Golf7 Kış Lastiği Tavsiyesi

Daha önce 3 ayrı aracımda wr d4 kullandım ama 2. yılı görmeden araçlarımı sattığım için uzun süreli bir deneyimim olmadı. Kullandığım süre içerisinde muhtesem bir performansı olmuştu, özellikle kışın yağmurlu havalarda ve hafif karda kullandım tabiki yoğun bir kar deneyimim olmadı. Bu yıl almaya niyetlendiğimde snowproofları gördüm ve bazı ebatlarda wr d4ten düsük etiket değerleri olduğu için instagram üzerinden nokian'a sorduğumda her iki modeli de ömereceklerini ama snowproofu denememi tavsiye ettiklerini berlittiler, d4 modelinde de geri dönüşlerinin pozitif olduğunu eklediler. Kasım ayında sormuştum, istanbulda hava şartlarını düşünerek kış lastiği almayı ertelemiştim.

Merhabalar, 2 aracımda da petlas kullandım kışlık olarak Pendik gibi denize yakın bir şehirde haliyle sert kış koşulları geçmediğinden neredeyse hiç kar yağmadığından petlas tercih ettim fakat uzun süre kullanımı tavsiye etmem önceki aracımda 3. kışını bitirince arka lastik dağılmıştı telleri çıkıyordu neredeyse ağır kış koşulları yaşamayan yerlerde yaşıyorsanız tercih edebilirsiniz :)  

2 kıştır goodyear ug8 kullanıyorum. alırken bu denk geldiği için almıştım ve şükür bu zamana kadar karlı zeminde ve soğuk havalarda sıkıntı yaşatmadı. tekrar alacak olsam biraz daha ekleyip conti ya da nokian ı denerdim aradaki farkı görmek açısından

Bu sene Nokian wr d4 aldım ama denemek nasip olmadı daha..

Petlas var diğer araçta da, geçen sene çok kar yağmadığı için onda da tam anlamıyla deneyimleyemedik

Moderatör tarafında düzenlendi:
Nokian wr d4 leri 195/65r15 ebadında geçen sene denedim. Çok memnun kaldım. Bu sene araç değişince 225/45r17 pirelli sottozero 2 aldım. Fiyat olarak continental ve nokianın nerdeyse yarı fiyatına geldi. Ankarada daha bu sene çok bir kış göremedik. Kuru havada tutuşundan memnunum tedirgin eden bir durumu olmadı. Karda deneyimleme fırsatım olursa güncellerim.

Geri
Üst Alt