Motor çalışma ses seviyesi

çağın

Üye
İsim
Çağın
Değerli forumdaşlar

Sizin bilginizi almak istediğim bir sorum var.

Dizel bir araca sahibim malum dizel araçların rölantide çalışması sesi yüksek,

Bazen aracımda rölantide çalışırken ya da trafikte durduktan sonra ayağımı debriyajdan kaldırdıktan sonra sanki bir bir parça bir parçaya vuruyormuş gibi vuruntu sesi gelmekte tekrar debriyajı tazelediğim de motorun çalışma sesi normale dönmekte.

Konu hakkında tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

çağın dedi:
Değerli forumdaşlar

Sizin bilginizi almak istediğim bir sorum var.

Dizel bir araca sahibim malum dizel araçların rölantide çalışması sesi yüksek,

Bazen aracımda rölantide çalışırken ya da trafikte durduktan sonra ayağımı debriyajdan kaldırdıktan sonra sanki bir bir parça bir parçaya vuruyormuş gibi vuruntu sesi gelmekte tekrar debriyajı tazelediğim de motorun çalışma sesi normale dönmekte.

Konu hakkında tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?
Hocam sıkıntı var bence. Sürekli oluyorsa servise gösterin. Servis duymadan inanmıyor genelde.

araci bugun servise biraktim baski balatadan olabilir dediler kesin sonucu sanjiman sokulerek bakilacak bundan sonra ne yapmaliyim???

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çağın dedi:
araci bugun servise biraktim baski balatadan olabilir dediler kesin sonucu sanjiman sokulerek bakilacak bundan sonra ne yapmaliyim???

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam bakalım servis ne diyecek ona göre bakarsınız.

Değerli forumdaşlar

İlgili konu hakkında sizlere bilgi vermek istedim diğer golf kullanıcıları aynı konu hakkında bir sıkıntıları olursa bilgi vermek istedim.

En başta Kartal Doğuş Oto yetkililerine çok teşekkür ederim aracı test sürüşünde detaylı olarak incelediler ve sorunun baskı balata dan kaynaklandığını söylediler ve kullanıcı hatası olmadığından ücretsiz yeni baskı balata taktılar.

Değerli forumdaşlar

İlgili konu hakkında sizlere bilgi vermek istedim diğer golf kullanıcıları aynı konu hakkında bir sıkıntıları olursa bilgi vermek istedim.

En başta Kartal Doğuş Oto yetkililerine çok teşekkür ederim aracı test sürüşünde detaylı olarak incelediler ve sorunun baskı balata dan kaynaklandığını söylediler ve kullanıcı hatası olmadığından ücretsiz yeni baskı balata taktılar.
Çok sevindim bu duruma ;)

Geri
Üst Alt