Vcds advanced function aktif olmuyor

@Ysn Hocam Hex V2 yazanlarin içi aslinda V2 felan değil, sadece board ve dış kasa tasarimi RossTech V2 ye benziyo, ayrilanilir kablo felan.

Yeni çıkan Real V2 yazan Arm işlemcili kablolar yeni araclara uygun. Alanlar oldu, deneyenler yazarsa iyi olur. Ben Vas kullandığım icin böyle dertlerim olmuyo :)

• Beğen
Tepkiler: Ysn

Vagcom candır kullanımı daha kolay

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@CemK hocam cahilliğimi mazur gör lütfen vas nedir? Bir de ben sürekli güncellendiğini düşündüğüm için obdeleven almayı düşündüm ama sonra fiyatından dolayı vaz geçtim. Yani bir iki kodlama için o para çok geldi

@need2name Vas5054 cihazi.

VW'nin kendisinin ve Servislerin kullandigi cihazdir.

Kodlama yaptığı gibi onun dışında duydugunuz tüm online islemler (online hesap gerektirir), bilesen kaldirma, ariza giderme, flashlama, parametre atma, crack vs yani özetle tüm işlemlerin yapilabildigi kablodur. Ole yılı uyumu vs yoktur, bilgisayardaki Odis yaziliminin yenisini yükler yoluniza devam edersiniz. Ama odis kurulumu biraz zahmetli hatta bazen yardim almanizi gerektirecek olabilir.

Vag oldukca basit kurulumu olan ama ayni derecede nispeten basit işleri yapabildiginiz pratik bi kablo olduğu icin yaygın kullanilan bir kablo. Kodlama yapmak için pratiktir ve RossTech bu amac için urettiginden internette fazlasıyla kaynak da vardir hangi kodlama nasil yapılır diye.

Forumumuzda genel olarak yanlış bilinen ve her nedense ayni yanlisin surekli devam ettirildigi bir konu ise Vag kablo versiyon karmaşası. Buna bi açıklık getirmek icin bi konu altinda yazacagim.

Çok teşekkür ediyorum. Açacağınız konuyu da merakla bekliyorum

Konu ile ilgili tüm yazılanları okudum. Herkese aydınlatıcı gönderileri için teşekkürler.
Ben de 2020 yeni tip (yeni direksiyon logolu) passat ımın 09-Central Elect. Adaptasyon butonunun aktif olduğunu göremedim. 5 ay önce kendime güncellenebilir vagcom kablosu adı altında bir kablo aldım. Yazılanlardan kablonun güncellenmesi gerektiğini anladım. Rica etsem bu güncelleme işlemini nasıl gerçekleştirebileceğimi bir arkadaşımız detaylı paylaşabilir mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

merhaba,

yeni passat,yeni tiguanlarda ve golf8 modellerinde bildiğim kadarıyla MQL platformundan SFD teknolojisine geçildi. Dolayısıyla kullandığımız vagcom kabloları artık güvenlik sebebiyle çalıştırmayacak. Artık sadece odis üzerinden merkezin onayı ve kredilendirmesiyle kontrol ünitelerine bağlanılabilecek ve adaptasyon yapılabilecek.

• Beğen
Tepkiler: Ysn
@need2name ne yazık ki obdeleven bu iş için çözüm olmayacak. Şuanlık tek yöntem odis üzerinden yetkili olarak işlem yapılabilir. tabi böyle birşeyde maliyetler ne olacak,bu iş ne kadar mantıklı olacak zamanla görebilecez. olayı carplay aktivasyonu gibi bişeye çevirdiler.

[mention=22249]BURAKKOC[/mention] peki bunu yaptırabileceğimiz yer nerede var. Ankara içi 
Ankara’da nerede var bilemiyorum. Fakat siz son sürüm kablo ile deneme yaptınız mı? Ben bu hafta içi 20.12 ile birkaç araca sorunsuz şekilde yaptım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yok ben son sürüm olduğuna güvenipte almadım. Tavsiye edeceğiniz bir adres var ise sevinirim 

Geri
Üst Alt