Bizim GaribanPlus 🙂 + BCM ünitesi hakkında bir soru

Üzgünüm, sizin seriniz şöyle: 

5Q0 937 084 CH - BCM Basic/Base

5Q0 937 084 CJ - BCM Mid

5Q0 937 084 CK - BCM High

Bu işlere girdiyseniz, bunlarla kalmayacaksınız aşikar. Bu sene olmazsa önümüzdeki sene başlar retrofit mücadeleniz. Bu bağlamda bence High BMC takıp geçmekte fayda var. Geleceği iyi bir yatırım olur.
Hocam bir arkadaşta varmış mid BCM ama düşünmedim almayı o sebeple. Sadece sis farı için anlamsız. Aynı düşüncedeyiz. 

@erty evet biraz sert oluyor 17ye geçince ama şık duruyor yol tutuşu süper oluyor , he bide fonksiyonel tuş takımını unutma oda efsane oluyor 
Tuş takımı var hocam 2016'da. Jant işi için şimdilik hayırlısı diyorum 🙂

Direksiyon tuş takımı var mı araçta ? Eğer yoksa direksiyon tuş takımı montajı yaparsanız güzel olacaktır.
2016 ve sonrasında tuş takımı+ bluetooth var hocam, yoksa yapacağım ilk iş bu olurdu. 🙂

Moderatör tarafında düzenlendi:

Merhaba arkadaşlar,
Geçtiğimiz sene bizim Gariban Plus için sis farı niyetine girmiştim ve BCM değişimi söz konusu olunca kursakta kalmıştı 🙂 Burda da paylaştım.
Çorlu'da geçtiğimiz sene birkaç donanım eklettiğim arkadaşların kısa süre önce birebir orijinal şekilde herhangi donanımsal değişim ya da BCM'ye pin çakma vs. yapmadan sis farı ekleyebildiklerini öğrenince deneyimlemek istedim. Dedikleri gibi tüm fonksiyonlar fabrikasyon gibi aktif şekilde faal oldu sis farı. Dönüşe duyarlı, diğer tüm fonksiyonlar da kodlanabiliyor.
Başka yerde bu uygulamaya şahit olmadığım için haberdar etmek istedim.

Bu arada yaz öncesi taktırdığım 7.5 led stoplar sonrası halojen farlar gözüme batmaya başlamıştı ufaktan, 6 ay dayanabildim ona da 🙂 enflasyon ve kur trenini bir hayli kaçırdık gerçi ama daha da pahalanmadan yaptırayım dedim ve farları da J ledlerle değiştim. Piyasa koşullarına bakınca araç değiştirmenin uzun süre imkansız olacağından hareketle, Gariban Plus'ın canı sağolsun. 🙂
Araca yapılacak bir şey kalmadı şu aşamada benim için.

Ekli dosyalar

• IMG_20211209_004050.jpg
    IMG_20211209_004050.jpg
    171.5 KB · Görüntüleme: 15

Çorlu'da geçtiğimiz sene birkaç donanım eklettiğim arkadaşların kısa süre önce birebir orijinal şekilde herhangi donanımsal değişim ya da BCM'ye pin çakma vs. yapmadan sis farı ekleyebildiklerini öğrenince deneyimlemek istedim. Dedikleri gibi tüm fonksiyonlar fabrikasyon gibi aktif şekilde faal oldu sis farı. Dönüşe duyarlı, diğer tüm fonksiyonlar da kodlanabiliyor.
Başka yerde bu uygulamaya şahit olmadığım için haberdar etmek istedim.
Hocam çok iyi haber, nasıl yaptılar biraz açıklama imkanınız var mı? Kayseri'de olduğum için oraya gitme imkanım olmayacak.

Dönüşlerde yanmasını çok istiyorum

Hocam kabloyu mu değiştiler ?
Yoksa araya elektronik bir tertibat mı yerleştirdiler?

Bcm ye pin çakılmadan müdahele edilmeden yapılabiliyor oluşu çok ekstrem geldi bana.

Hadi sis farını yaktı bu yöntemlerle sağa sola dönüşü nasıl anlayabiliyor bu sistem büyük merak içerisindeyim :)

İnşallah uyumamışsınızdır :)

Yoksa ben de uyuyamam bu gece bunu düşünmekten :)

Hocam çok iyi haber, nasıl yaptılar biraz açıklama imkanınız var mı? Kayseri'de olduğum için oraya gitme imkanım olmayacak.

Dönüşlerde yanmasını çok istiyorum
Hocam ben de şaşırdım o nedenle sordum, boştaki başka bir pine taktığını söyledi bana arkadaş. Muhtemelen başka bir sokete takılıyor, kodlama ile desteklenince oluyor. Hiç bir şekilde ek tesisat vs. yok. Sinyal verince erken yanması vs. birebir fabrikasyon oldu. Tesisatı ve farları kargo yapıyorlar montaj şemasıyla birlikte bildiğim kadarıyla. İsterseniz özelden gönderirim arkadaşın numarasını görüşebilirsiniz.

J ledlerin aydınlatmasından memnunmusunuz ?
Hocam far fiyatı uçtuğu için boş olan kısalara alelade bir led taktırdım. (6000lümen Photon Duo)
Bu ledin replika farlar için Stark 360'tan daha performanslı olduğunu söyledi arkadaş ama kıyaslama yapamıyorum. Ayar da yapılmadı henüz. Ancak bu haliyle bile aydınlatması halojene göre kesinlikle iyi. Memnunum.

Geri
Üst Alt