2021 Tiguan İnceleme Videosu. (Alıntıdır)

@Holigan Araca bakınca bi an dejavu gibi oldu Tiguan Allspace'miş bu meğerse ben de yeni bi tasarım sanıyordum.

@yer_ucagi_34 

Golf kasa değiştirdiği için içi tamamen değişti.

Tiguan,Arteon,Passat'da makyaj olduğu için sınırlı değişiklik yapıldı.

Media cihazı için kişisel görüşüm ;

Discovery pro MIB 2.5 cihaz Vag grubundaki en gelişmiş ve estetik cihaz.İçinde 10 gb ssd harddisk var.Kablosuz olarak telefonlara bağlanıyor.

El ile kontrol ediliyor ve düğmeleri olmaması çok daha estetik gösteriyor.

Klima grubu düğmeleri 10 yıla yakındır Vw grubu araçlarda kullanılıyordu.(golf,polo,passat,tiguan)

Makyaj yapıp aynisini kullanmaları bence yanlış olurdu.

Peugeot klimayı media cihazından kontrol ediyor.Onun media cihazı da düğmesiz ve teknik olarak discovery pro'nun yanında oyuncak gibi kalır.

Aşağıda da makyajlı arteon var.

Bana sorarsanız Passat'ın içine göre çok daha premium duruyor.

Bütün bu laflar sizin fikirlerinizi çürütmek için değil kişisel görüşlerimdir.

Sizin görüşlerinizi saygıyla karşılıyorum.

Son sözüm şudur:

"Zevkler ve renkler tartışılmaz."

2020-volkswagen-arteon-tanitildi-shooting-brake-govde-tipi-guclu-r-versiyon-ve-plug-in-hibrit-...jpg

rline ama geri kamerası yok :)

sürüş destek asistanlarının standart olması gerek, elektrikli bagaj koyma ama şu acc yi lane assisti ekle be kardeşim. bagajın içi daha geniş duruyor. bagajı küçük diyenlere nazire yapılmış sanki. 2. sıra koltuk arkasındaki gereksiz parça kaldırılmış.

@radiation Hocam geri kamera yok bilgisini nerden aldınız.
Henüz Türkiye paketleri açıklanmadı ama mümkün değil.

Almanya’da R-Line pakette tüm sürüş asistanları,5 bölge kamera,DiscoveryPro standart.

Bagaj alan olarak ayni,yedek lastik konmazsa hacim artmıştır.

@aydancan türkiye paketleri içeriğini bilmiyorum devlet sırrı gibi saklıyorlar, inceleme videosunda geri kamera yok. başka izlediğim inceleme videosunda da rline paket ama geri kamera yoktu. videoda makyajsız kasa tiguan bagajındaki koltuk arkasındaki zamazingo yok bagaj daha geniş duruyor, stepne olmasa hacmi daha büyük yazılmalıydı fakat tiguan bagajına bakan çok küçük der halbuki baya geniş hatta 5 kişilik seyahatimde küçük diyen arkadaşları dumura uğratmıştım :)

Makyajlı Tiguan liste fiyatları belli olmuş:

1.5 TSI ve DSG olarak ,

Life                              435.000

Elegance                    486.300

R-Line                         518.400

Opak renk ve cam tavan hariç.

Donanımların özellikleri sitede yok. Pazartesi gününe zaman sayacı koymuşlar.

vitesi topuzunu küçültememe sebebi alt yapı. tiguan sadece makyaj geçirdiği için bu kısımlara dokunmamışlar. vites hala fiziksel sargı ile iş yapıyor, golf'teki ise elektronik.

havacılık takip edenler bilir bir nevi airbus, boeing farkı gibi. fly by wire

Makyajlı tiguan bugün tanıtılıyor.

Bir üstte liste fiyatlarını yazmıştım.

R-Line 490 gibi,Elegance 448 gibi alınabilecek fakat;

R-Line donanımda dahi sürüş asistanları,discoverypro,DLA özellikli led far yok.

Şu an opsiyonlu satış yok herhalde 2021 de açılır ama olsa ve bu özellikler eklense R-Line olan 550 lere , Elegance 500 lere çıkar.

Not: Almanya R-Line donanımda bu özellikler standart.

Makyajlı tiguan bugün tanıtılıyor.

Bir üstte liste fiyatlarını yazmıştım.

R-Line 490 gibi,Elegance 448 gibi alınabilecek fakat;

R-Line donanımda dahi sürüş asistanları,discoverypro,DLA özellikli led far yok.

Şu an opsiyonlu satış yok herhalde 2021 de açılır ama olsa ve bu özellikler eklense R-Line olan 550 lere , Elegance 500 lere çıkar.

Not: Almanya R-Line donanımda bu özellikler standart.
yıl olmuş 2020 hala aktif sürüş ve güvenlik asitanlarını opsiyon getiriyor vw. Avrupa'da bunlar zorunlu bildiğim kadarıyla alt donanımlarda bile oluyor bazıları.

aslında zamanında ESP'de olduğu gibi aktif güvenlik ekimpanlarını zorunlu tutmak lazım fakat tabi bunu yapmak için önce o ötvyi düşüreceksin.

Dün kapora verdik yeni tiguan rline için bu hafta gelir muhtemelen fotoğrafları paylaşırım 2018 tiguan highline satılıktır düşünen varsa

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bugün fiyat sordum 447bin fiyat verdiler elegance için. anladığım kadarıyla highline üzerine bir tek matrix led ve ambiyans aydınlatma gelmiş. acc, aktif çarpışma fln yine yalan galiba. (tabi arada neler çalmışlardır kim bilir, mesela arka koltuktaki masalar uçmuş)

pahalı bence, çok pahalı. bi 50bin tl fazlası var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@aydancan ben halen görmedim fakat discover pro ve direksiyon ısıtma var dendi öğrenince güncellerim 

Tiguan kulllanıcısı olarak düşüncem, her zaman yaptıkları gibi donanımlardan kırparak getirirlerse yine rakiplerine karşı şansının olacağını düşünmüyorum (3008-Sportage vs..). 

Kasa olarak önden bizim şu an Türkiye'deki mevcut kasa daha güzel ama arkadan kesinlikle yeni kasanın stopları ben burdayım diyor sanırım bir retrofit gerekecek.  :)

@Gökhan Bilgin Bu akşam 18.00 de tanıtımı yapılacak.

Bana Discover pro yok ,Discover Media (8" olan düğmeli) var dendi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt