0W-20 Motor Yağı Ana Konu (1.0 / 1.5 TSI motor için)

Yağ seçimimizi 0W-30 olarak yaptık varsayıyorum şimdi internetten liqui moly 5w30 4210'u tedarik edicem. Bizim motorların yağ haznesi ne kadar bu arada 4 litre mi normalde ?

Servis ikmali 4.3 Lt olarak belirtiliyor.

4 Litre yeterli gelecektir ama siz 5 Lt satın alınız.

Eksilme olursa elinizde bir miktar yedek yağ bulunsun.

.

Hocam aracınız Golf 7,5
Bu araçta uyumlu olan yağlar 0W-30 veya 5W-30 yağlardır,

Mk7,5 1.5 TSI ACT DPCA motorda 0W-20 kullanılabilir ama 0W-30 ve 5W-30 kullanılması daha doğru bir tercihtir, 0W-30 ve 5W-30 yağların koruması 0W-20 ye göre daha iyidir, yağ eksiltmeye sorunları daha az yaşanır,

Aracınıza uyumlu olan yağ viskozitesi bir sıralama yaparsak 0W-30 > 5W-30 > 0W-20
İlginize teşekkür ederim.

Merhabalar tekrardan paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim öncelikle. benimAudim uygulamasında üyeliğimi aktifleştiremedim muhtemelen bayi yolu gözüktü. Bir de OPF ile ilgili bir bilgi edindim. Katalizörün ilk giriş kısmında mevcutmuş downpipe ile birlikte opf yi de iptal etmiş olduk eğer varsa . Kocaman bir katalizör söktük araçtan muhtemelen opf de mevcuttu bunun içinde.

Yağ seçimimizi 0W-30 olarak yaptık varsayıyorum şimdi internetten liqui moly 5w30 4210'u tedarik edicem. Bizim motorların yağ haznesi ne kadar bu arada 4 litre mi normalde ?
Üyelik aktifleştirmede bazen sorunlar oluyor, Servis danışmanı aktifleştirmenize yardımcı olur, Yedek parçadan şasi no ile sorgulama yaptırıp araçta OPF var mı yok mu bi sorgulatırsanız iyi olur, Sizin aracın yağ kapasitesi: 4,3 Litre’dir.

Geri
Üst Alt