Jump to content

Comfortline Araca Bluetooth Destekli Orjinal Media

Recommended Posts

48 dakika önce, strayder yazdı:

evet hocam mikrofonun girişi oluyor. Evet hocam cihazı alır almaz araştırmaya başladım çünkü bir hevesle aldım ve böyle bir problemin olması çok canımı sıktı. Önce neden eko yapabileceğini düşündüm. Yani bana gelen seste sorun yok ama konuşan taraf sesin tekrar kendisine gittiğinden şikayetçi olduğuna göre iki mikrofondan da ses gidiyor diye düşündüm. Ama ortada 3 mikrofon var aslında. Aynanın orada bulunan orjinal mikrofon, cihazın kendi mikrofonu ve telefonun mikrofonu. İlk aynanın oradaki mikrofonun soketini çıkarıp denedim garanti olsun diye sorun hallolmadı eko devam etti. Daha sonra Ersin Çakır'a sordum ne yapabilirim diye halletmeye çalışıyoruz yazılımsal olarak dedi yani şimdilik o mavi soketi çıkarın dedi. Aslında benim yaptığım işlemle aynı hesaba geliyor o da. Yani ha yukarıdan soketi çıkarmışsınız ha aşağıdaki mavi soketi birşey farketmeyecekti. Ama ben yine de deneyeyim dedim. Yine birşey farketmedi. Daha sonra ben mavi soketi tekrar taktım. Geçici bir çözüm buldum ama bütün cihazlarda geçerli olur mu bilmiyorum. Arabaya bindiğimde bir yeri arayacaksam önce telefonun bluetooth'undan arıyorum daha sonra kabloyu takıp android auto bağlantısını kuruyorum o zaman problem olmuyor. Şimdilik böyle çözüldü gibi ama yine de beni tatmin etmiyor bu durum. Güncelleme gelene kadar böyle olacak galiba.

Çözülür hocam, dert etmeyin, çok yeni sayılabilecek bir teknoloji, güvenlik sebebiyle uzun ömürlü olur mu apple-google desteğini devam ettirir mi ondan emin değilim ben tek çekincem o :) carplay ve android auto'nun alkollü araç kullanmaktan daha fazla dikkat dağıttınına yönelik bir araştırma yapılmış yurtdışında. 

Teyit amaçlı soruyorum, sonuç olarak arkadaki mavi soketi geri taksanız da aydınlatma bölgesinden mikrofon soketini çıkardığınız için araç mikrofonu aktif değil sizin araçta doğru mu anladım? sadece bluetooth ile görüşmelerde sorun yaşamıyorsunuz yani ? bluetooth görüşmelerinde sorun çıkarmaması benim için yeterli şu aşamada, onun için soruyorum.

12 dakika önce, lobs yazdı:

@GodThread cihazı için anlaştık :) taktıktan sonra deneyimlerimi buraya yazacağım :) 

hocam hayırlı olsun, bekliyoruz. sizin postu biraz işgal ettik kusura bakmayın :) 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@erty evet hocam çözülür de ben biraz takıntılıyım böyle şeylerde :) boya olayına bile bu kadar takmam ama bir şey tam çalışmadığı zaman sıkıntılı oluyorum. Bence devam ettirir çünkü en son güncellemeyi çok yakın bir zamanda verdi. Ne araştırırlarsa araştırsınlar insanlar android auto olan almaz direkt android olan alır birşey farketmez yani. Yok hocam şöyle yaptım arkadaki mavi soketi de mikrofonu da taktım şu anda. Yani hem o mikrofon aktif hem de mavi soket takılı bluetooth üzerinden konuşabiliyorum ekosuz. İlk başta denedim acaba o mikrofondan mı yapıyor diye. Sonra anladım ki ondan yapmıyormuş yeniden taktım. Ben deneme yapmıştım sadece nereden sorun çıkarıyor diye. Zaten o problem çözülürse araç durumunu göstermemesinden başka bir eksiği kalmıyor :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
15 saat önce, strayder yazdı:

@erty evet hocam çözülür de ben biraz takıntılıyım böyle şeylerde :) boya olayına bile bu kadar takmam ama bir şey tam çalışmadığı zaman sıkıntılı oluyorum. Bence devam ettirir çünkü en son güncellemeyi çok yakın bir zamanda verdi. Ne araştırırlarsa araştırsınlar insanlar android auto olan almaz direkt android olan alır birşey farketmez yani. Yok hocam şöyle yaptım arkadaki mavi soketi de mikrofonu da taktım şu anda. Yani hem o mikrofon aktif hem de mavi soket takılı bluetooth üzerinden konuşabiliyorum ekosuz. İlk başta denedim acaba o mikrofondan mı yapıyor diye. Sonra anladım ki ondan yapmıyormuş yeniden taktım. Ben deneme yapmıştım sadece nereden sorun çıkarıyor diye. Zaten o problem çözülürse araç durumunu göstermemesinden başka bir eksiği kalmıyor :)

hocam araç mikrofonu aktifken bluetooth'da echo yapmıyorsa, kafam karışır çünki bende yaptı :) android auto sonrasında kablo bağlantısını keserek bluetooth'a geçiş yaparak phone butonundan test etmiştim bluetooth ile görüşmeyi ben, onda da echo yapmıştı. direkt sadece bluetooth bağlayıp kabloya dokunmadan tekrar deneyeceğim ilk fırsatta. Bu arada bendeki cihazda araç durumu gözüküyor? hata olsa gösterir mi bilmiyorum ama? :)

Model numarasıyla sadece bu cihaz için bir başlık açalım hocam, deneyimler orada birikse iyi olur. Cihaz yeni malum farklı kaynaklardan farklı yerlerden edinebiliyoruz anca bilgileri. Tek başlık altında toplanmış olur.

EDIT : doğrudan bluetooth bağlayarak denedim dün akşam, hoparlör sesi yarı seviyeyi geçmediği sürece echo yapmadı :) iyi bir gelişme benim için. araç mikrofonu iptaline gerek yok. ses orta ve üzerinde iken echo yaptı yine ama iki mikrofon varken normal karşıladım bunu.

tarihinde erty tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@strayder mrb 

Bende 2015 model  comfort aracıma Çin car playlı cihazdan taktırmıstım

Ama bir çok eksisi var. 

Eveet ses yankı yapıyordu. 

Gorusmlerde ses karsıya gitmiyordu. 

Cihaz ısınıyordu. 

Zaman zaman donuyordu

Arıza ları gostermıyordu. 

Dolayısı ile sonradan bu tür ilaveler yapmayı çok doğru bulmuyorum.

Ben aracımı sattım. 

Tavsiye etmem. Açıkcası

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, kartal1973 yazdı:

@strayder mrb 

Bende 2015 model  comfort aracıma Çin car playlı cihazdan taktırmıstım

Ama bir çok eksisi var. 

Eveet ses yankı yapıyordu. 

Gorusmlerde ses karsıya gitmiyordu. 

Cihaz ısınıyordu. 

Zaman zaman donuyordu

Arıza ları gostermıyordu. 

Dolayısı ile sonradan bu tür ilaveler yapmayı çok doğru bulmuyorum.

Ben aracımı sattım. 

Tavsiye etmem. Açıkcası

merhaba hocam. Şu ana kadar yaşadığım tek eksi yönü eko yapması açıkçası diğer kısımlarda problem yaşamadım. Gönül ister ki mib 2.5 takalım ama malum durumlardan dolayı düşünemiyoruz bile :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
13 saat önce, erty yazdı:

hocam araç mikrofonu aktifken bluetooth'da echo yapmıyorsa, kafam karışır çünki bende yaptı :) android auto sonrasında kablo bağlantısını keserek bluetooth'a geçiş yaparak phone butonundan test etmiştim bluetooth ile görüşmeyi ben, onda da echo yapmıştı. direkt sadece bluetooth bağlayıp kabloya dokunmadan tekrar deneyeceğim ilk fırsatta. Bu arada bendeki cihazda araç durumu gözüküyor? hata olsa gösterir mi bilmiyorum ama? :)

Model numarasıyla sadece bu cihaz için bir başlık açalım hocam, deneyimler orada birikse iyi olur. Cihaz yeni malum farklı kaynaklardan farklı yerlerden edinebiliyoruz anca bilgileri. Tek başlık altında toplanmış olur.

EDIT : doğrudan bluetooth bağlayarak denedim dün akşam, hoparlör sesi yarı seviyeyi geçmediği sürece echo yapmadı :) iyi bir gelişme benim için. araç mikrofonu iptaline gerek yok. ses orta ve üzerinde iken echo yaptı yine ama iki mikrofon varken normal karşıladım bunu.

evet benim de kafam çok karışık bu konuda hatta bir çok kez test ettim :) android auto ya bağlandıktan sonra echo yapıyor zaten sorun orada başlıyor. Hataları göstermiyor. Benim araçta şu anda bir hata var sadece mfa ekranında görünüyor, oraya gelmiyor. Bir problem daha oluyor benim aracımda bilmiyorum araçtan mı cihazdan mı. Ön park sensörümde hiç problem yok duyarlı çalışıyor fakat arka park sensörüm sıkıntılı çalışıyor. Dibine kadar girdiğim halde bir kaç saniye gecikip öyle tepki veriyor. Hiç denediniz mi hocam?

tarihinde strayder tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@strayder mrb

Bu benım kanaatım

Kesınlıkle sonradan bu şekilde hassas parça takılmaması tarafındayım. 

Aynen bendede park sensörleri in hassasiyeti azalmıstı. Ben aracımı 1 ay önce  satarken expertiz yaptırdım. Teyp ile araba arasında bir elektrik Eksıklık hatası çıktı raporda. 

Orjınal teybı takınca hata görulmedı

Yanı diyeceğim o ki 

Taktırmamak en doğrusu

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, strayder yazdı:

evet benim de kafam çok karışık bu konuda hatta bir çok kez test ettim :) android auto ya bağlandıktan sonra echo yapıyor zaten sorun orada başlıyor. Hataları göstermiyor. Benim araçta şu anda bir hata var sadece mfa ekranında görünüyor, oraya gelmiyor. Bir problem daha oluyor benim aracımda bilmiyorum araçtan mı cihazdan mı. Ön park sensörümde hiç problem yok duyarlı çalışıyor fakat arka park sensörüm sıkıntılı çalışıyor. Dibine kadar girdiğim halde bir kaç saniye gecikip öyle tepki veriyor. Hiç denediniz mi hocam?

Dün bir hata verdi(sağ ayna sinyali) mfa ekranından baktım, durduktan sonra kontak kapatıp açınca hata kayboldu araç durumu ekranından bakamadım o yüzden. hata aldığım anda baksam belki de göremeyecektim muhtemelen dediğiniz gibi. kontrol edeceğim bu hususu.

OPS yok bende maalesef, orijinal görünüm denilen Çin malı bir sensör taktırmıştım aceleyle alır almaz. pişman olsam da idare ediyor :) 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Selamlar,

Golf 7 2014 model aracıma Golf 7.5 orjinal medya taktırdım.

Öncelikle sorunsuz tam uyumlu çalışıyor tüm araç menüleri aktif ve hiç bir eksik yok. MFA ekranına telefon bilgileri yansıyor.

Aşamaları anlatıyorum. 7.5 medya'yı taktıktan sonra aracınızda bluetooth yok ise tavana mikrofon çekilmesi gerekecek çok basit bir işlem 15-20 dk sürüyor.

Ardından cihazın bileşen korumasının kaldırılması gerekiyor. ortalama bu işlemlerin hepsi medya hariç 500-600 TL arasında bir şey tutuyor.

Öncesi/Sonrası

WhatsApp Image 2020-10-15 at 12.41.05.jpeg

WhatsApp Image 2020-10-15 at 12.41.26.jpeg

WhatsApp Image 2020-10-15 at 12.48.08.jpeg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: oguzhan91
      Merhabalar,
      2013 Model GOLF 7 1.2 TSİ Comfortline 115 bin km de aracım 1500-2000 km arası yağ eksiltiyor, acaba bu durumu yaşayan, daha sonrasında çözüm bulabilenler bi yardımcı olabilirler mi ? Şimdiden teşekkür ediyorum.
    • Yazan: Alpertunga61
      https://youtu.be/2zz5bU5Lk7k
      https://youtu.be/ZDdsK8YPm_4

Arkadaşlar merhabalar. 
      2017 Golf tdi comfort sahibiyim. Aracı yeni aldım ve araç hakkında pek bir bilgiye sahip değilim. Aracı geçen çalıştırınca kulağıma rahatsız edici yukarıda linklerini yaklaştığım ses geldiğini duydum. Bu sesin sebebi nedir ne yapmam lazım bilgi verirseniz sevinirim. Araç 77000 binde servise gidecek şuan 71500 de. 
    • Yazan: Al1co1907
      Kazasız, belasız, keyifli sürüşler arkadaşlar.
      Aracımın standart olan direksiyonunu carbon + nubuk yada carbon + alkantra kaplama yaptırmak istiyorum. R konseptte ki araçlar gibi. İnstagramda reklam veren yada karşıma çıkan çok yer var ancak fiyatlar çok karışık olduğu gibi bilmediğim yerler içinde kalite, güven, garanti kısmı nasıl öngöremiyorum. Birde direksiyonun sökümü montajı vs riskli hassas işler. Daha önce yaptırıp menmun kalan, fiyat performans olarak iyi referans verecek bir forumdaşımız var mıdır.? İstanbul anadolu yakası olursa süper olur. 
      Herkese teşekkür ederim.
    • Yazan: kvc_kvc
      Merhaba arkadaşlar..1 Ekim 2016 tarihinde düzce VW erkur bayisinden sıfır aldıgım 
      —Golf 1.2 comfortline Dsg 
      —Metalik Pasifik mavi
      —Sürüs konfor paketi
      —Işık görüş paketi
      —20000 km
      —Garantisi devam eden
      —İlk bakımı yetkili serviste yapılmış
      —HATASIZ-BOYASIZ-KAZASIZ
      —tek kişi tarafından kullanılmış icinde sigara dahi icilmemiş 
      —Alırken yaptırdıgım expertız raporlu ve adıma kesılen faturalı
          Aracımı satıyorum…
      Aracın ıcınde koltuklarda yırtık-cızık-deformasyon yoktur..
      —Orjınal bagaj havuzu
      —havuzlu paspas
      —ve hıc kullanılmayan halı paspaslar mevcuttur..
      ıs nedenı ıle mesaı saatlerı ıcerısınde cevap veremezsem mesaj atabılırsınız..
      satış fıyatım:95000 bın..forumun hatırı vardır..
      https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ilk-sahibinden-hatasiz-boyasiz-garantili-566396131/detay/

• Yazan: forjust1day
      Aracımı teslim aldığım günden bu zamana kadar aklımda olan bir projeydi, katlanır ayna ve led stop yapacaktım ancak 6.5 ekrana geçmek daha ağır bastı. Tabi bu retrofit projesinin bazı zorlukları ve zaman ihtiyacı var, bu sisteme geçtiğinizde Bluetooth sistemi ilk olarak çalışmıyor ne yazık ki , aracımızda 5” ekran olduğu için odis ile Bluetooth donanımını serbest bırakamadık, bunun içinde benim aracımda kullandığım 3Q0035824B kodlu uniteye sahip bir araç bulup bendeki uniteyi o arabada kodlamak gerekli
      Montaj fotolarını paylaşayım 
      ilk olarak aracımdaki media sistemi söküldü

Ünitenin takilacagı yer torpido ici uyumsuz olduğu icin servisten yenisini tedarik ediyoruz

Daha sonra bizdeki media sistemi kablo tesisatı uyumsuz olması sebebiyle 6.5 composition media tesisati ekleniyor , kesme biçme yok sokete takılıyor ve ardından ekran ve unite montaji

Bu şekildeyken ürün bileşen koruma kaldırılıyor ve daha sonra torpido ici montaji ve ekran sabitlenip toplanıyor 

Vites önündeki göz usb soketi değişiyor appconnect destekli usb takılıyor 

Durum bu şimdi projeyi tamamlayabilmem için aynı üniteye sahip bir araca ihtiyacim var yardim edecek golf tutkunu dostuma minnettar olucam
  • Yeni Oluştur...