VW'den Honda'ya geçti, deri koltuklar donanim gani bi versiyon getirip iyide indirim yaptılar o zaman, alan herkes aşırı memnun
    • Balansa bir şey demem o da işinin ehli olmalı ki başıma geldi ancak rot ayarınızı her yerde lütfen elletmeyin,  iki yıl önce bir önceki golfümün arka lastiğimi kaldırıma vurduğumda tedbir amaçlı ölçüme gittim arkada sorun yok ama “ağabey önde ufak bi ayar yapayım” cümlesine basiretim bağlanarak evet dememle ip gibi giden arabamla bir süre yamuk direksiyonla düz gitme fantezisi yaşadım, ikinci gittiğim yer abi işini bilmeyene elletme edasıyla  .ıçılan .oku sıvadı iyice🤣. Bandırma’da olduğumdan biraz böyle dolaşıp işin ustasını Bursa’da buldum. İhtiyacı olanlara not: Bursa VW servisin karşı sokağında girişte sağda kalıyor işinin ehli servisin de işlerini yapan bir usta iki dk lık dokunuş ve yol testi esnasında kenara çekip tekrar küçük bir dokunuşla çok az bir ücrete düzeltti sorunu. Allah işine saygı duyarak yapandan razı olsun. İyi ki varlar.
  • Yeni Oluştur...