Jump to content

Golf 7.5 Replika Fardan Orjinal J lede Geçiş İçin Yardım

Recommended Posts

Herkese Merhabalar, hayırlı hafta sonları son zamanlarda koltuk ısıtma retrofti için parça toplamaya başlayınca bcm değişiminin şart olduğunu fark ettim. Açıkcası @forjust1day tuna abinin aracındaki orjinal farları görünce replikaların çok da kaliteli olmadığı kanaatine vardım. Belki çift j tek j den daha güzel duruyor olabilir ama orjinal candır diyorum :)

Madem bcm değiştiricem malum sarı sitede bir sürü çıkma j farları görünce sanki tahmin ettiğimden daha az maliyet çıkar diye düşünmeye başladım. İnternette araştırdım parçalara baktım fakat böyle bir konu ile karşılaşmadım henüz. Halojen fardan j fara geçen denk gelmedim hiç. Ben de sizlerden bu konuda bilgi istiyorum. Mesela hangi parçaları almam  gerek j ledin kaç tane beyini var gibi bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Bazı arkadaşlar şöyle diyebilir ya aracını sat yerine highline al, gerçekten çok güzel diyorsunuz ama temiz aynı km de dolu high ile arasında şu an 80-90 bin tl fark var. Ayrıca forumda retrofit zehrini aldınız mı olmuyor :D zevk haline geldi biraz :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@metinkar abi farlar trde 6-7 ye bulunabiliyor ama beyinler konusunda bilgim yok, ve ekstra maliyetleri var mı bunları öğrenmek istiyorum.

Seviye sensörü gw,bcm bunları biliyorum montajda var ama far ve beyin konusunda bide alıcağım bcm ve gw destekler mi acaba ?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@GodThread  sana attığım üründe tüm beyinler ampülleri içinde fiyat da bedava ilave bunlada lzım diye biliyorum...

TRY 623.08 | AIDUAUTO AFS Xenon Far Horizon Seviyesi Sensörü KULLANıMı FIT VW Golf 7 Için MK7 Passat B8 5Q0 512 521 E
https://a.aliexpress.com/_mL0xElf

TRY 552.46  5% İndirim | VW Golf 7 IÇIN MK7 Xenon Far Otomatik Tesviye Aralığı Far Viraj AFS Tel/kablo/kablo Demeti Xenon Lamba led ışık
https://a.aliexpress.com/_mtezNtF

46 dakika önce, GodThread yazdı:

@metinkar abi farlar trde 6-7 ye bulunabiliyor ama beyinler konusunda bilgim yok, ve ekstra maliyetleri var mı bunları öğrenmek istiyorum.

Seviye sensörü gw,bcm bunları biliyorum montajda var ama far ve beyin konusunda bide alıcağım bcm ve gw destekler mi acaba ?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir arkadaşım vasıtasıyla ingiltereden getirtmeyi düşünüyorum bende çift j far yaklaşık türk lirası ile 4-4,5 bin tl arası mal olacak ancak arkadaşım gelirken hava limanında İngilterede hiç bir sıkıntı çıkmayacağını ancak Türkiye de sıkıntı çıkabilir diyor gümrüğe sokarlarsa çöp olur dedi. bende  araştırıyorum hala muhtemelen tanıdık bir tır şöförü ile getirteceğim ama ne zaman olur yada olur mu şuan meçhul. dolar euro daha fazla çıkmadan alayım ingilterede arkadaşımda dursun diyorum ancak çok kararsızım :)  farları alsak diğer parçalar kolay çözmesi 

tarihinde tuncer_2632 tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

eskiden mid led on farlar 9 10 lira civarı idi Su an çıkmaları 6 ila 6.5 civarına bulanabiliyor.  Acelem yok ona uygun bcm ve gw aldıktan sonra farları en son alicam.

Ama şu an hangi parçalar nelere dikkat etmem gerek bunları iyice kavramam lazim, ayrıca tuna abinin u led retrofinde olduğu gibi araştırmak gerekiyor baya 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, mehmetmert yazdı:

Bir farda 2 beyin var.

Cift j de 3 tane.

En iyi ihtimal 750₺ desek bir tanesine(hepsinin fiyati ve fonkisoyonu farkli). 3000₺ ediyor nerdeyse. O yuzden far ucuz diye direkt girismeyin bence. 

Geçen sene Apo ustaya sorduğumda çift j için 14bin maliyet çıkar demişti. Sanırım ona byakıllı parçaları temin edip montajını yaptırmıştı. Bu akıllıya fiyat sorduğumda 17bin demişti aradaki farkda allah bereket versin kısmı sanırım.

tarihinde Alpyaman tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Su an araştırma asamasindayim, parçaları ve gerekenleri bildikten sonra, alacağım parçaları dikkatli seçebilirim diye düşünüyorum. Zaten 15 civarı olursa yaptırmam açıkçası, ama tek j de o kadar olucağını sanmıyorum. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@sonmohican replika j nin aydınlatması güzel beğendim ama  orjinale sevdalandım açıkcası maliyeti uygun olursa yapabiliirm :D  Led ampül kullanıyorum photon mono xenon alsam çok daha iyi olucak ama şu hali ile memnunum açıkcası 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konu ile alakasız ama orijinal çift j nin parça kodunu arıyorum fakat bulamıyorum. Avrupada bir tanıdığıma fiyatını sordurucaktım :)) 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

7.5 adaptif çijt j far için parça numaraları arayışına girdim, duruma göre tek j ye dönebilirim ;  parça noları hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Tek j daha rahat yapılabilir gibi geliyor çünkü tek beyin var ve yükseklik seviye sensörü ile rahat yapılabilir geldi bana siz ne düşünuyorsunuz?

+2 adet led kontrol modül  8V0907399D

2 adet led güç modül        7P5941572A

yükseklik seviye sensörü  5Q0512521F (7.5 a uyumlu galiba)?

+gateaway kontrol ünitesi 3Q0907338C (bu gw konusunda bilgisi olan varsa söyleyebilirse çok iyi olur)

kablo soketi galiba aliexpreste bulamadım bunu 8W0972420A *

vida seti                             N10708601*

bcm high olmak zorunda 5Q0937084DH

* ile işaretlediklerimi internetten bulmak zor servisten temin edebiliyorsak daha iyi veya montaj yaptırcağımız yer yardımcı olabilir.

Araştırıp bakabildiklerim bunlar bazılarını da aliexpreste kullanılmış olarak satılıyor ve fiyatları uygun, dikkat etmem gereken

Ayrıca şöyle bir durum daha var burada sarı sitede beyinlerin tanesini 1.000 liraya satan satıcılar var çinde beyinlerin çıkmalarını tanesi 400 lira

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sen ciddi ciddi düşünüyorsun anladığım kadarıyla ozaman direk link vereyim incele mesaj at yada bunun gibi ilanlar kovala buradan yada ebay dan senin alacağın far herşeyi izerinde olmalı beyinler vs...  

rline far, (12bin)

https://allegro.pl/oferta/lampy-vw-golf-vii-r-line-full-led-lewa-prawa-2017-7568781343?reco_id=c7bcffad-29ba-11eb-b348-b02628443c10&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

tarihinde metinkar tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@GodThread işin zor, ben araştırdım ciddi anlamda yapacaktım, sadece çıkma içi boş bir tek far sağlam yani tek j olan ülkemizde 3.500₺-4.500₺ arasın da senin toplayacağın far kablo beyin falan da  filan da şu dönem de 20nin bulur... çok iyi kovalaman lazım devamlı çıkmacı gezicen keş para her kapıyı açar... bence gerek yok...

sarı site mesela kaçırma

791069301

15 dakika önce, GodThread yazdı:

@metinkar düşünuyorum abi fakat parça parça toplamayı düşünuyorum :)

tarihinde metinkar tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...