KM hafıza sıfırlaması

çağın

Üye
İsim
Çağın
Değerli forumdaşlar

Bildiğiniz üzere araçlarımızda yakıt verilerini gösteren üç seçenek mevcut

Uzun süreli

Yakıt alındıktan sonra

Başlangıçtan itibaren

Belli km sonrası uzun süreli veriler "Car" menüsünde kendi kendine sıfırlanıyor.

Aracım Midline Plus ve şu anda 5400 km civarında

Uzun süreli veriler iki kere kendini sıfırladı bunlardan birisi 3000km civarında diğeri ise 5000 km civarında sıfırlandı

Ayrıca km göstergesinin yanındaki "trip" verileride buna istinaden sıfırlanmakta.

Konu hakkında görüşlerinizi rica ederim.

Saygılarımla

@çağın

her 10000 km veya belli bir sürüş süresi bitiminde (tam saati hatırlamıyorum) uzun süreli veriler sıfırlanır. sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. malesef araçlarımızda aldığımızdan beri ne yaktık bilemiyoruz :)

@çağın hocam @maniax Murat hocamın da söylemiş olduğu gibi 10.000km veya 100 saate ulaştığında uzun süreli ortalamanız sıfırlanır. MFA ekranındaki trip bilgisi uzun süreli ortalamadan bağımsız çalışıyor diye biliyorum. Çünkü ben orayı her ayın 1'inde sıfırlarım ayda kaç km yaptığımı hesaplamak için. Eğer orası da 10.000 km'ye ulaşırsa sıfırlanıyor diye biliyorum.

çağın dedi:
Değerli forumdaşlar

Bildiğiniz üzere araçlarımızda yakıt verilerini gösteren üç seçenek mevcut

Uzun süreli

Yakıt alındıktan sonra

Başlangıçtan itibaren

Belli km sonrası uzun süreli veriler "Car" menüsünde kendi kendine sıfırlanıyor.

Aracım Midline Plus ve şu anda 5400 km civarında

Uzun süreli veriler iki kere kendini sıfırladı bunlardan birisi 3000km civarında diğeri ise 5000 km civarında sıfırlandı

Ayrıca km göstergesinin yanındaki "trip" verileride buna istinaden sıfırlanmakta.

Konu hakkında görüşlerinizi rica ederim.

Saygılarımla
Olayın aslı şudur.

Ya 10.000km ya da 100 saat.

Siz şehir içi kullandığınız için 100 saati dolduruyorsunuz.

Ben de keşke sıfırlanmasa dedim ama sıfırlanıyor.

Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt