Jump to content

Park fren fonksiyonu

Recommended Posts

Hocam merhaba, kastettiğiniz manevra frenleme fonksiyonu ise aracinizin bu ozelligi destekleyecek altyapiya sahip olmasi gerekiyor. 2017 model oncesi bir araca sahipseniz yuksek ihtimalle aracinizda bulunan abs sensörü ve park modülü parcalari bu özelliği desteklemez. 2017 sonrasi bir araçsa, bu durumda da büyük ihtimal abs sensorleriniz destekleyecek fakat park modülünüz desteklemeyecektir. Öncelikli olarak aracinizdaki bu iki parcanin parça kodlarina ulasmaniz gerekiyor ki ona gore olup olmayacagi hakkinda size yorum yapalim.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ZaGani merhaba, aracım 2017, park pilot ilen park ettiğimde tehlikeyi görünce frenliyor fakat ben kendim park etmek istediğimde arkadaki araca çarpıyor😊

front assis acc ön arka park sensör ve park pilotum var, kodlama girip denemek istiyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Park pilot Pla 2 ise frenleme desteklemez, Pla 3 ise zaten vardir ama sadece belli kosullarda calisiyor oda, sizin kontrolunuzde olduğu durumda yani gaza ve frene belli bi siddetin uzerinde basiyorsaniz kendisi frenlemiyor. Cok yavaş hareketlerle park ediyorsaniz frenliyor. Park modulunuzun Manevra Frenleme destekleyip desteklemedigi ancak Park Modul koduna bakarak anlasilir.

tarihinde CemK tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@CemK güzel açıklama yapmışınız teşekkürler, peki ben Beylikdüzü vagcom youtube kanalında gördüm arkadaş yapmış park fren fonksiyonu, geri geri gelirken araç kartona çarpmadan kendi duruyor, kodunu istedim beni cevaplamadı, acaba kodu nasıl bulabilirim?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Garen kodlamasi tek yerde değil, birkac yeri kontrol etmek gerekiyor, uygun zamanda baglanayim uzaktan bakalim isterseniz.

Ama Pla 3.0 değilse modulunuz kodlamayla olmaz, modülün degismesi gerekir.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
On 21.09.2020 at 5:49 AM, Garen yazdı:

Selam arkadaşlar

yardımınıza ihtiyacım var.

park ederken arkadaki araca çarpmayı engellemek için kod bilen var mı?

aracımda park pilot var

D28FC51A-9D8B-4D9C-9341-BEFE54785DAA.png

Aracın park kontrol ünitesi 5QA diye başlıyorsa manevra frenleme çalışır. Pla2 ve Pla3 aracın kendi park  kendi park etme ve park yerinden çıkma donanımıdır.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ZaGani hocam sizin dediğiniz doğru, benim park pilot modülüm çarpışma öncesi frenlemeyi desteklemiyor, modülü değişip kodladıktan sonra olacak, beylikdüzü vagcom dan yardımcı oldular, 

5QA 919 298 modül numarası bu olmalı, bu numaralı modülü taktıp aktifleştirdikten sonra çalışırmış

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Garen 

9 saat önce, Garen yazdı:

@ZaGani hocam sizin dediğiniz doğru, benim park pilot modülüm çarpışma öncesi frenlemeyi desteklemiyor, modülü değişip kodladıktan sonra olacak, beylikdüzü vagcom dan yardımcı oldular, 

5QA 919 298 modül numarası bu olmalı, bu numaralı modülü taktıp aktifleştirdikten sonra çalışırmış

5QA 919 298 Pla3 için, sizin aracınızda Pla2 var mı? ön ve arka toplamda 8 adet park sensörü var ise 5QA 919 294 olması gerekiyor.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
On 24.09.2020 at 12:55 PM, Garen yazdı:

PLA 3,0 park modülü 5Q0 919 298K olma ihtimali varmı?
ben genelde park modülünün üzerinde bu kodu okuyorum.benimde kafam karıştı şimdi. hangisi pla 2,0 hangisi pla 3,0 park modülü kodu nedir?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@burak_tuncyurek benim modul 3.0 ama otomatik park eden değil, 8 sensor destekli 3.0 modul ve manevra frenleme yapiyor. Yani o sadece otomatik park değil, park modulu versiyonu. Gold 7.5 manevra frenleme yapan ama otomatik park olmayan araclardaki modullerde 3.0

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@burak_tuncyurek aradaki fark PLA yada PDC olmasi sanırım, dedigin gibi Pla olan otomatik park eden Pdc sadece park sensoru icin sanirim.

Bendeki  5QA919294C ve 3.0 diye kodlaniyo, manevra frenleme yapiyo.

5QA919298C olanda Pla 3.0 yani otomatik park eden sanirim.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...