Sıfır Araç Teklifi Alanlar

Fiyatlar gerçekten saçma hocam. 1700’e Kamiq veya 2008 yerine 1300 küsüre Tiggo 7 Pro bence daha mantıklı kalıyor. En azından içi dışı premium hissiyatı veriyor. Satış rakamları da gösteriyor ki Chery satmaya devam edecek. Tesla’nın Model Y atağı da elektrikli araç piyasası için iyi oldu.
Cheryy o yakıtı biraz düşürse hiç düşünmeden alacağımda. 10 L yaktığını görünce insan düşünüyor. Al lpg taktır kullan vur kırbacı. Test sürüşünde cheryy cidden beğendim. Biraz çatırtı çuturtu vardı muadili tiguan 2.5 milyon ve aradaki fark çok fazla. bir gün bende bu cheryy furyasına katılacam gibi.

Cheryy o yakıtı biraz düşürse hiç düşünmeden alacağımda. 10 L yaktığını görünce insan düşünüyor. Al lpg taktır kullan vur kırbacı. Test sürüşünde cheryy cidden beğendim. Biraz çatırtı çuturtu vardı muadili tiguan 2.5 milyon ve aradaki fark çok fazla. bir gün bende bu cheryy furyasına katılacam gibi.
Çinliler bunu yaptı işte, fiyat performans politikası ve baz donanımların bile Alman araçlarının orta donanımı ile aynı olduğundan her geçen gün pazardan pay elde ediyorlar, VW fiyat konusunda premiuma oynamaya başladı, keşke kalite içinde aynı şeyi söyleyebilsem, caf caflı teknolojilerin arkasında sürekli bir maliyet kaygısı yatıyor. Cupra olmasa VW işi zor gibi, en azından TR şartlarında..

Eski VW kalitesi gün geçtikçe azalıyor, yerini renkli ambiyans ve koca ekranlara bırakıyor....

Yukarda @Salih_Sayin ın bahsettigi çinli suv araçlarda yakıt sorunsalına istinaden

Kritik bir soru ?

Bu çinliler

Omoda 5
Tiggo 7 falan

1,350 ye veriyorlar sanırım bunları

Bu 2 araç dizel olsaydı??

***Yokkk yavvv bunlar sonuçta ÇİNLİ araçlar .... Dizel / benzinli farketmez. Yine almam mı?

***Traktör sesimi dinliycez kardeşim? Tsi sessizliği takıntıları ile yok yine almam mı ?

***1350 ye dizel aslan gibi suv ! Aldım gitti mi ?

Son düzenleme:
Yukarda @Salih_Sayin ın bahsettigi çinli suv araçlarda yakıt sorunsalına istinaden

Kritik bir soru ?

Bu çinliler

Omoda 5
Tiggo 7 falan

1,350 ye veriyorlar sanırım bunları

Bu 2 araç dizel olsaydı??

***Yokkk yavvv bunlar sonuçta ÇİNLİ araçlar .... Dizel / benzinli farketmez. Yine almam mı?

***Traktör sesimi dinliycez kardeşim? Tsi sessizliği takıntıları ile yok yine almam mı ?

***1350 ye dizel aslan gibi suv ! Aldım gitti mi ?
O fiyatlara dizel de olsa, uzun vadede marka ve aracın değeri ne olur endişesinden de kaynaklı gibi sanki.

Yani 1350 ye dizel duster da satıyorlar. Piyasanın en boş aracıdır belki o fiyatlarda. Ama marka yıllarca biliniyor, hatta alıp kullanan yine dacia alıp kullanmaya devam ediyor. Eksikliklerine rağmen ikinci eli de talep görüyor. Yani belli bir kullanıcı kitlesi oluşmuş durumda.

Chery için de bu olumlu şeyler olacaktır belki birkaç yıldan.

Velakin marka önümüzdeki yıllarda araç getirmeyi durdurdu, azalttı ya da satışlarda geri planda kaldı diyelim, gözden uzak olan gönülden de ırak olur ne yazık ki. O zaman ikinci elde vay haline.

Parayı zor denkleştirenler için bu tarz riskli hareketler her zaman bir endişe oluşturuyor bünyede. Yani alacağımız aracı nasıl satacağımızı düşünmeden hareket edemiyoruz.

1 Ay önce araç bakarken Chery suv mu denk geldi hemen sayfayı kaydırdım, aracı düzgünce incelemedim ya da araştırmadım. Neden? Tamamen yukarıda yazdığım endişelerimden dolayı.

O fiyatlara dizel de olsa, uzun vadede marka ve aracın değeri ne olur endişesinden de kaynaklı gibi sanki.

Yani 1350 ye dizel duster da satıyorlar. Piyasanın en boş aracıdır belki o fiyatlarda. Ama marka yıllarca biliniyor, hatta alıp kullanan yine dacia alıp kullanmaya devam ediyor. Eksikliklerine rağmen ikinci eli de talep görüyor. Yani belli bir kullanıcı kitlesi oluşmuş durumda.

Chery için de bu olumlu şeyler olacaktır belki birkaç yıldan.

Velakin marka önümüzdeki yıllarda araç getirmeyi durdurdu, azalttı ya da satışlarda geri planda kaldı diyelim, gözden uzak olan gönülden de ırak olur ne yazık ki. O zaman ikinci elde vay haline.

Parayı zor denkleştirenler için bu tarz riskli hareketler her zaman bir endişe oluşturuyor bünyede. Yani alacağımız aracı nasıl satacağımızı düşünmeden hareket edemiyoruz.

1 Ay önce araç bakarken Chery suv mu denk geldi hemen sayfayı kaydırdım, aracı düzgünce incelemedim ya da araştırmadım. Neden? Tamamen yukarıda yazdığım endişelerimden dolayı.
Endişe konusunda katılıyorum hocam. Kısa vadede Chery için gidişat iyi gibi gözüküyor. Türkiye'deki satış ve servis ağı genişledikçe rakiplerini zorlayacaktır.

Geçtiğimiz günlerde İspanya'da üretime geçeceklerini duyurdular. Avrupa pazarı için güzel gelişmeler.

Çinliler bunu yaptı işte, fiyat performans politikası ve baz donanımların bile Alman araçlarının orta donanımı ile aynı olduğundan her geçen gün pazardan pay elde ediyorlar, VW fiyat konusunda premiuma oynamaya başladı, keşke kalite içinde aynı şeyi söyleyebilsem, caf caflı teknolojilerin arkasında sürekli bir maliyet kaygısı yatıyor. Cupra olmasa VW işi zor gibi, en azından TR şartlarında..

Eski VW kalitesi gün geçtikçe azalıyor, yerini renkli ambiyans ve koca ekranlara bırakıyor....
Tiggo 7 pro nun cupradan iyi bir araç olduğunu düşünüyorum. Cheryy tek eksisi marka algısı . Acaba giderler mi ?Yada arıza kronik sorun çözüm süreci . Bunlar önemli. Ama adamlar yakıt dışında her şeyi yapmışlar.

Tiggo 7 pro nun cupradan iyi bir araç olduğunu düşünüyorum. Cheryy tek eksisi marka algısı . Acaba giderler mi ?Yada arıza kronik sorun çözüm süreci . Bunlar önemli. Ama adamlar yakıt dışında her şeyi yapmışlar.
Donanımların kaliteside pek yüksek değil, örneğin ekranlar, ekranların temaları, koltuk ısıtma sırtı ısıtmıyor gibi gibi, ama günün sonunda insanlar dolu arabaya binmeyi tatmış oluyor. Yıllardır almanların opsiyonculuk zihniyetine alışmış millet olarak böyle bir alternatif insanlar için iyi.

Cupra, Cherry den daha kaliteli bir araç. Cherry biraz daha Fiat veya Renault rakibi geliyor bana, gerek fiyat olarak gerek kalite olarak.

Cupra markası hafif premiuma göz kırpıyor çünkü.

VW in de kalite anlamında düşüşleri var fakat hala daha segmente yön verebilir düzeyde, bütün markalarda bir düşüş söz konusu olduğu için.
Adamlar donanımı koyuncada harbi yapmışlar diyosun.

Son 2 günde teklif alınmış güncel alıntı fiyatlar

Cupra leon premium erya 1780 tl

Hyundai i20 elite hunko 1130 tl
ioniq 5 1649 tl

Tiguan life metalic 2025
Tiguan elegance beyaz 2340, metalik 2370

Arona fr ve plus paket 1445 115hp motor
Arona style 1290 115hp motor
Seat leon 1.0 style premium paket 1560
Ateca fr premium 1855

Cupra formentor 1915 bucketli
Cupra formentor 1990 premium paket

408 gt 1860
3008 gt hibrit 1900
3008 allure dizel 1800
2008 allure cam tavan kablosuz sarj 1550
2008 gt 1675

2024 1.0 TCe 90 bg Clio equilibre manuel 847.500 TL

2023 Australl 160 hp full sadece cam tavan opsiyonu yok 1860

Captur icon 2024 sıfır 1500

Cherry Omoda 5 Excellent 1400 tek renk-1410 çift renk
Omoda 5 Luxury kredi kampanyalı olan 1300 tek- 1315 çift renk
Tiggo 7 pro avantgarde 1550

ioniq 5 1649 tl

Tiguan life metalic 2025

Ateca fr premium 1855

408 gt 1860
3008 gt hibrit 1900
3008 allure dizel 1800
2008 gt 1675

Clip 1.0 Tce manuel'in fiyatı hangi bayiden alınmış?

ioniq 5 1649 tl

Tiguan life metalic 2025

Ateca fr premium 1855

408 gt 1860
3008 gt hibrit 1900
3008 allure dizel 1800
2008 gt 1675

2008 allure paket 1 yılda pek artmamış gibi , İoniq 5 de sanki çıktığından beridir yerinde saymış gibi.

2008 allure paket 1 yılda pek artmamış gibi , İoniq 5 de sanki çıktığından beridir yerinde saymış gibi.
Akaryakıta indirim gelince bile ufak ufak zam yapan markaların olduğu bu fırsatçılık ekosisteminde kime ne tutturursam diye uğraşıyorlar. Faizler bu kadar yüksek olmasa daha da zam yaparlardı ama Tesla güzel bir atılım yaptı. Mayıs-haziranda indirimler görebiliriz bence.

Akaryakıta indirim gelince bile ufak ufak zam yapan markaların olduğu bu fırsatçılık ekosisteminde kime ne tutturursam diye uğraşıyorlar. Faizler bu kadar yüksek olmasa daha da zam yaparlardı ama Tesla güzel bir atılım yaptı. Mayıs-haziranda indirimler görebiliriz bence.
Benim beklentim sıfır faiz kampanyaları çıkması yönünde ama ödemeleri genelde karı-koca doktor hakim savcı vs olanlara yönelik oluyor 😂

Geri
Üst Alt