120 hızla giderken önüme köpek atladı.

Geçenlerde gece gidişli gelişli tek şeritli yolda 20m önümde giden qashqai soldan çıkan bir köpeği fark edemedi ben ondan önce görüp frene basmıştım ama onun görüşü daha azdı tabi. sol ön teker tarafından vurdu hızımız yaklaşık 80 idi qashqai davlumbaza kadar parçalandı. Arkadaş ve ben şaşırdım araba kağıt gibi dağıldı köpeğe çarpmak araca büyük hasar verebiliyor.

Ne cana ne mala zarar gelmemis

Geçmiş olsun ustad

Cok guzel kurtarmissiniz

@bf417 hocam tebrikler harika refleks temiz atlatmişsiniz . Ayrica arkanizda yakininizda birinin olmamasi ve saga kaçarken gelenlerin olmaması da buyuk şans. Gecmis olsun

aklima bir kediyi ezmemek icin yaptigim fren geldide yolda spin atiyordum az daha annem babamda arabadaydi zor topladim. O gun golften boyle kotu bir fren performansi gordugumde cok sasirmistim. Hizimda max 60ti  

@oguzkaanvolkan lastik çok farkettiriyor aracı ilk aldığımda fren zımba gibiydi basınca abs girmeden şehir içinde kızaklamadan duruyordu. lastikler bridgestone 2. yılında çok kötüydü. Yaza lastikleri değiştireceğim büyük ihtimal continental alacağım kullandıklarımın içinde en iyi kuru zemin fren mesafesine sahipti. Kışında goodyear.

9 saat önce, bf417 yazdı:

Bu akşam üzeri Afyon ankara yolunda aniden önüme minik dostumuz atladı son anda kurtardım hızı 120 ye sabitlemiştim hız az değildi fakat araç frenlemeyi iyi yaptı. Çarpsaydım çok üzülecektim cana gelmesin diğerleri önemli değil.

Geçmiş olsun hocam, ucuz atlatılmış bir durum gerçekten.

@bf417 geçmiş olsun araç içi kameranızın marka modeli nedir.

@bf417 geçmiş olsun hocam şükür bir şey olmamış 2 ay önce de benim başıma da geldi göktürk yolunda gidiyordum yeni havalimanı yolu bilen bilir etrafı ormanlık 160 la giderken aniden çıktı silme geçtim köpeği çarpsam muhtemelen şuan yazamıyor olurdum :)  

valla cok iyi kurtarmissin dostum helal olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fena.. Gecmis olsun.

Bende de benzeri var.. O, tam zifiri karanlikta ve aniden cikiyor.. pusuda yatiyor yola atlamak icin. Aractakilerin hicbiri gormedi. uatune ustelik bide nasil arac kullaniyosun diye kizan vardi.. olayi soylemedim. videoyu actim izlettim. İlkinde gormediler bile 😂 İkinci kez izlerken hayatlari kurtuldugu icin(sevimli dost dahil) Tesekkur edenler vardi. Buraya yukleyemedim.. Bi yontem bulup atmaya calisacagim.

Bu yıl sık sık gece yolculuklarım oldu dolayısıyla köpeklerle münasebetim de oldu. İlk ikisinde sağ salim kurtarsamda 3 ve 4.de pek öyle olmadı. Bana hep soldan çıktılar 3. kazamda gidiş geliş ara köy/dağ yolu tarzı bir yoldu solda yolun kenarında grup halinde dururlarken benim geçeceğim esnada birisi arabaya doğru koşmaya başladı biraz sağa kaçsamda vurdum(yol tarlaların hizzasından yüksek dolayısıyla sağ taraf çukur). Ben sol önden far hizzasından vurduğumu düşünüyordum öyle olmamış yaptığım manevra sayesinde sol arkadan vurmuşum ancak duramadım çünkü araba da ailemi özelliklede küçük kardeşimi korkutmak istemedim. 4. olayda ben sağ arkada seyahat ederken yine bir köy yolunda bu sefer abim bir köpeğe çarptı bunda da köpek yine soldan çıkıp karşı şeritteki arabanın önüne atladı o arabadan can havliyle kaçıp kılı kılına kurtuldu ancak bizim arabanın önüne atladı abim frene basıp manevra yapsada kısa mesafe ve dar yol olduğu için kurtaramadı vurduk köpek maalesef orada öldü bizim araçtaki herkes kemer taktığı için burnumuz dahi kanamadı (araba opel insignia, lastikler dunlop fm800) arabanın ön tamponu ve radyatörü kırıldı sadece. Gece yolculuğunu çok sevsem de bu ara  yolları hep kullandığım için beni tedirgin ediyor birde göz göze gelip önüme atlamaları vs sinir bozucu. Bu kazaların genelinde hız 80 civarıydı lastiklerimiz ve araçlarımız genel olarak iyi durumdaydı az hasarlı/hasarsız (maddi, manevi) atlatmamız lastiklerimizin iyi bizlerin dinç ve soğuk kanlı olması sayesinde oldu.

geçmiş olsun verdiğiniz bir sadaka karşı gelmiş evvela bir hayvan sever olarak köpeğe çarpsaydınız üzülürdüm ikincisi ise köpeklerin kemikleri çok serttir araca büyük hasar verebilirmiş tekrar tekrar çok geçmiş olsun 

Geri
Üst Alt