Ateca Almak ya da Almamak?

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar babamın Doblo aracı vardı, satmak istiyor yerine 120 bin TL bandında Qashqai araç bakıyordu ama baktığımda bu fiyat bandında yüksek km düşük model araç olduğunu gördüm, şuan ben doğudayım ve 2 yıl batıya gitmeyeceğim. Golf 7 aracım garajda yatıyor. Ben de benim aracı satıp üzerine de kendi bütçesini koyup sıfır ateca alalım dedim ama konu hakkında fazla bilgi sahibi değilim. Yani ateca nasıldır fiyatta pazarlık şansımız var mı? Bayilerde araç var mı vs bilmiyorum. Ayrıca bu konuyu irdelerken Skoda koroq da güzel araç gibi geldi, genel manada beni yönlendirebilir misiniz sohbet havasında?

Ateca Gayet iyi bir araç. Golf Kalitesinde olmadığı belli olsa da F&P olarak güzel bir deneyim sunabilir. Ayrıca yakın zamanda @yusuf Hocam almıştı Deneyimlerini sorabilirsiniz.

Bayiilerde Araç var mı ? tam emin değilim .Bu arada bir arkadaşım Kendi Ateca Aracını satışa çıkardı belki ilanlarda vardır gerekirse ilan numarasını alırız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Ender Ankara Seat bayide 1 tane dizel otomatik varmış ama opsiyonsuz düz xcellence paket 272 bin dedi birde Seat fiyatta pazarlık yapmıyor mu? Volkswagen yapıyor deniliyordu

@Ender Ankara Seat bayide 1 tane dizel otomatik varmış ama opsiyonsuz düz xcellence paket 272 bin dedi birde Seat fiyatta pazarlık yapmıyor mu? Volkswagen yapıyor deniliyordu
Hocam bayiilerin Bu zamanda indirim ve pazarlık yapacağını pek düşünmüyorum.

Arkadaşımın ilanını da paylaşayım belki ilginizi çekebilir.

ilan no : 841014761

@Ender hocam ilan basligi yurt disina gidiyorum acil satilik. Ilan icinde ev aldigim icin satilik yaziyor. Isin asli nedir?

Hocam 1.5 tsi cam tavanlı Ateca 275-280 bin tl civarında sıfır alınabiliyor. Karoq'da o civarlarda sanırım. Ateca Karoq'a göre biraz daha yakışıklı bence ama ikisi de güzel ve tercih edilen araçlar.  

@AhmetCakmak 1.5 yakıtta nasıl olur acaba? 1.6 dizel biraz daha tercih ediliyor gibi geldi bana, birde ikinci eli zayıf gibi bir şey dediler sizin görüşünüz nedir acaba bu konuda? 

ben sıfır alıp en az 5-6 yıl binecek isem 2. eli düşünmeden alırdım. benzin veya dizel km göre değişir seçimim

@AhmetCakmak 1.5 yakıtta nasıl olur acaba? 1.6 dizel biraz daha tercih ediliyor gibi geldi bana, birde ikinci eli zayıf gibi bir şey dediler sizin görüşünüz nedir acaba bu konuda? 
Yıllık çok fazla km yapılmıyorsa benzin alınabilir ama benzin dizel arasında çok fiyat farkı yok. Mtvleri de aynı olduğundan ve dizelciyseniz dizel alınır bence. :)  Bu arada 2.el Ateca ve Karoq’lar düşük km’liler 230-240-250 bin tl civarı. Üzerine 30-40 bin tl koyup sıfır ve güncel halini almak varken 2.el almak boşa heyecan aramaktır bence.

almak ya da almamak değil 

para pul hazır olduğu halde ALA-BİL-MEK  araç bulmak  önemli 

15 gün önce arkadaşın , 

2013 dsg style leonunu sattık...  (bir günde satıldı araçsız kaldı satılmaz olaydı ??? )

ekselans leon peşinde  ama ağustosa bile verin kapora diyen yok.... 

bayiye isim yazdırmak / telefon bırakmak ?  boş işler   gibi   557 inci sıraya isim yazdırmanın da faydası yok . 

@Musaaksoy

TDİ /TSİ ?   her ikiside full gaz üretimde olsa 

alacağım araçlara göre şöyle bir  açılım yapardım kafamda 

Sıfır golf alacak olsam kesinlikle 1.0 TSİ  tercihim , hadi yok sa   1.5 tsi  1.6 TDİ arasında kalıp  yazı tura atacak kadar kararsızlık yaşardım .  

Sıfır POLO  .... % 200   1.0 TSİ alırım geçerim .... poloda  dizelle mizelle kafa yormam  (1.5 Zaten yok sanırım poloda ??)

Sıfır PASSAT   %300  TDİ Olanın tercih ederim .... 1.5 TSİ passat tercih etmem.

ATECA /TİGUAN   %400  TDİ  ..... Dizeli yoksa  defter kapanır. 

araç segmentine göre motor seçimi ? biraz garip oldu ama ??? 

@Ender hocam ilan basligi yurt disina gidiyorum acil satilik. Ilan icinde ev aldigim icin satilik yaziyor. Isin asli nedir?
Arkadaşım Milli Sporcu, Turnuva için Yurtdışına gidecek, Ev almıştı onun kredisini kapatmayı düşünüyor. Durum bundan ibaret hocam :)  ay sonunda

@Savatage değişik ama güzel açıklayıcı bir yorum olmuş hocam dediğiniz şeyler çok mantıklı geldi açıkçası 

almak ya da almamak değil 

para pul hazır olduğu halde ALA-BİL-MEK  araç bulmak  önemli 

15 gün önce arkadaşın , 

2013 dsg style leonunu sattık...  (bir günde satıldı araçsız kaldı satılmaz olaydı ??? )

ekselans leon peşinde  ama ağustosa bile verin kapora diyen yok.... 

bayiye isim yazdırmak / telefon bırakmak ?  boş işler   gibi   557 inci sıraya isim yazdırmanın da faydası yok . 

@Musaaksoy

TDİ /TSİ ?   her ikiside full gaz üretimde olsa 

alacağım araçlara göre şöyle bir  açılım yapardım kafamda 

Sıfır golf alacak olsam kesinlikle 1.0 TSİ  tercihim , hadi yok sa   1.5 tsi  1.6 TDİ arasında kalıp  yazı tura atacak kadar kararsızlık yaşardım .  

Sıfır POLO  .... % 200   1.0 TSİ alırım geçerim .... poloda  dizelle mizelle kafa yormam  (1.5 Zaten yok sanırım poloda ??)

Sıfır PASSAT   %300  TDİ Olanın tercih ederim .... 1.5 TSİ passat tercih etmem.

ATECA /TİGUAN   %400  TDİ  ..... Dizeli yoksa  defter kapanır. 

araç segmentine göre motor seçimi ? biraz garip oldu ama ??? 
Hocam kovalamaktan başka çare yok. Bazı bayiler kapora bırakın diyor, bazıları isimi alıyor direkt kapora istemiyor. Farklı farklı bayileri arayınca bulunuyor diye düşünüyorum. Mesela Facebook'da takip ettiğim Ateca grubu var, geçen haftalarda araç arayıp da bu haftalarda teslim alanlar çok oldu. 

Geri
Üst Alt