Jump to content

Golf 1.0 tsi rolentide ses problemi

Recommended Posts

Merhaba ilk defa golf kullaniyorum rolentide tuaf bir ses duyuyorum devir 900 rpm lere düştüğünde yani durur vaziyette araba boşta iken metal bir parcaya carpiyormus gibi ses geliyor. Gaza cok az dokundugumda yani 1000rpm lere çıktığımda ses kesiliyor. Yardimci olabilir misiniz. Konu ile alakali video paylaştım 

https://drive.google.com/file/d/10p0Y9vRnKEQOWE8GESCA7rJTLac4WUvo/view?usp=drivesdk

https://youtu.be/4viA3qmj0ww

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bazı 1.0 tsi motorlardan soğukken gelen sesin gelmesini bekliyordum. Fakat bu ses normal bir ses değil. Ben daha önce karşılaşmadım. Servise görünmekte fayda var.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Lycian Sanırım ses gelmeye devam ediyor basinca. Arac icine bu ses hic gelmiyor. Sol teker boslugundan cok net duyuluyor. Arac 2017 model 66bin km de. Gözlemlediğim kadarı ile 1.0 motorlarin rolentide maximum titreşimde oldugu, sesin de tam olarak geldigi seviye bu, motor elemanları sanki metal saç a vuruyormuş gibi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Lycian @Lycian Sanırım ses gelmeye devam ediyor basinca. Arac icine bu ses hic gelmiyor. Sol teker boslugundan cok net duyuluyor. Arac 2017 model 66bin km de. Gözlemlediğim kadarı ile 1.0 motorlarin rolentide maximum titreşimde oldugu, sesin de tam olarak geldigi seviye bu, motor elemanları sanki metal saç a vuruyormuş gibi

Aracı yeni aldım. Ben 2. Sahibiyim. Ilk sahibinin araba dunyasi ile arasi yok

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Maqvilari yazdı:

@Lycian Sanırım ses gelmeye devam ediyor basinca. Arac icine bu ses hic gelmiyor. Sol teker boslugundan cok net duyuluyor. Arac 2017 model 66bin km de. Gözlemlediğim kadarı ile 1.0 motorlarin rolentide maximum titreşimde oldugu, sesin de tam olarak geldigi seviye bu, motor elemanları sanki metal saç a vuruyormuş gibi

Tam kalkis yaparaken yarim debriyajda ses gidiyorsa cok muhtemel volan kaynakli olabilir. Ilk sahibi biraz ozensiz sehir ici yorduysa araci volant'da bosluk olabilir. Aklima gelen ilk bu. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herşey çok guzel çalışıyor yolda giderken falan gayet sessiz ve sarsıntısız çalışıyor. Debriyaj tepkileri gayet güzel. Sadece ve sadece 900 rpm de ses geliyor cok garip bir durum. Servise gidip sizleride bilgilendirim

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam benim aracım 13 bin kilometrede. Ben de bu sesten rahatsızım. (bu kadar yüksel gelmiyor bende demek ki ilerleyen kilometrelerde bizi de bekliyor 😊). Motor kaputunu açınca motor 900 devirde yerinden çıkacakmış gibi sarsıntılı çalışıyor sanki. Ayrıca 1. viteste takılı rölantide beklerken vites topuzu da titriyor. Özellikle araç ön arka eğimde değil de yanal eğimdeyken. Mesela sağ tekerler yüksek sol tekerler alçakta iken. 1 kere bunun için servise uğradım bir kere de bakım esnasında dile getirdim 3 silindirli deyip geçiştirdiler. Sonuç alırsanız bizi de bilgilendirirseniz seviniriz.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ahmetersan  sesi garaj ortaminda cektigim için cok ekolu cikiyor. Daha iyi duyulmasi icin yaptim. Bu gun restoranda vale aracınız çalışır durumda diye belirtti teslim ederken sokak gürültüsünde anlaşılmıyor. Özel olarak dinlemek lazim.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1.0 tsi hem 3 silindir hemde yüksek basınçla çalışan benzin enjektörleriyle soguk motorda sesli çalışıyor.  Gazı kestiğinizdeki tık tık tık tık sesi anormal geldi bana da. Nette örnek olarak bu videoyu buldum gaz verip bıraktıktan sonra o ses yok sanki

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eskiden bu motor araca sahiptim. Benim aracım da 2017 75 bin de idi.  Ses normal geldi bana hocam ilk çalıştırma İçin. 

tarihinde 10ur tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benzer ses için servise daha önce gitmiştim. 1.0 farklı bir aracıda dinlettiler servis bölümünde ondada aynı ses vardı. Genel karakteri boyle gibi görünüyor. Sol arka kısımda egzoz çıkışına telefondan sesi kaydetmiştim ilgili konuda var linki.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
On 9.11.2020 at 7:50 PM, Maqvilari yazdı:

Merhaba ilk defa golf kullaniyorum rolentide tuaf bir ses duyuyorum devir 900 rpm lere düştüğünde yani durur vaziyette araba boşta iken metal bir parcaya carpiyormus gibi ses geliyor. Gaza cok az dokundugumda yani 1000rpm lere çıktığımda ses kesiliyor. Yardimci olabilir misiniz. Konu ile alakali video paylaştım 

https://drive.google.com/file/d/10p0Y9vRnKEQOWE8GESCA7rJTLac4WUvo/view?usp=drivesdk

https://youtu.be/4viA3qmj0ww

@Maqvilari araç manuel mi?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@esucsuz evet ustad manuel volan ses yapiyor dedi usta volan degisimi yaptilar. 5000 tl para odedim problem devam ediyor. Debriyaj a basinca ses kesiliyor. Ustaya geri götürdük prizdrek bilyasina ucretsiz bakacağını söyledi. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim anlamadığım, ben bu sesten dolayı servise gittim servis ses normal dedi. Aynı ses bende de var. Şimdi ben yetkili servisin dediğine mi inanayım. Garanti bittikten sonra bir problem olduğunda 12 bin lira servis ücreti bana da çıkarmasınlar :) Hocam siz en iyisi çözünce kesin bizi bilgilendirin ona göre garantimiz bitmeden biz de halletmeye çalışalım.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Maqvilari Ben özellikle sesi telefona kaydedip mail attım doğuşa. Randevu alıp gittim, incelemeyi yaptılar ses normal dediler. Bende aynı motora sahip bakıma gelmiş farklı bir aracı dinledim birebir aynı rolanti sesi vardı.  Tmm deyip ayrıldım servisten. Şimdi yetkili servisin size bu sesten dolayı volan arızası çıkarıp, sizinde özel serviste volan değiştirmeniz ses için çözüm sağlamamış görünüyor.

Benim aracın garantisi bitti, ses için arıza kaydını garanti kapsamındayken açtırmıştım. Sizin aracınızın çözümüne göre  doğuşun kapısına bırakırım aracı:)

Yok öyle garantideyken arıza yok deyip, garantiden sonrada kol gibi masraf çıkarmak çakallıktır.

Çözüm sağladığınızda durumu paylaşırsanız bizde ona göre aksiyon alırız

Bendeki ses bu şekilde.:  https://mylifebox.com/shr/4610300f-7489-4505-bb98-4b6612688c87&language=tr

Selamlar...

tarihinde Ferat tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)

@Ferat merhaba bu ses egzos kısmında geliyor sanırım. Bunu bende normal buluyorum. Çünkü arac 3 silindir oldugu icin patlamalar arasinda zaman var ve bu sesi çıkarıyor. Abartı egsoz takılmış 3 silindir araç videosu izleyin orda da göreceksiniz. Benim aracim da ise metal metal e çarpıyor gibi ses çıkarıyor. 

https://youtu.be/gQ3947pB-r8

tarihinde Maqvilari tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Maqvilari hocam benim araçta garantiden 2 kez şanzıman 1 kez volan ve 1 kez baskı Balata değişti. Ses kesilmedi ve hala ara ara yapar.

ben babamdan alışkanlık sese çok takık insanım ki aracı sıfır aldım. 
dikkat edersen bu olay uzun yol yaptıktan sonra veya dur kalk trafikte şanzıman ısınınca oluyor hatta keskin yavaş döndüğün virajda bile hissedilebiliyor.

Sesin kesilmediğini hala devam ettiğini söylesem de Doğuş otonun cevabı şu oldu

Artık parça değişimi ile bir güncelleme yapamayacaklarını yeni kodlu geliştirilmiş parça geldiğinde tekrar değiştireceklerini söyleyerek başından savdılar resmen.

Genel  merkeze şikayet ettim ama kimi kime şikayet ediyorsun aracı aldılar ve sonra verdikleri cevap şu: Yurt dışıyla yazıştık, bu ses normal değerler içinde dediler.

ben de dedim ki: madem öyleydi ses normaldi takır takır neden parçaları değiştirdini dedim. Cevap yok 

almanya ya Mail attım fax çektim ama dönüş yok.

Bu manuel golflerin KRONİK ARIZASI. Özellikle dizellerde çok, ki şanzıman torka dayansın diye metal içeriği sertleştirmiş ve sürtme sesi yapıyor.

Boşuna volan değiştirmişsin, herkeste olmuyor ama bu problem kronik, hakkını arasan dava 5 yıl sürer aracı satamazsın öyle kalır.

Servisin de dediği gibi sürüşe engel bir durum değil, ses normal sınır içimde yapacak birşey yok.

yazmak uzun sürdü, bu aşamaları ben teker teker geçtim bilgi almak isteyen olursa mesaj atsın lütfen yazmak baya uzun sürüyor numaramı veririm detaylı anlatırım

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...