Performans Aracı İsteği?

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar içimde hep bir gazlama isteği var, şu sıralar dinmiyor. Yakın vadede olmasa da bir gün bir C sınıfı performans aracı almak istiyorum. Ama hangisinin neyi var bilmiyorum. Siz değerli forum üyeleri ile sohbet havasında görüşlerinizi almak istiyorum. Bu araçlardan golf r, type r, Focus Rs, mitsubishi lancer evo, Leon cupra gibi araçlar aklıma gelenler, söz sizlerde

Peugeot 308 gti - 270 bg 1.6 motor 😊😊

Kilitli diferansiyel... 

Ve manuel 🔥

(Türkiye şartları için tavsiye) 

Benim favorim türkiyede mevcut olmayan BMW M140i 😍😍

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Raban7 Aslında baktığım kadarıyla 1.6 olması vergi avantajı vs getirecek, teknolojik vs güzel gibi duruyor, fiyatı nispeten uygun. Ama ikinci eli biraz daha zayıf gibi, tabii bu araçların hiç birinde buna bakmamak gerekiyor ama, şöyle bir bakınca mesela focus rs kendine ait ambiansı var, leon cupra açıkcası hiç bir yönden cazip gelmiyor, golf r teknolojik ve 4 çeker, type r apaçi dostu tipi nispeden yakışıklı ve kilitli diferansiyel falan efsane ayrıca daha sorunsuz gibi ama multimedia berbat lancer evo zaten farklı bir dünya.Bu şekilde bakınca 308 gti tam ortalarında duruyor gibi

@Musaaksoy 138 bindi en babası 🙄

Çok güzel incelemeleri var OTOPARKIN vs youtube de izleyebilirsiniz. Ben bir ara baya baya takaslayacaktım biriyle sonra vazgeçtim. 

@Musaaksoy ben 2 sene öncesinden bahsediyorum hocam. Aracım daha 0 gibiydi kıyamadım açıkçası :)

@Raban7 sıfır fiyatlarına da baktığımda saçma vergilerden dolayı 2 kat fiyat farkı var, 1.6 thp avantajlı fiyat olarak

@Musaaksoy aynen öyle 2. Elde zayıf olmasının sebebi aracın az olmasından kaynaklanıyor. Ama genelde takip ederim uzun süre kalmaz bu araçlar ilanda. 

Bence de 308 gti makul duruyor. Denk gelirse Octavia Rs'ler de güzel bence. Epeydir sarı sitede hot hatch'leri takip ediyorum. 308 gti 2016 model olanlardan 2-3 farklı araç kaç tane galerici el değiştirdi sayamadım. Bakarken sahip geçmişine dikkat etmekte fayda var. Galericiler sürekli kendi aralarında satış yapa yapa şuan fiyatı 310k civarına çekmişler. 250k civarına 50-60 bin km'de denk gelirse makul duruyor.

@AhmetCakmak dediğiniz gibi sanırım galerilerde çok geziyor dikkatli olmak lazım. Sıfırına baktım bi 355 demişler bi 399 demişler 2014 modele 310 demişler. Sıfırı çok mantıksız gelmedi ama otomobillerin çok pahalı olduğu ve yatırım aracına dönüştüğü şu günlerde sıfır biraz 2. Elde üzebilir gibi geliyor. Ama acunun bir  lafı vardı. Mesela 500 bine araba alıp 450 ye satıyorsan ona 50 bin liraya biniyorsun aslında. Böyle düşünürsek mantıklı. Son olarakta Octavia Rs ilk kez duydum bilmiyordum bu modeli, hoşuma gitti, ama şanzıman vs pek çekici gelmedi dsg korkutuyor her zaman

Birkaç hafta önce sarı sitede 66bin kmde 2014 Golf GTI vardı 269bin liraydı. Standart arabalara kıyasla fiyatı uygundu bence.

İlan yayında değil şu an, satıldı mı bilmiyorum.

Screenshot_20200909-093719247_1.jpg

Geri
Üst Alt