Jump to content

Comfortline Araca Bluetooth Destekli Orjinal Media

Recommended Posts

Herkese selamlar,

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Öncelikle buna benzer çok fazla konu var biliyorum fakat hiç birinde benim sorularıma cevap bulamadım.

Aracım 2014 Comfortline 1.2 TSI. Aracımda Işık ve Konfort paket var.

Direksiyonumda tüm fonksiyonel tuşlar mevcut. Tavanda gözlük koyma yerinin üstünde sağ ve solda hoparlör çıkışı gibi alanlar var.

Sorularım şu;

1. Çıkma 5" Bluetooth (ÇİNLİ OLMAYAN) destekli bir cihaz var mı?
  2. Nereden temin edebilirim ortalama fiyatlar nedir?
  3. Mikrofon için tesisat çekmek gerekir mi? Nereden temin edebilirim ve montajı zor mu?
  4. Bileşen koruma sorunu olur mu? Olursa nerede bileşen kaldırma yaptırabilirim?
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim aracımdan 5” bluetoothlu orijinal medya vardı. Çin carplayli cihaz takınca o boşta kaldı. Ama aracın orijinal parçalarını elimde tutmaya çalışıyorum.öyle olmasa satmayı düşünürdüm... sanırım satanlar var ama sarı sitede hocam

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, lobs yazdı:

@Tanju1616 biraz araştırınca 7.5'ler daha mantıklı gelmeye başladı fakat bunları ünitesiz soket sokete uyumlu versiyonu var. Ünitesiz olan modelden arıyorum teşekkürler.

7.5 comfort ekranı ünitesiz yani torpidoya birşey takmıyorsunuz. Ve o ekranda o kadar çok özellik açılabiliyorki tek tek anlatmaya kalksam vakit yetmez. Ekran görüntüsü bile kaydediyor USB içerisine 😂👍

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
On 9/21/2020 at 5:14 PM, muhammedakgunes yazdı:

benim aracımdan 5” bluetoothlu orijinal medya vardı. Çin carplayli cihaz takınca o boşta kaldı. Ama aracın orijinal parçalarını elimde tutmaya çalışıyorum.öyle olmasa satmayı düşünürdüm... sanırım satanlar var ama sarı sitede hocam

Muhammed hocam konu dışı olacak ama ben de sizin gibi bluetooth'lu 5 inç cihazdan android auto'lu 6.5 inç cihaza geçiş yaptım, Montajı yaptırırken ön aydınlatma bölgesindeki mikrofonu iptal ettirdiniz mi ?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, erty yazdı:

Muhammed hocam konu dışı olacak ama ben de sizin gibi bluetooth'lu 5 inç cihazdan android auto'lu 6.5 inç cihaza geçiş yaptım, Montajı yaptırırken ön aydınlatma bölgesindeki mikrofonu iptal ettirdiniz mi ?

ben de öyle yaptım hocam eko yapıyor telefonla konuşurken onun için mi soruyorsunuz?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@uranusgrey_golf hocam 2017 sonrası tüm 6,5 inç ekranlar ünitesiz oluyor herhalde? bluetooth'lu 2016 midline plus aracıma orijinal 7.5 ekranı çok masraflı ve çok uğraştırmadan olacağını bilsem hiç Çin işine girmeyebilirdim. yeni öğreniyorum bunu. Çin cihazların genel kalitesi ne kadar iyi olsa da rijinal gibi olmuyor, bir uyumsuzluk hissi oluyor.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@strayder evet hocam, yazılımda sorun yaşamamak adına bu cihaz konusunda deneyimine güvendiğim Ersin Çakır'dan aldım cihazı, mikrofonu iptal etmeyi unutmuşuz. Android auto görüşmelerinde echo oluyor biliyordum ama test derken bluetooth da da echo olunca tepe mikrofonunu hatırladım :) siz de bluetooth görüşmelerinde echo sorunu yaşıyor musunuz? emin olursam müsait vakitte onu da iptal ettireceğim.

tarihinde erty tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, lobs yazdı:

@uranusgrey_golf dogru hocam ama 2017 den sonra unitesiz oldu diye biliyorum. Forumda satan arkadaşin ki üniteli.

Onun aracı comfort olduğundan ünite hazır koyuluyor ama Siz 7.5 sahibi Midline plus üyesi RCD330 veya RCD520 taktırırsa çıkan multimediayı hemen kapın ünitesiz direk takarsınız.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@erty hocam mikrofonu çıkarması çok basit arkadaki mavi kabloyu çıkarınca mikrofon iptal oluyor fakat problem ondan değil, problem yazılımsal. Çünkü ben mikrofonu da çıkardığımda aynı problemi yaşadım. O yüzden şimdi arkadaki mavi kabloyu tekrar taktım. Yani biraz canımı sıktı bu mevzu hatta.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@muhammedakgunes varmış hocam ersin çakır'la görüştüm ben arkadaki mavi kabloyu çıkarıp öyle denememi söylemişti. Öyle yaptıktan sonra eko kesildi ama onunla bir ilgisi olmadığını sonra öğrendim. Bluetooth ile bağlanınca sorun olmuyor fakat android auto ile bağlanınca direkt olarak eko yapıyor.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, strayder yazdı:

@erty hocam mikrofonu çıkarması çok basit arkadaki mavi kabloyu çıkarınca mikrofon iptal oluyor fakat problem ondan değil, problem yazılımsal. Çünkü ben mikrofonu da çıkardığımda aynı problemi yaşadım. O yüzden şimdi arkadaki mavi kabloyu tekrar taktım. Yani biraz canımı sıktı bu mevzu hatta.

hocam arkadaki mavi kablo araç mikrofonu ile multimedya arasında mı bağlantı yapıyor ? yoksa cihazın kendi üzerindeki mikrofon için mi?

araç mikrofonu içinse o bağlantıyı çıkarsanız da hem telefondan hem multimedyadan ses alıyor android auto. bundan emin olmak için telefonu araç içinde mikrofonundan ses almayacak şekilde bir yere sokuşturup deneyecektim ben de zamanım olmadı :)  siz daha evvel daha da çok araştırmışsınızdır ben de bir süredir araştırıyorum maalesef android auto ile ilgili genel bir sorun bu. sadece golf de değil başka araçlarda android auto destekli fabrika çıkışlı orijinal multimedia cihazlarda da yaşayanlar çoğunlukta bu sorunu. carplayde bariz böyle bir sorun yok anladığım kadarıyla. android autoda yapılacak bir güncelleme ile çözülebileceğini düşünüyorum. o tarihe kadar alternatif idareten çözümleri denemek gerekecek.

tarihinde erty tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, muhammedakgunes yazdı:

@erty hocam zaten sanırım 6,5 olanda mikrofon için soket yoktu. Yani öyle sanıyorum. Olsaydı ve sadece araçtaki orijinal mikrofonu kullanabilsek çok daha güzel olacaktı ama olmadı,  o iptal oldu diye biliyorum hocam

hocam cihaz arkasına giren mavi soket aracın içindeki mikrofonla multimedya arasında köprü kuruyor anladığım kadarıyla. cihazın kendi üzerindeki mikrofon ile ilgili değil sanırım. dediğiniz gibi öyle olsaydı aracın kendi mikrofonunu kullanmak çok daha sağlıklı olurdu.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, erty yazdı:

hocam arkadaki mavi kablo araç mikrofonu ile multimedya arasında mı bağlantı yapıyor ? yoksa cihazın kendi üzerindeki mikrofon için mi?

araç mikrofonu içinse o bağlantıyı çıkarsanız da hem telefondan hem multimedyadan ses alıyor android auto. bundan emin olmak için telefonu araç içinde mikrofonundan ses almayacak şekilde bir yere sokuşturup deneyecektim ben de zamanım olmadı :)  siz daha evvel daha da çok araştırmışsınızdır ben de bir süredir araştırıyorum maalesef android auto ile ilgili genel bir sorun bu. sadece golf de değil başka araçlarda android auto destekli fabrika çıkışlı orijinal multimedia cihazlarda da yaşayanlar çoğunlukta bu sorunu. carplayde bariz böyle bir sorun yok anladığım kadarıyla. android autoda yapılacak bir güncelleme ile çözülebileceğini düşünüyorum. o tarihe kadar alternatif idareten çözümleri denemek gerekecek.

evet hocam mikrofonun girişi oluyor. Evet hocam cihazı alır almaz araştırmaya başladım çünkü bir hevesle aldım ve böyle bir problemin olması çok canımı sıktı. Önce neden eko yapabileceğini düşündüm. Yani bana gelen seste sorun yok ama konuşan taraf sesin tekrar kendisine gittiğinden şikayetçi olduğuna göre iki mikrofondan da ses gidiyor diye düşündüm. Ama ortada 3 mikrofon var aslında. Aynanın orada bulunan orjinal mikrofon, cihazın kendi mikrofonu ve telefonun mikrofonu. İlk aynanın oradaki mikrofonun soketini çıkarıp denedim garanti olsun diye sorun hallolmadı eko devam etti. Daha sonra Ersin Çakır'a sordum ne yapabilirim diye halletmeye çalışıyoruz yazılımsal olarak dedi yani şimdilik o mavi soketi çıkarın dedi. Aslında benim yaptığım işlemle aynı hesaba geliyor o da. Yani ha yukarıdan soketi çıkarmışsınız ha aşağıdaki mavi soketi birşey farketmeyecekti. Ama ben yine de deneyeyim dedim. Yine birşey farketmedi. Daha sonra ben mavi soketi tekrar taktım. Geçici bir çözüm buldum ama bütün cihazlarda geçerli olur mu bilmiyorum. Arabaya bindiğimde bir yeri arayacaksam önce telefonun bluetooth'undan arıyorum daha sonra kabloyu takıp android auto bağlantısını kuruyorum o zaman problem olmuyor. Şimdilik böyle çözüldü gibi ama yine de beni tatmin etmiyor bu durum. Güncelleme gelene kadar böyle olacak galiba.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: oguzhan91
      Merhabalar,
      2013 Model GOLF 7 1.2 TSİ Comfortline 115 bin km de aracım 1500-2000 km arası yağ eksiltiyor, acaba bu durumu yaşayan, daha sonrasında çözüm bulabilenler bi yardımcı olabilirler mi ? Şimdiden teşekkür ediyorum.
    • Yazan: Alpertunga61
      https://youtu.be/2zz5bU5Lk7k
      https://youtu.be/ZDdsK8YPm_4

Arkadaşlar merhabalar. 
      2017 Golf tdi comfort sahibiyim. Aracı yeni aldım ve araç hakkında pek bir bilgiye sahip değilim. Aracı geçen çalıştırınca kulağıma rahatsız edici yukarıda linklerini yaklaştığım ses geldiğini duydum. Bu sesin sebebi nedir ne yapmam lazım bilgi verirseniz sevinirim. Araç 77000 binde servise gidecek şuan 71500 de. 
    • Yazan: Al1co1907
      Kazasız, belasız, keyifli sürüşler arkadaşlar.
      Aracımın standart olan direksiyonunu carbon + nubuk yada carbon + alkantra kaplama yaptırmak istiyorum. R konseptte ki araçlar gibi. İnstagramda reklam veren yada karşıma çıkan çok yer var ancak fiyatlar çok karışık olduğu gibi bilmediğim yerler içinde kalite, güven, garanti kısmı nasıl öngöremiyorum. Birde direksiyonun sökümü montajı vs riskli hassas işler. Daha önce yaptırıp menmun kalan, fiyat performans olarak iyi referans verecek bir forumdaşımız var mıdır.? İstanbul anadolu yakası olursa süper olur. 
      Herkese teşekkür ederim.
    • Yazan: kvc_kvc
      Merhaba arkadaşlar..1 Ekim 2016 tarihinde düzce VW erkur bayisinden sıfır aldıgım 
      —Golf 1.2 comfortline Dsg 
      —Metalik Pasifik mavi
      —Sürüs konfor paketi
      —Işık görüş paketi
      —20000 km
      —Garantisi devam eden
      —İlk bakımı yetkili serviste yapılmış
      —HATASIZ-BOYASIZ-KAZASIZ
      —tek kişi tarafından kullanılmış icinde sigara dahi icilmemiş 
      —Alırken yaptırdıgım expertız raporlu ve adıma kesılen faturalı
          Aracımı satıyorum…
      Aracın ıcınde koltuklarda yırtık-cızık-deformasyon yoktur..
      —Orjınal bagaj havuzu
      —havuzlu paspas
      —ve hıc kullanılmayan halı paspaslar mevcuttur..
      ıs nedenı ıle mesaı saatlerı ıcerısınde cevap veremezsem mesaj atabılırsınız..
      satış fıyatım:95000 bın..forumun hatırı vardır..
      https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ilk-sahibinden-hatasiz-boyasiz-garantili-566396131/detay/

• Yazan: forjust1day
      Aracımı teslim aldığım günden bu zamana kadar aklımda olan bir projeydi, katlanır ayna ve led stop yapacaktım ancak 6.5 ekrana geçmek daha ağır bastı. Tabi bu retrofit projesinin bazı zorlukları ve zaman ihtiyacı var, bu sisteme geçtiğinizde Bluetooth sistemi ilk olarak çalışmıyor ne yazık ki , aracımızda 5” ekran olduğu için odis ile Bluetooth donanımını serbest bırakamadık, bunun içinde benim aracımda kullandığım 3Q0035824B kodlu uniteye sahip bir araç bulup bendeki uniteyi o arabada kodlamak gerekli
      Montaj fotolarını paylaşayım 
      ilk olarak aracımdaki media sistemi söküldü

Ünitenin takilacagı yer torpido ici uyumsuz olduğu icin servisten yenisini tedarik ediyoruz

Daha sonra bizdeki media sistemi kablo tesisatı uyumsuz olması sebebiyle 6.5 composition media tesisati ekleniyor , kesme biçme yok sokete takılıyor ve ardından ekran ve unite montaji

Bu şekildeyken ürün bileşen koruma kaldırılıyor ve daha sonra torpido ici montaji ve ekran sabitlenip toplanıyor 

Vites önündeki göz usb soketi değişiyor appconnect destekli usb takılıyor 

Durum bu şimdi projeyi tamamlayabilmem için aynı üniteye sahip bir araca ihtiyacim var yardim edecek golf tutkunu dostuma minnettar olucam
  • Yeni Oluştur...