Golf 7.5 discover pro için kablo tesisatı hk. yardım

Deja-vu

Üye
İsim
koray
Merhaba,

Golf 7.5 aracım var media ünitesini ve torpidoda bulunan ana üniteyi mib 2.5 ile değiştirmek istiyorum. (İlerleyen zamanda hayalet ekran ile ilgili çalışma yapacağım araç değiştirmek hayal olduğu için adım adım aracı yükseltmek istiyorum)

Kablo için aşağıda belirttiğim linkteki ürünü alacağım fakat radyo kablosu ile ilgili bir durum var hangi paketi seçmem gerekiyor yardım rica edecektim.

image.png

image.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Deja-vu sizde hangi ünite var öncelikle bunu belirtirseniz yardımcı olabiliriz. Farklı 7.5 üniteleri var çünkü.

Torpido'da CD Ünitesi Var mı?

Hmm

Bunlarda biraz farklı baglantilar sanırım, anten çiftli olduğuna göre setlerden 2-2 Anten olanı almalisiniz, Disc Pro'da da anten girisi çiftli idi yanilmiyorsam. Buletooth ve Usb kablosu icin uzatma yok o setlerde onlarda da gerekecek.

Sarı olan uç Cd den gelen data icin gorunuyor, ekran icin kullanilabilir belki ama konnektor guvenlik cikintilari var onları kesmek gerekir, ellemek istemezseniz setlerden High Quality diye gecen içinde daha kaliteli bi Ekran kablosu olani alin derim.

Bazi kare kblolarda Bluetooth uzatma kismida var, uzatma kablosunun foto da gorunen mavi konnrktore denk gelen kismininda dolu olmasi lazim onun icin.

Hatta mavi ve yeşil olan dolu olan bulursaniz USB yi de uzatmis olursunuz.

benim aracın ilk hali senin araçtaki olay...

kablo seti alman gerekiyor ben kufatec marka forumdan temin etmiştim...

evet attığın satıcıda var alırken hayalet düşünüyorsan fiber kabloyuda sipariş et...

birde apo ustaya (vural elektronik) sor onda hzırda mutlaka vardır... ben fiber kabloyu ondan aldım...

senin bundan alman lazım... ama satıcı ile mesajlaş daha ney olur...

kablo seti

TRY 155.43 | MIB STD2 ZR NAV Discover Pro radyo adaptörü kablo tel düzeneği 2 ila 2 kablo için Golf 7 MK7 Passat B8 tiguan MQB araba
https://a.aliexpress.com/_esxYSp

usb seti

TRY 155.43 | AIDUATO VW Golf 7 için MK7 CarPlay MDI AUX MIB2 PRO USB AMI kurulum priz anahtarı düğme kablo demeti 5G0 035 222 E 5G0035222E
https://a.aliexpress.com/_eLrr41

most fiber kablo (turuncu)

B95D96C9-8821-4FEF-86F3-D31DB3705DF4.jpeg

benim aracın ilk hali senin araçtaki olay...

kablo seti alman gerekiyor ben kufatec marka forumdan temin etmiştim...

evet attığın satıcıda var alırken hayalet düşünüyorsan fiber kabloyuda sipariş et...

birde apo ustaya (vural elektronik) sor onda hzırda mutlaka vardır... ben fiber kabloyu ondan aldım...

senin bundan alman lazım...

TRY 155.43 | MIB STD2 ZR NAV Discover Pro radyo adaptörü kablo tel düzeneği 2 ila 2 kablo için Golf 7 MK7 Passat B8 tiguan MQB araba
https://a.aliexpress.com/_esxYSp

Ekli dosyayı görüntüle 37368
Göndermiş olduğunuz linkte 349 TL lik olan paketi seçiyorum. Diğer pakette ekstra yüksek kalite ekran kablosu yazıyor

Göndermiş olduğunuz linkte 349 TL lik olan paketi seçiyorum. Diğer pakette ekstra yüksek kalite ekran kablosu yazıyor
@Deja-vu önce mesaj ile konuş hemen cevap veriyor ben sabah sipariş verdim lastik basınçları... hatta fiber kabloyu da sor onu da al aradan çıksın...

ayrıca carplay destekli usb soketi ve kablo seti de alman gerek.

senin usb carplay desteklemiyor.

1 ay önce bende mib2 taktırdım 2017 comfort makyajlı kasa arabama.

SSSSS.png

Biraz detay vereyim.

Hazır kablo setlerinden senin yapacağın dönüşümle tam uyumlu olan set yok.

Orjinalde bahsettiğin teyp varsa TR'deki modelin Bluetooth Mikrofonu tavanda olması lazım, dolayısı ile o setlerdeki mikrofon ve kablosuna ihtiyacın olmayacak. Ancak mikrofonun uçu orta konsol'a geldiği için onu torpidoya uzatman gerekecek, mevcut kabloyu oraya çekemezsin.

Usb soketin varsa da apple destekli olmayacağı için usb soketine, ve mevcut'da usb kablosu orta konsol'a geldiği için ya onu uzatmaya yada yeni usb kablosuna ihtiyacın olacak, usb kablosunda kalite çok önemli, enerji kısmı zayıf olan bir kablo ise sürekli telefon bağlantısında kesilme felan yaşatıyor, iyi kalite bişey alman gerek.

Kare uzatma kablosu için normalde satılanlarda usb ve mikrofon için uzatma olmuyor, bunda mutlaka mikrofon uzatması  da olan alman gerek, usb is bahsettiğim gibi yeni alacaksan gerek yok, ama sanki daha az uğraştıracak ve sağlıklı olanı uzatma kablosunda usb kısmını da olması gibi geliyor bana. Kare kablonun içindeki küçük mavi mikrofon için olan, küçük yeşil de usb için olan. Tümünü uzaten kablo vardı bulursam link atacağım.

Bunun yanında ekrana enerji çıkışı vermesi için uzatma kablosunun içinden ekli şekilde ekran enerji uzantısı olması gerekiyor. Onuda birazdan resim bulup göstereceğim.

Ekran data kablosu içinde yüksek kalite son konnektör uçları metal la bitenlerden al, onlarla plastik olanlar arasında ciddi kalite farkı var.

Anten uzatması için setlerde genelde 1-2 kablo var, ancak bizim araçlarda phase diversity çift anten var, bunun verimli kullanılması ve özellikle kötü koşullarda radyonun iyi çekmesi için 2-2 kablo kullanmak gerekiyor.

Özetle hazır setlerde tam olarak işini gören bulamazsın, onlar hep Composition Color olan sistemden Disc Pro yada Discover Media olan cihazlara geçiş için hazırlanmış setler.

Satıcılarla konuşarak ihtiyacın olan kabloları istersen onlar anlıyor. Yada TR içinden bu işi yapan yerlerden temin edeceksin, onlar zaten bu kabloların bazını alıp aracın ihtiyacına göre gerekli uçlarda modifikasyon yaparak kullanıyor.

Geri
Üst Alt