Alınık tablet

Rx7

Üye
İsim
Yasin
Selamün aleyküm herkese hayırlı günler. 4.5-5 yaşındaki kızım için tablet bakıyorum. F/p ürünü satan ya da tavsiyesi olan olursa çok sevinirim. :)  

ipad mini2 retina tavsiye ederim , oğlum icin almıştım 2 yasından bu yana kullaniyor suanda 6 yaşında. 

• Beğen
Tepkiler: Rx7
Bilgisayarımın yanında ipad mini hediye etmişlerdi . Sadece sınav dönemlerinde ekitap tarzında kullandım . İsterseniz bir araştırın sıfır ayarında duruyor satabilirim .

• Beğen
Göz sağlığı açısından IPS panele sahip bir tablet seçin.
Küçük çocuklar için 8" ekran boyutu yeterli olacaktır. Daha düşük tercih etmeyin.
En az 2 GB belleği (ram) olsun.
En az 32 Gb dahili disk kapasitesi olsun.
Android tarafında Samsung ve Huawei markalarından uzak durun.

bu kriterlere göre size "Lenovo Tab M8" önerebilirim. 1000 TL civarında fiyatı var. 

ipad mini2 retina tavsiye ederim , oğlum icin almıştım 2 yasından bu yana kullaniyor suanda 6 yaşında. 

Göz sağlığı açısından IPS panele sahip bir tablet seçin.
Küçük çocuklar için 8" ekran boyutu yeterli olacaktır. Daha düşük tercih etmeyin.
En az 2 GB belleği (ram) olsun.
En az 32 Gb dahili disk kapasitesi olsun.

bu kriterlere göre size "Lenovo Tab M8" önerebilirim. 1000 TL civarında fiyatı var. 
Tavsiyeler için çok teşekkür ederim :)  

Bilgisayarımın yanında ipad mini hediye etmişlerdi . Sadece sınav dönemlerinde ekitap tarzında kullandım . İsterseniz bir araştırın sıfır ayarında duruyor satabilirim .
Kaçıncı nesil hocam? Fiyat nedir? 

İpad alırsanız bir kere alırsınız ve birçok konuda daha güvenli olur. Kızım için ipad aldım 4. Yılında hala canavar. 

• Beğen
2 yaşındayken üstünde zıplıyodu :)  neler neler yaptı hala taş gibi ipad gerçekten başka bişey bakmayın

• Beğen
Evet haklısınız. Bende bir Apple Ürününden yanayım. 6s kullanıyorum 4yıl oldu sadece bir kere batarya değiştirdim. Android kullanan eş dost en kötü 1.5-2 yılda cihaz değiştiriyorlar. 

3 farklı tekno mağazada uzun bir süredir görev yapıyorum, satış sonrası arızaya en çok gelen markalardandır Lenovo...

Samsung ve Huawei nispeten daha sorunsuzdur.. iyi paraya iyi ürünler sunarlar. 

Apple elbette iyi, ancak fiyatı konusunda yorum yapmam doğru olmaz.

Bu 3 marka dışındaki fiyatı cazip görünen ürünlerden uzak durun paranızı çöpe atmış olursunuz. Hometech, exper, reeder, everest, casper (evet çok iyi marka diye düşünenler olabilir öyle değil) concord, fluo vs. vs. liste uzuyor gidiyor...

Moderatör tarafında düzenlendi:
3 farklı tekno mağazada uzun bir süredir görev yapıyorum, satış sonrası arızaya en çok gelen markalardandır Lenovo...

Samsung ve Huawei nispeten daha sorunsuzdur.. iyi paraya iyi ürünler sunarlar. 

Apple elbette iyi, ancak fiyatı konusunda yorum yapmam doğru olmaz.

Bu 3 marka dışındaki fiyatı cazip görünen ürünlerden uzak durun paranızı çöpe atmış olursunuz. Hometech, exper, reeder, everest, casper (evet çok iyi marka diye düşünenler olabilir öyle değil) concord, fluo vs. vs. liste uzuyor gidiyor...
Hocam şuan piyasada ki huawei ürünlerinde play store yok galiba. Kendi mağazası varmış. Herhangibir sıkıntı olur mu ? 
sıfır ipad tarzı ürün almam zaten mümkün değil. Şuan lenovonun ürünleri aynı özellikteki samsungtan daha uygun. 
Buna istinaden önerebileceğiniz max 1000tl civarları cihaz var mı ? 
Evimdeki tvde samsung. Huawei yada lenovoda ekran yansıtmayı kullanabilir miyim? Yada direk samsunga mı yöneleyim?

Hocam şuan piyasada ki huawei ürünlerinde play store yok galiba. Kendi mağazası varmış. Herhangibir sıkıntı olur mu ? 
sıfır ipad tarzı ürün almam zaten mümkün değil. Şuan lenovonun ürünleri aynı özellikteki samsungtan daha uygun. 
Buna istinaden önerebileceğiniz max 1000tl civarları cihaz var mı ? 
Evimdeki tvde samsung. Huawei yada lenovoda ekran yansıtmayı kullanabilir miyim? Yada direk samsunga mı yöneleyim?
Evet yeni ürünlerinde artık play store ve google hizmetlerinin birçoğu yok.

Bazı uygulamalarda problem olabilmekte, aradığınızı kendi app galerisinde bulamadınız diyelim, webten apk arama süreci başlıyor... Örneğin bankacılık uygulamalarında hala eksikler var, milyon tane uygulamanın hepsini taşımaları çok mümkün gibi görünmüyor..

Uygulama güncelleme otomatik olarak şimdilik yok, misal huawei p40 lite var WhatsApp yeni sürüm gelmiş ama elle güncelleme gerekti.. 

Örneğin Youtube Gmail Google Drive uygulaması yok, webten ya da destekleyen 3. Parti farklı uygulamalar sayesinde kullanabiliyorsunuz. Ne kadar güvenli tartışılabilir.

Google güncellemeleri durumunu bilmiyorum, aynı şekilde güvenlik güncellemeleri alacak mı bilgim yok. Almazsa çok büyük risk oluşturur. 

Yeni Tablet ve yeni telefonlarında durum böyle.

Biraz meşakkatli bir süreç. Açıkçası bazı insanlar bu durumu çok normal karşılıyor, ancak ben kendi çocuğuma almazdım.

Fiyat illaki uygun olacak ve sorunsuzluk istiyorum derseniz. Samsung t290 8inç modeli 949 tl civarında alınabilir. İşlemci ram miktarı gibi donanım özellikleri yüksek değil fakat kız çocuğunun kullanımı için yeterli olabilir. İnternet sörfü, MentalUp gibi eğitici programlar, arkadaşları ile görüntülü görüşmeler, grafiği ağır olmayan oyunlar vb için yetebilir.. (kamera beklentiniz olmasın telefonların kamerasından zayıf olur)

Servis anlamında şunu söyleyebilirim arıza oranı düşük 100 tane kutuyu açsanız belki 1 - 2 tane arızalı ya çıkar ya çıkmaz.. Arıza yaptığında yaklaşımları genel olarak iyi olsa da bazen kullanıcıya yüklenebiliyorlar,

Bu durumda tüketici hakem heyeti denen kurum sayesinde kafalarına vura vura işlem yaptırılabiliyor. Geçmişte bir tabletimiz batarya şarj problemi yüzünden batarya ücretsiz değişmişlerdi , ancak şuan kullandığımız tabletimizin batarya şişmesi sebebiyle garantiye gönderdiğimizde üzerindeki fiziksel hasarları bahane ederek ücretsiz yapmadılar.. Salgın döneminde uğraşamadım tüketici hakem heyetiyle.. Aliexpressten batarya aldım gelince değişeceğim..

Tabletin içinde çocuk alanı tarzı bir alan oluşturup kullanımını kısıtlayabiliyorsunuz. (Süre kısıtı ve erişebilecek uygulamaları seçmek, internet açık kapalı vs..)

Benim de 5.5 yaşında oğlum var dört günde bir tablet erişimi var. 30 dk oyna 30 dk dinlen şeklinde 3 saat izin veriyoruz.. biraz fazla bağımlılık yapmaya müsait bu cihazlar 🤔 gerçi çocuklara diyoruz biz onlardan daha fazla bağımlıyız telefon & bilgisayara...

• Beğen
Ekran yansıtmaya da yarın mağazaya gidince bakayım. Bazı modellerinde olmayabiliyor çünkü..

• Beğen

Ekran yansıtmaya da yarın mağazaya gidince bakayım. Bazı modellerinde olmayabiliyor çünkü..
Ustad

Konu dışı uzmanı bulmuşken sorayim

Bende cekik gozlu abilerin carplay ve mirrorlink destekli teybi var

Telim huawei mate 20 lite bu teypde bir işe yaramiyor

Uygun fiyatli mirrorlink destekli tel ne önerirsin

Ya da 2.el iphone 7 plus ya da 8 plus önerir misin?

Geri
Üst Alt