Ankara <> Niğde Otoyolu + Edirne > Ş.Urfa ücretleri

Yanlış hatırlamıyorsam Ankara'dan İskenderun'a kadar 3 defa ücret ödedim, ilki Ankara-Niğde arası 140 TL civarıydı, Niğde'den sonra tekrar otobana girip (bu arada tüm yol boyunca hiç otobandan çıkmadım ama arada boşluklar var) Adana girişinde bir 30-40 TL, en son Adana-İskenderun arası 13 veya 18 TL gibi hatırlıyorum. Rakamlar yaklaşık olarak doğrudur, toplamda 190 TL'ye yakın tutmuştu tek yön.
Yani Niğde dede Aynı Adana gibi(Adana Batı Alın-Doğu Alın Arası ücretsiz 60km) böylemi?

Tabi orada Kuzey Alın - Güney Alın olmalı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yani Niğde dede Aynı Adana gibi(Adana Batı Alın-Doğu Alın Arası ücretsiz 60km) böylemi?

Tabi orada Kuzey Alın - Güney Alın olmalı.
O yolu kullanıp net bilgi verecek kimse yok mu arkadaşlar?

O yolu kullanıp net bilgi verecek kimse yok mu arkadaşlar?
Abi dediğiniz şeyi anlamadım ama ogs den bakıp ücreti söyledim size.Ankara Niğde otoban ve sonrasında Adana istikameti devlet yolu toplam 144+24 lira tuttu.Ankara'dan 5 Ocak stadına gittim

Abi dediğiniz şeyi anlamadım ama ogs den bakıp ücreti söyledim size.Ankara Niğde otoban ve sonrasında Adana istikameti devlet yolu toplam 144+24 lira tuttu.Ankara'dan 5 Ocak stadına gittim
Fatih hocam
Nasl İstabuldan Niğdeye gelirken, Ankaranın kuzeyinde gişelerden çıkıyorsun(Kuzey Alın gişesi)
güneyinde tekrar giriyorsun(Güney alın gişesi?

Ankara'dan antepe gidersen, Adana da da Adana batı alından çıkarsın Doğu alından tekrar girersin.
Yani büyük şehirlerde şehrin bir tarafından diğer tarafına yani iki alın gişesinin arası ücretsizdir.

Niğde dede bu durum varmı onu merak ettim, sordum aslında.

Yani Ankaradan pozantıya otoyoldan geliyorsunuz.
Niğde kuzey alın gişeleri tek mi?
Yoksa Niğdenin kuzeyinde alın gişelerinden çıkıp, güneyine kadar yani niğdeyi geçene kadar ücretsiz Niğdeyi geçince tekrar alın gişesi var mı?

Fatih hocam
Nasl İstabuldan Niğdeye gelirken, Ankaranın kuzeyinde gişelerden çıkıyorsun(Kuzey Alın gişesi)
güneyinde tekrar giriyorsun(Güney alın gişesi?
Ankara'dan antepe gidersen, Adana da da Adana batı alından çıkarsın Doğu alından tekrar girersin.
Yani büyük şehirlerde şehrin bir tarafından diğer tarafına yani iki alın gişesinin arası ücretsizdir.
Niğde dede bu durum varmı onu merak ettim, sordum aslında.
Yani Ankaradan pozantıya otoyoldan geliyorsunuz.
Niğde kuzey alın gişeleri tek mi?
Yoksa Niğdenin kuzeyinde alın gişelerinden çıkıp, güneyine kadar yani niğdeyi geçene kadar ücretsiz Niğdeyi geçince tekrar alın gişesi var mı?
Ekran görüntüsünü paylaşayım birazdan.

Ekran görüntüsünü paylaşayım birazdan.
Hocam ekran görüntüsüne gerek yok.

Ankaradan Adanaya gelirken.

Ankara Niğde otoyolu Niğde'den önce alın gişesi yok mu? var. Bu gişeyi geçtikten sonra niğdenin Adana taraflarında tekrar gişeden geçiyormusun? Yoksa Ankaradan Alın gişelerinden geçtin. Niğdede Tek Gişe ve Adana mı? yani Adanaya kadar hep otoyoldan gelirseniz.  3 gişe mi var 4 gişemi?

Hayır Niğde otobandan çıktık Adana'ya kadar ya burası bedava mı demiştik ta ki Adana girişinde gişeye gelene kadar :)

Hayır Niğde otobandan çıktık Adana'ya kadar ya burası bedava mı demiştik ta ki Adana girişinde gişeye gelene kadar :)
Anladım şimdi.

Niğde güneye Alın gişesi yapılmamış. (y)

Anladım şimdi.
Niğde güneye Alın gişesi yapılmamış.
Niğde otoban gişe bitince hemen arkasından tepeden okuma varmış.dönen bir arkadaşa sordum

@mufayu Çok uyanıklar var ya

Adana - Gölcük gişeleri 172km 21₺
Adana - Niğde Kuzey Alın Gişesi(Ankara Otoyolu) 173Km 24₺ dediniz.

1km 3TL  &lt;_&lt;

ADANA - ANKARA

Eski yoldan Yakıt + otoyol 220TL
Ankara - Niğde otoyolundan 380TL

Hani Ankara- Niğde otoyolu tasarruf sağlayacaktı?

Aksine 160TL kazık var.

image.png

image.png

ADANA - ANKARA
Eski yoldan Yakıt + otoyol 220TL
Ankara - Niğde otoyolundan 380TL
Hani Ankara- Niğde otoyolu tasarruf sağlayacaktı?
Aksine 160TL kazık var.
/monthly_2021_04/image.png.966e5127bd9a2c152fb052baa5f0a0cc.png
/monthly_2021_04/image.png.7f6d06debfe8bd280eee7d16a917adb1.png
Ailemle seyahat ediyorsam otobanları kullanıyorum.Trafik az risk az diye düşünüyorum.Yalnızken devlet yollarını kullanıyorum.

image.png

Ankara niğde otoyolu için erg inşaatın belirlediğin
NİĞDE &gt; KIRŞEHİR Fiyatı 75₺
Ancak tahsilat öyle değil!

photo_2021-05-24_10-58-32.jpg

Fiyat mı düştü yoksa farkı devlet mi karşılıyor ya da gişelerde hata mı var anlamadım!

75TL olan fiyat yerine 19TL kesildi HGS den.

@Terms Hocam eğer böyleyse çok iyi ankara kırşehir arası ben de kullanabilirim

@yer_ucagi_34 Benimki Niğde &lt;-&gt; Kırşehir git/Gel
Her iki seferde de 75TL fiyat açıklanmasına rağmen 19TL kesildi HGS den.

Geri
Üst Alt