MİNİ STEPNE

Pgs85

Üye
İsim
Pgs
Arkadaşlar aracım 2013 comfortline. Büyük 205 lik stepne den küçük stepneye geçen var mı? Bagaj yer açısından belirgin şekilde fark ediyor mu? Ona göre mini stepne alacağım ya da sadece tamir kiti ile kullanan var mı? Şimdiden teşekkürler... 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fabrikadan  gelenlerde galiba 16 inç oluyor. Ancak Golf jantlarına ebat farketmeksizin  en yakin boyut 18 ince stepnedir. 

Ekli dosyayı görüntüle 40501

Amaç zaten geçici hizmet vermesi olduğundan ve km sınırlı kullanım önerisini dikkate alarak kullanmaktır.

16 ebat ince stepne koymalarının nedeni de hem maliyet hem de biraz daha yer tasarrufu olabilir. 
Bende ince stepne almayi dusunuyordum tam konu denk geldi. 125 70 r18 alsam acaba arkaya uymama gibi bir durum olur mu🤔 malum sitede 125 70 r18 daha cok var sanki

Upvote 0

@HONEY bundan bir kaç ay önce @agacmalzeme talihsiz bir olay yaşayarak ince stepneyi tecrübe etmişti. Konuda araç üzerindeki görseli  var. 

Ankara'da oturanlar bilir Batıkentte yerli ve milli bir kavşak vardır devasa büyüklükte içine giren kendini girdaba sokar sanki. Girince nevrim döndü navigasyonu açtım beni otobana çıkardı biraz gidince dur şunu bi kontrol edeyim dedim. Kenara çekip beni nereye götürüyor bakayım dedim yolun sağ tarafında bi cep gördüm biraz karanlıktı girerken aşağıdaki çukur ile tanıştım ve sağ ön teker kırıldı sandım. İnip bakınca lastik inmişti stepneyi taktım eve geldim. 

Lastikler seneye değişecekti şimdi bana 225 45 17 lastik lazım oldu Ankara'da olup satmak isteyen forumdaşlar olursa buradan yazabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 37723Ekli dosyayı görüntüle 37724Ekli dosyayı görüntüle 37725Ekli dosyayı görüntüle 37728Ekli dosyayı görüntüle 37727Ekli dosyayı görüntüle 37726

Upvote 0
Arkadaşlar sadece lastik tamir kiti ile stepnesiz kullananlar var mı aranızda? 

Upvote 0
[mention]ogzogz [/mention] ustad

Bu mini degil mikro lastik sanki

Cekim acisindan dolayi sanirim güccücük cikmis lastik

Upvote 0
Ben ses sistemi icin 125/70/18’e gectim. 450₺ den fazla vermeyin, b8 passat comfortlineden cikiyor. Golf veya leonda ses sistemi olan arac denk getirmeniz lazim.

4200E3F1-E059-4DC8-A05C-219B7CE03F17.jpeg

5B987AB1-03B2-4F5A-9BC0-F943E49F732A.jpeg

Upvote 0
..Bir de emin olmamakla birlikte galiba dynaudio ses sistemi olanlar 18 inç ile geliyor. Normal olarak ince stepne isterseniz 16 inç koyuyor olabilirler. 
@HONEY Bikaç dakika önce bu sebepten farklı olabilir diye ekleme yapmıştım  @mehmetmert'in paylaşımıyla netleşmiş oldu. 

Upvote 0
16” lastikli A3 de 125 70 18 ince stepne çıktı aslında doğru ölçü bu normal lastiklerle aynı ölçüde olması için fakat 125 70 16 koyuyorlar buda normal lastiklere göre küçük kalıyor , benim araç 2013 comf normal stepne ile geldi ince stepneye geçtim 125 70 16 bagaj rafını en alta alınca saçma bir şekilde tampona doğru olan kısımda yarım ay şeklinde açıklık kaldı aşağısı gözüküyor standart ince stepne ile gelenlerin bagaj rafı daha farklıymış demekki

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
@Pgs85 Alt kademeye alınca da mevcut bagaj altlığını kullanıyorum. Zamanında çok aramıştım alt kademeye uygun bagaj havuzu bulamamıştım, geçende gördüm alt kademeye uygun bagaj havuzu da çıkmış.  İsterseniz bagaj havuzu alıp açıklığı kapatabilirsiniz. Bagaj üst kademedeyken 300litre, alta alınca 380 litre oluyor diye biliyorum. Alt kademeye alınca 10 cm civarı artı bir derinlik kazandırıyor. Küçük bagaj için kurtarıcı oluyor.

Upvote 0
@ptif arka koltuk tarafına olan kısımda kıvrımlı yani eğimli kalıyor tam oturmuyor. Koltuğun arkasındaki kısım potluk yapıyor gibi geldi... 

Upvote 0
Mini stepne ile gelen golf 7 lerin bagaj dizaynı, normal stepne ile gelen golf 7 lere göre farklı mı? Şu yüzden sordum; yukarıda da bahsedildiği gibi normal stepne ile gelen golf 7 lerde ince stepneye geçilse bile bagaj altlığı en alt kademedeyken tam oturmuyor arka koltuk tarafına katlanma yapıyor ve tampon tarafına doğru da stepne yarım ay şeklinde üstten bakınca görünüyor. Mini stepne ile gelen golf 7 lerde de bagaj altlığı en alt kademedeyken aynı sorun var mı? 

Upvote 0
Ben 205 janti bagajdan cikarip lastik sisirme tupuyle kullanmayi dusundum. fakat bagaj ici kapak niyeyse alakasiz sekilde duz durmadi. Uzerine esya yuk vs koyma durumunda kirilacak gibi oldu. on taraftada bosluk kaliyor.. Sirf gorsel ve zarar vermemek adina tekrar 205 lastigi usulca yerine koydum..

Upvote 0
@PassificGolf7 @PassificGolf7 bence şöyle yapılmalı o zaman; lastik tamir kiti ve ya ince stepneli kullanıp, bagaj kademesini mevcut kademesinde tutup arada kalan boşluğu değerlendirmek en iyi seçenek. Hem görüntü bozulmaz hem de 380 lt ye yakın hacim değerlendirilmiş olur. 

Upvote 0
@PassificGolf7 @PassificGolf7 bence şöyle yapılmalı o zaman; lastik tamir kiti ve ya ince stepneli kullanıp, bagaj kademesini mevcut kademesinde tutup arada kalan boşluğu değerlendirmek en iyi seçenek. Hem görüntü bozulmaz hem de 380 lt ye yakın hacim değerlendirilmiş olur. 
Amacim komple alt seviyeye indirmekti. ki kalan bosluga (stepne bolgesi) aracin bakim urunlerini acil gerekebilecek arac urunlerimi koymakti.. Ama alt seviyeye inmesine ragmen duz olmadi. Cok ugrastim fakat egri durdu.

Upvote 0

Yine de tamir kiti ve ya ince stepneyle kullanılırsa araya biraz büyük eşyaların da sığacağı boşluk kalır. Geniş bagaj olur. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt