Jump to content

Dover jant üretim yeri ve orijinalliği

Recommended Posts

Ayni jant ayni lastik ama içindeki hava miktarlarını bilmiyorum gramina kadar ayni geldi diğerinde ise 1 kilo fark vardi. Replika olsa sanırım en az 3-5 kilo fark çıkardı

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Kurucu Yönetici
Bir saat önce, forzaGilles yazdı:

@sergen38 orjinal jantın göbek kısmı aşşağıdaki resimdeki şekilde olur; orjinal jantta göbek kısmı bayasız çıplak metal şeklinde olur, çukurda kalan kısımlar pütürlü boya atılmış şekilde olur.,

Ben arkadaşların aksi şekilde düşünüyorum., çin malı jantların pek masum olduğunu düşünmüyorum umarım yanılıyorumdur.,

Orjinal jant VW logosu ve göbek kısmı;

thumbnail_image3.thumb.jpg.b2afae6f45946a0a97dd5342fcc77b40.jpg

thumbnail_image2-a.thumb.jpg.0d1bfaafe13287ecfc044e56dcfb91a9.jpg

thumbnail_image4.thumb.jpg.271ec16b5344888028d3718e5acf579b.jpg

390519845_Screenshot_2020-08-15VolkswagenretimiinOtomobilAraziAracJant5750TLMaazadansatlkkinciEl-850346748.thumb.jpg.c7602b6910c19d2eca82d9e00a3bb118.jpg

Ali abi belki üretim tipleri farklıdır ama ben orjinal olduğunu düşünüyorum ve sorun olacağını da sanmıyorum. Yukarıda paylaştığım görsel Fransa'daki bir ilana ait. Almanya, İngiltere, İtalya vs gibi diğer çoğu avrupa ülkelerinde de made in China yazan dover jant ilanları var. Hepsinde de orjinal yazıyor.

https://picclick.fr/TOP-16-Zoll-Original-VW-Golf-7-VII-193624147664.html

https://picclick.de/TOP-4x-16Zoll-Original-VW-Golf-7-VII-193427390173.html

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sergen38 yazdı:

Ayni jant ayni lastik ama içindeki hava miktarlarını bilmiyorum gramina kadar ayni geldi diğerinde ise 1 kilo fark vardi. Replika olsa sanırım en az 3-5 kilo fark çıkardı

Hocam şunu demek istiyorum; siz önceki yazınızda ne dediniz; 2 jantın lastikleri aynı marka., diğer ikisi farklı marka.,

Siz de şuan 1 adet Türkiye üretimi jant, 3 det Çin üretimi jant var.,

Türkiye üretimi olan jantın lastiğinin markası ile Çin üretimi jantın lastiği aynı marka ise, ve tarttığınızda ağırlıkları aynı olması gerekir., şayet 2 jant (Çin ve Türkiye olan) lastiklerin markası farklı ise bu yaptığınız doğru sonuç vermez., böyle bir seneryoda lastiği janttan sökerek doğru bir sonuç alabilirsiniz. neden çünkü farklı marka lastik ağırlıkları farklıdır.,

Size az gelen 1 kilo fark çok ciddi bir ağırlık farkı., jantlar orjinal ise gram ağırlık farkı olmaz.

@AhmetCakmak hocam orjinal jant çok hassas üretim standartlarında üretilir., orjinal bir jant nerede üretilirse üretilsin ağırlıkları aynı olması gerekir., 1 çift ayakkabı satın aldık., birisi 250 gram biri 400 gram olursa bir süre sonra sağlık problemleri yaşanır..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, sergen38 yazdı:

@forzaGilles aynı jant Avrupa'da da olduğuna göre benim açımdan konu yüzde 99 kapandı hocam. Replika janti orijinal diye satacaklarini sanmıyorum.İlginiz için teşekkür ederim

(Avrupa'da da çin malı satılıyor ise orjinaldir) enteresan bi bakış açısı., bir jantın nerede satıldığı orjinalliğini belirlemez., almanya, fransa, ingiltere her yerde replika satışı olur.. konu sizin açınızdan kapandıysa artık bizim bişey dememize gerek yoktur.. hayırlı günlerde kullanın..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@forzaGilles Avrupa'da replika jant satışı olabilir replika diye belirtip satarlar orijnal diye satmazlar hocam. Jantların üzerindeki en ufak çizikleri bile işaretleyip ilana koyuyor adamlar dürüstlük konusunda bizden çok ilerdeler maalesef

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...