(⚙️Hata: Şanzıman ) Hidrolik Pompası Patlamış

oguzkaanvolkan

Katılımcı Üye

İsim
Oğuz Kaan Volkan
Arkadaslar merhaba 20 gun once aldigim 1.6 Tdi 2013 126.000 km Golf aracim sanziman hatasi verdi. Arac vitese gecmiyor. Ne D ye ne R ye. Gaza basinca bostaymis gibi sadece gaz veriyor oda 1.500 2.000 devire kadar. Arabayi evin onune cekebildim. 
İstanbulda avrupa yakasinda kaziklanmadan isini duzgun yapan bir usta tavsiyenize ihtiyacim var.

0BCF6A55-1ED8-4E8F-A5BA-D14E1E8F9B81.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Sinanmiray  hocam ilgi alaka bilgi tecrube esnaflik 10/10 . Bende küçükken yazlari sanayide calisirdim dayimin yaninda bilirim o ortami, konusma uslubunu iyi ustayi kotu ustayi. Eger ki sorunu cozerse ve memnunda kalirsam burayada belirticem zaten. Dsg ile ilgili forumda sıkıntısı olan gonul rahatligiyla gitsin diye. Bakalim sali gününü bekliyorum :)  

Upvote 0
@oguzkaanvolkan Allahın izniyle memnun kalırsın zaten bugün bilmiyorum ama gelen arabalar hep üst sınıf benimde partifül arızası vardı sönmüyodu temizledi yaptı satana kadarda garanti verdi çok şükür 1 sene olcak bişey yok ufak tefek şeye para almaz temiz güvenilir yer memnun kalacağından emin ol genelde onuda değişelim bunuda değişelim dicek bi insan değil için rahat olsun

Upvote 0
@Sinanmiray bir ustayla konustum sanzumani sokmeye takmaya 800-1000 ₺ para alirim iscilik egerki yaptirmaktan vazgecersen dedi. Aydin usta tanidiktan gelmişsin para almam senin insiyatifinde yaptirip yaptirmamak dedi. Kral hareket :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Bende Passat 1.4 tsi  Dsg 7 ileri vardı Dsg  sorun çıkardı ses ve geçişler ciddi anlamda rahatsız etmişti yetkili servis  3 sene önce mekatronik  4 bin debriyaj balatası  ile değişmesi şart dedi 75 bin üstü olunca kısmı bitik olduğundan oda değişmesi gerekir dedi.  Oda 3.500 idi    neyseki  yeni bir yazılım ile kullanırsın dedi  bende satmayı planladım alıcıya söyledim ne kadar gider belirsiz diye  77 binde verdiğim araç 125 bin km gitti sorunsuz alıcının dediğine göre :)   

Sizde mekatronik  bozuk ve debriyaj  bitmek üzere ise ikisi değişirse uzun süreli kullanılabilir.  6/8 Bin arası gider ama dsg çok büyük konfor ekonomisi ve konforuna 100 binde bir 7/8 feda olsun . :)

Upvote 0
@rager007 simdi şöyle ki 3 sene oncenin kur fiyati suanin yarisi. Simdi serviste o fiyatlara yapmak bir hayal :)  benim mekatronikte bir problem yok. Hidrolikte sikinti var. Usta bunu halledelim bir ben bakayim test surusunde duruma göre değişiriz masrafa gerek yok dedi. Uzun sure daha kullanirsin bukadar kafaniza takmayin dsgyi oldu ki bozulur yolda birakir ozaman icabina bakilir keyifle sur dedi kisaca :)  

Upvote 0
Arkadaslar araç tamir edildi. Dsg şanzıman pleyti denen parca degisti, icinde bir takim temizleme islemleri yapilmis ve adaptasyonu yapilarak test edilip teslim edildi. Yillardir golfe biniyorum ve neden bu ustayi daha once tanımamışım diyecegim bir usta. İşi gerçekten biliyor. 
Kavramada titreme var bakalim dedigimde araci yokusa yavasca sürdü D2 oldugunda gaz vermeye başladı. Eger silkeleme olsa bu anda yapmasi gerekirdi. Ben serviste calistigimda bu sekilde test surusune cikiyorduk ve buna gore degisimini yapiyorduk dedi. 

Salincaklarda hafif bosluk var ama cok az suanlik islem yapmaya gerek yok dedi. Vakit bulursan poryalari degiselim bir zarari olmaz ama 100 kmde hafif bir ugultu var dedi dinletti. 
Aracida yeni aldigim icin trigeri degismismi bilmiyorum dedim. Bakayim anlarim dedi (ilk defa gozle bakarak net sonuc soyleyen usta gördüm. Genelde bakmazlar yada acip motoru indirmemiz gerekir derler :D  ) yeni degismis triger. Satan kiside soylemisti. 
kisacasi istanbul ikitellide iyi bir usta tanimis oldum herkese iyi forumlar :)  

Upvote 0
Arkadaslar araç tamir edildi. Dsg şanzıman pleyti denen parca degisti, icinde bir takim temizleme islemleri yapilmis ve adaptasyonu yapilarak test edilip teslim edildi. Yillardir golfe biniyorum ve neden bu ustayi daha once tanımamışım diyecegim bir usta. İşi gerçekten biliyor.
Kavramada titreme var bakalim dedigimde araci yokusa yavasca sürdü D2 oldugunda gaz vermeye başladı. Eger silkeleme olsa bu anda yapmasi gerekirdi. Ben serviste calistigimda bu sekilde test surusune cikiyorduk ve buna gore degisimini yapiyorduk dedi.

Salincaklarda hafif bosluk var ama cok az suanlik islem yapmaya gerek yok dedi. Vakit bulursan poryalari degiselim bir zarari olmaz ama 100 kmde hafif bir ugultu var dedi dinletti.
Aracida yeni aldigim icin trigeri degismismi bilmiyorum dedim. Bakayim anlarim dedi (ilk defa gozle bakarak net sonuc soyleyen usta gördüm. Genelde bakmazlar yada acip motoru indirmemiz gerekir derler :D ) yeni degismis triger. Satan kiside soylemisti.
kisacasi istanbul ikitellide iyi bir usta tanimis oldum herkese iyi forumlar :)
Hocam merhabalar. Benzer bir problemim var benim de. Yani şanzıman hatası çıkmadı henüz ama normal yolda giderken frene basın yazıyor ve kavramayı bırakıyor. Daha sonra stop edip devam ettiğimde problem kalmıyor. Ben geç kalmadan gitmek istiyorum en azından baktırmak istiyorum. İletişim numarasını alabilir miyim Aydın Usta'nın?

Son düzenleme:
Upvote 0
Hocam merhabalar. Benzer bir problemim var benim de. Yani şanzıman hatası çıkmadı henüz ama normal yolda giderken frene basın yazıyor ve kavramayı bırakıyor. Daha sonra stop edip devam ettiğimde problem kalmıyor. Ben geç kalmadan gitmek istiyorum en azından baktırmak istiyorum. İletişim numarasını alabilir miyim Aydın Usta'nın hocam?
Aynı durum başımda ne yaptınız acaba nasıl çözdünüz

Upvote 0

Geri
Üst Alt