Her kaza bir tecrübe

Makas kazası..

kaza_4126.jpg

Kaza olarak görmesem de kazayı Golf 7.5 atlatmış ancak Golf 7 maalesef atlatamamış. 

Büyük geçmiş olsun. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Motorcuların sürekli mağdur oldukları algısı yaratarak trafikte ayrıcalıklı bir yer edinme arayışlarının anlamsız ve tek taraflı olduğuna iyi bir örnek. Motorla trafiğe çıkmak zaten risk başlı başına.

Ayrıca Passat'ın verdiği  tepkiyi o an dalgın olmayan ve gözüne güneş ışığı girmeyen her sürücü verir ya da vermesi gerekir. Bence Passat olduğu için böyle bir sonuç çıkmış. Motordan da motorculardan da çok korkarım.

Onlar yanımda yöremde seyrederken sürekli onlardan kaçmak, en az önüme baktığım kadar dikizlerden yana ve arkaya bakmak zorunda kalmak beni oldukça yorar. 

Motorcuları sevmiyorum. Özellikle de "zevk" için trafikte hızla aramızda dolaşanları.

"Beni fark et" sloganına ve çıkartmalarına o derece sinir oluyorum. Sizi potansiyel suçlu kendilerini ise otomatikman mağdur gösteren bu anlayış hiç hoş değil.

"Beni fark etmedin ve kaza oldu." Bu mu ?

Motorcuların sürekli mağdur oldukları algısı yaratarak trafikte ayrıcalıklı bir yer edinme arayışlarının anlamsız ve tek taraflı olduğuna iyi bir örnek. Motorla trafiğe çıkmak zaten risk başlı başına.
Ayrıca Passat'ın verdiği  tepkiyi o an dalgın olmayan ve gözüne güneş ışığı girmeyen her sürücü verir ya da vermesi gerekir. Bence Passat olduğu için böyle bir sonuç çıkmış. Motordan da motorculardan da çok korkarım.
Onlar yanımda yöremde seyrederken sürekli onlardan kaçmak, en az önüme baktığım kadar dikizlerden yana ve arkaya bakmak zorunda kalmak beni oldukça yorar. 
Motorcuları sevmiyorum. Özellikle de "zevk" için trafikte hızla aramızda dolaşanları.
"Beni fark et" sloganına ve çıkartmalarına o derece sinir oluyorum. Sizi potansiyel suçlu kendilerini ise otomatikman mağdur gösteren bu anlayış hiç hoş değil.
"Beni fark etmedin ve kazar oldu." Bu mu ?
Bir motorcu olarak bende apaci saygısız kaldirimda giden surekli serit degistiren motorculardan nefret ederim

Genelleme yapmayı sevmem ama bu tip kullananlarin alayi …….

İyi kurtarmış.. aslında yayaya karşı iyi kurtarmış desem daha doğru. 

Takip mesafesi de önemli. Özellikle de frenleri her yola çıkınca kontrol etmiyorsanız takip mesafesini biraz daha artırmak faydalı. En azından yumuşak bir duruş ile arkadakilere de kolaylık olur.

Bundan 2-3 ay önce yayaya yol vermek için durdum. Durduğum anda arkaya baktım bir x3 geliyor, ama ne geliyor. Durmaz diye düşünürken durdu. Sürücüsü de şaşkın şaşkın aracın ekranına bakıyordu. Muhtemelen araç kendi durdu..

Ne diyelim. Böyle yayaya yol vermelerde arkadan gelenin inşallah adaptifi vardır diyorum artık. Hatta bi arkadakinin ve onun arkasındakinin de.. 

Ben özellikle önüme baktığım kadar arkama da bakanlardanım direksiyon başındayken. Ve de trafik ışıklarına yaklaşırken zınk diye gelip durmak yerine arkamdakileri yavaşlatarak durmaya çalışıyorum malum telefonuna bakarak gidenler çoğaldı.  :D  

Aynen bende böyleyim.
Gözümün önünde oldu 50 ile şehir içinde ilerlerken yanımdan hışım gibi geçen bmv yayaya yol vermek için aniden durunca arkasından roket mod giden taksici duramayıp BMW ye arkadan gömdürmüştü.
Kimse kusura bakmasın arkamda tır,kamyon,mikser varsa yayaya yol vermiyorum pek.@Golf835

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Makasa gel.. Golf içerir..
Bu arada videoyu kaydeden araç da makasta..
Resmen önde ilerleyen taksiye yandan dalayım dercesine kaza meydana gelmiş.

Kazadan 2 saniye öncesine dönemiyoruz. O sebeple kurallara uymaktan başka çaresi yok..

Geçmiş olsun. Özellikle yolunda kuralına göre gidenlere.

Makas atana geçmiş olmasın

Makas atanlar ölme isteklerini bi zahmet bireysel halletsinler.
Mesela osmangazi köprüsünden bariyerleri aşıp 140 metreden aşağı uçabilirler.
Ucuz ölümde demezler hani . Ahirete 160 lira verip geciş yapıyorsun sonucta

Makasa gel.. Golf içerir..
Bu arada videoyu kaydeden araç da makasta..
Resmen önde ilerleyen taksiye yandan dalayım dercesine kaza meydana gelmiş.

Kazadan 2 saniye öncesine dönemiyoruz. O sebeple kurallara uymaktan başka çaresi yok..

Geçmiş olsun. Özellikle yolunda kuralına göre gidenlere.
Ağır cezalar olsa keşke, o zaman böyle şeylere pek cesaret edemezler.

Kasko var mı yok mu bilinmez ancak yoksa, taksinin yattığı gün başı iş kaybı araç hasarları vs. derken maddi olarak iyi bir ceza almış olacak..

Geri
Üst Alt