Mk7,5 highline oem J Led far parlaklık şiddet AZALMASI

Savatage

Uzman Üye

İsim
savatage
2018 ocak çıkışlı 56 bin km yol yapmış aracın (highline standart j led var araçta)

Farları ilk günkü parlaklık / ışıltı / ışık şiddeti ihtişamından kayda değer miktarda kayıp sözkonusu??

Geçen gece eskişehir-ank dönüşü , bariz bir şekilde bu durumu farkettim ? Aracı ilk aldığım 2-3 aylıkken ki durum kat kat bir parlaklıktı ? 

1- akü kaynaklı olabilir mi ?

2- farların içindeki  led ler dandik oldugundan ışık / aydınlanma şidddeti azalmış olma ihtimali varmı ? 

Her cumle sonunda neden soru isareti var? Merakımdan soruyorum. 🙂

Ustadim

Akü kaynakli olduğunu düşünmüyorum 12 v ve düşük amperli çalıştığından ledler pek etkilenmez

Ledlere etki edebilecek kadar akü zayif olsa araba hic calismaz

@Savatage akü kaynaklı olduğunu bende düşünmüyorum düşük voltaj da araç zaten uyarı veriyor. OEM yazmışsınız araç üzerinde gelen farlar ise 2018 model aracın LED ömrünün bitmesi çok zor görünüyor. En kötü ihtimal kartını söküp ölçmek gerek.

@agacmalzeme

@HONEY

1 yıldır uzun yol gece sürüşü yapmadığımdan bu durumu tam gözlemlemek adına iyi bir fırsat oldu

Eskisehir/ank dönüşü gece 22:00 civarı 

Zifiri karanlık yolda tespit ettim bu durumu

Şehir içinde bu durumun farkına varabilmek zor ve imkansız ,,, çevre yolları dahil sokak caddeler aydınlatmalı olduğu için.

Neyse 

Eğer vw bu led farlardanda ÇALDIYSA

diyecek bişey yok.

Aynı durum hatta daha beteri arkadaşımın başına geldi, orjinal Higline Farları (aracı 2017 model makyajlı 7.5 kasa diye tabir ediliyor) aracın garantisi bittikten sonra içine su almaya başladı, LED’lerin gücü azaldı diyordu, allem etti kallem etti değiştirdiler sanırım serviste, benim replika çift j farımda ise koca bir kış geçirdik su almayı geç 1 senede toz alma bile olmadı sonra aracı sattım  şuanki aracımda da 6 aydır replika çift j var hiç sorun yaşamadım, böyle şeyler oem de oluyorsa replikasında hayli hayli olması gerekiyor diyor insan 🤷🏻‍♂️

Hocam aynı durumdayım 2018 Ocak, 58 bin km. Farlarda sararma var mı ? Çok az bile olsa toz veya çamur var mı ?

Sanırım ledlerden değil xenonlardan bahsediyorsunuz parlaklık azalması konusunda, acaba bunlar aydınlatmıyor mu dedikten sonra bir güzel yıkadım arabayı inanın eski haline döndü, ki araba kirli farlar temiz gözüküyordu, çok ince toz tabakası dahil ışığı soğuruyor.

Lakin ilk günkü o bahsettiğiniz ihtişamı bende bulamıyorum ve bunu göz alışmasına bağlıyorum. Audi laser far kullandım benim farlar mum ışığı gibi geldi, sonra halogen farlı araba kullandım tekrar benimki hoşuma gitti [emoji23]

Arkadaslar taiwan J farlarin aydinlatmasi nasil ? Orjinal basic bi xenon a gore kiyasla ?

Sari sitede ilanlarda sok tak yazilmis 2016 comfortline icin sanirim sok tak seklinde olmaz beyin vs ?

halojen den gecis yapacagim

Arkadaslar taiwan J farlarin aydinlatmasi nasil ? Orjinal basic bi xenon a gore kiyasla ?

Sari sitede ilanlarda sok tak yazilmis 2016 comfortline icin sanirim sok tak seklinde olmaz beyin vs ?

halojen den gecis yapacagim
Aydınlatma anlamında orjinal bi-xenon basic farın olduğu ortamda, taiwan replika ürünlerin esamesi okunmaz., bi-xenon basic içinden geçer.. döner tekrar içinden geçer..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aydınlatma anlamında orjinal bi-xenon basic farın olduğu ortamda, taiwan replika ürünlerin esamesi okunmaz., bi-xenon basic içinden geçer.. döner tekrar içinden geçer..
Anladim forumda Osram marka oaylasan biri olmustu, demek yine arada bariz fark var,olmalida bence

Anladim forumda Osram marka oaylasan biri olmustu, demek yine arada bariz fark var,olmalida bence
Osram farklı., ben osram için konuşmadım.. osram'ın ürünü aydınlatma ve kalite anlamında taiwan replikalardan belirgin şekilde daha iyi..

Geri
Üst Alt