Michelin Primacy 4 Normal modeli vs S2 modeli farkı

thelordof

Katılımcı Üye

İsim
Samet
Araç
Tiguan Elegance
@thelordof 

Kıyaslama aşağıda. IMG_20200813_190623-1.jpg

Şartnameler ses iyileştirmeleri olarak geçiyor. Primacy'lerde S1 S2 önceki üretilenlere göre daha düşük yuvarlanan direnci anlamına geliyor. Bu sebeple yakıt tüketimi etikette A olarak geçiyor.

91H olanda lastik içeriğinde de farklılıklar olduğundan 1 desibel artmış görünüyor. Ancak bu desibel olayları benim bildiğim lastiğin dışarı verdiği gürültü, aracın içine değil. Dolaylı yoldan dışarıdan gelecek gürültü de kötü yalıtımlı bir araçta içeriye de olumsuz olarak fark ettirecektir.

200 kmlere çıkılmıyorsa 91H tercih edilebilir. Daha konforlu olacaktır.  

Ben 91V C A olanı kullanıyorum. Memnunum. Bir gün aynı ayarda bi 91V A A etiketli bir lastik denersem yazarım.

Bir de yakıt farkı var.

Ekli dosyayı görüntüle 35011Evet primacy 4 s1, A A tüketim değerleri var. Primacy 4  C A. Bu da  aralarında 100 km'de 0.28 litre daha verimli demek..
(Tamamen kullanılan yol ve kişinin kullanım tarzına göre değişiklik gösterir. Bunlar sadece teknik verilerdir.)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ogzogz Bildiğim kadarıyla V olan 240km son hız, H olan 210 km son hız. S1 modeline piyasa da denk gelmedim. Yol tutuş bakımından normalinin artısı yoksa S2 modelini tercih ederiz. Hem tüketim değeri dediğiniz gibi A .

@thelordof evet hız farkından başka bir fark var mı diye sorduğunuzdan hız konusuna girmemiştim.

S1 S2 Primacy lastiklerde diğerlerine göre daha düşük yuvarlanma direnci anlamına geliyor. Yani yakıtın etiket üzerinde A olması.

91V S1 de alan olmuştu. Araştırmak lazım.

Golfler (16 ebatların) fabrikadan hepsi 91V olarak geliyor.

Michelin araç bulucudan aracımın modelini girince 91H öneriyor. 

Ben yine de 91V olanını almıştım araç üzerinde de öyle olduğu için. 

Seçim size kalmış. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ogzogz Tamam hocam. Seçim zor ama düşüneyim.

Geri
Üst Alt