SONUNDA DİJON’A GEÇTİK/ DİĞER RETROFİTLERİM

@BUSAH hocam, hava kaç basıyorsunuz? bende geçenlerde uzun yol bagaj vs derken 33 yapmıştım, sonra düşürmedim, şehir içinde ciddi konfor kaybı hissediliyor. 

sanırım 17" için 32 yapmalıyız, hatta lastikçi standart 31 yapıyoruz demişti
bende hep 33 yapıyorum basıncı Seyhan abi, en azından 31e düşürüp deneyeyim bugün 

sanırım 17" için 32 yapmalıyız, hatta lastikçi standart 31 yapıyoruz demişti
Her lastikçi bu değeri söylemez!

Bir hafta kadar önce komşunun 15" jant poloyu lastik patlamıştı yaptırmaya götürdüm.
Tamir edildikten sonra lastikçiye 4 lastik 30psi yap dedim. Olmaz dedi bunlar 32 psi olur dedi.

Arkadaşlar merhaba bir süredir foruma giremedim, herkese iyi temennileri için teşekkürler. 

Konfor hakkında yazılanları okudum, tahminen buradaki %90 arkadaştan daha az yol yapıyorumdur. 

Aylık ortalama kilometrem 400-500 KM. 

Doverlerde Falken lastikler vardı, Dijonlarda Michelin Primacy 4 lastikler var.  Çok az km yaptığım için ben konfor farkı pek hissetmiyorum. 

Bir de çok uzun süredir Dijon gördükçe iç çektiğim için konforu, yakıtı asla gözüm görmez :)  

Kendim hobi/prof arasında detailing işi ile ilgilendiğim için yakında aracıma boya düzeltme, seramik ve ön 3 parça ppf uygulamayı düşünüyorum. O uygulamaları da paylaşacağım. 

@yusufasinmaz Hocam tekrar hayırlı olsun.

Aylık Km konusuna gelince benimde 600-800km aylık ortalama geziniyordu.
Pandemiden sonra sizin aylık ortalamadan bile düşüktür. Mesela benim Mart-Ekim Km toplamı 3.045Km.
8 Aya bölersek 380km aylık ortalama çıkar.

Konfor kaybına gelirsek yaşadığınız B.Karadeniz yolları süperse konfor kaybını hissetmeyebilirsiniz.
Zaten hissetmiyorum demişsiniz keyfini sürün.

@Terms teşekkür ederim hocam. Bolu’dayım. Merkezde ikamet ettiğim için genelde yollar düzgün. Evin diğer aracı Astra H olunca bunda konfor iyi geliyor sanırım :)

Geri
Üst Alt