Golf 7 Yağ eksiltme ve ağır bakım

@emrekk  Trigeri gözle kontrol ettirin. Volswagen servisleri trigeri artık 1.0 , 1.2 , 1.4 ve 1.5 TSİ motorlarda yaştan bağımsız 180.000 km değiştiriyor. 1.6 TDİ 120.000 km de dğişiyor. Sizin km 112.000 sorun yoksa  çok erken. En az 60.000 km sonra değişim düşünülebilir. 

Sanayide yok hocam (kontrol etmeden) değişmeli diyen yerden uzaklaşın. 

Arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmışlar., aşırı yağ eksiltme yoksa bir sıkıntı yok., aldığınız yağ ve filtrelerin sahte olmamasına dikkat edin., piyasada çok fazla sahte yağ ve filtre mevcuttur., güvenilir bir yerden alın., Mann, Mahle, Hengst gibi kaliteli filtre markalarını tercih edin,

Wunder, Bosch gibi markaların filtrelerinden uzak durun,

10W-40 olarak aracınıza uygun yağ yoktur

kullandığınız yağ (VW 504.00 / 507.00 onaylı) bir yağ olması gerekiyor.,

Özellikle Motul ve Castrol 'de çok fazla sahte olur, aldığınız yere dikkat edin,

Araca uygun olan yağlardan bazıları;

Castrol Edge LL 5w-30

Liqui Moly TopTec 4200 LongLife III 5w-30

Liqui Moly LongLife III 5w-30

Mobil 1 ESP 5w-30

Motul 8100 X-clean+ 5w-30

Motul Specific 504.00/507.00 5w-30

@emrekk 5 yaş yada 100 bin km süresi var diye duymuştum

2014 1.4 tsi 84 bindeki aracımın geçen ay trigerini değiştirdim bence o kadar uzatmamanızda fayda var sonuçta zincir değil kayış

@xxcarsixx Hocam ben sordum senesi 2009 ve öncesinde baz alınıyordu, artık km ye göre kayışlar kullanılıyor dedi vw yetkili servis ustası. Dizellerde 120 bin km, benzililerde ise 180 bin km değişim dedi.

Arkadaşlar aracın bakımını yapmaya gittim bugün. Yeni bir ustaya gittim arkadaşım vasıtasıyla. Yağ filtresinin önceden tam oturtulmamış olduğunu ve buna bağlı olarak terleme yaptığını söyledi. Düz girmesi gerekirken hafif eğik duruyormuş yağ filtresi. Sıkıntı belki bundan kaynaklı da olabilir. Ayrıca VW kitapçığında 1 L / 2000 km yağ yakımı kullanım şartlarına göre normaldir diyor. Çok ilginç geldi bana. O zaman 10.000 km de 5 L yağ yaksam normal mi kabul edilecek şimdi. 

@emrekk burada en önemli kriter sizsiniz. Nasıl , nerede kullandığınız farkında olup 2.000 km1 l normal denebileceği gibi 0,5 litreye şartlara göre normal değil bile denilebilir. 

Geri
Üst Alt