İç Dikiz Aynası Trim Boşluğu

yally

Üye
İsim
Yalçın
Arkadaşlar selamlar,

Aracım 2016 Aralık çıkışlı ve çerçevesiz otomatik kararan dikiz aynasına sahip.

Parça Numarası: 3G0 857 511 AC 9B9

Ayna kapağının tavan plastiği ile birleştiği noktada yaklaşık yarım santim boşluk mevcut. Ayna kapağını elimle yukarı-aşağı gayet rahat bir şekilde oynatabiliyorum. Bu trimdeki boşluk aldığım günden beri gözüme çarpıyor fakat herhangi bir ses yapmadığı için pek takmıyordum. Geçen 2020 çıkışlı bir Golf'e bakma fırsatı buldum ve orayı kontrol ettim, onda hiçbir boşluk bulunmuyordu :(

Benzeri çıkışlı araca sahip arkadaşlar eklediğim fotoğraftaki yere bakabilirler mi?

Ayrıca ayna üzerinde VW logosu göremiyorum, mümkünse sizinkini paylaşabilir misiniz?

IMG_0041.JPG

IMG_0044.JPG

Bu arada ben bu çerçevesiz aynadan hiç memnun değilim, etrafındaki 3-4 mm'lik alanda karartma özelliği çalışmıyor. Gözünüz bir şekilde oraya denk geldiğinde arkadaki araçtan direkt rahatsız oluyorsunuz. Bu durum sanırım fazla şikayet aldı ki 7.5 daki çerçevesiz ayna daha farklı.
Denemediğim için net birşey söyleyemem. Eski tip aynaya göre epey geniş görünüyor resimlerde. Arka camı tam ortalı ayarladığınızda da mı aynı göze takılma oluyor? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Orayı kablo geçirmek için sökmüştüm takarken biraz kaba kuvvet gerektirdi.Gelelim sizin soruna alt taraftaki oval parçanın o parçaya oturabilmesi için işlem sırasından kaynaklı orada o boşluk olmalı fakat bazı modellerde o alttaki oval kısım 2 parça olduğundan uzun ince kısım ile sıkı sıkıya oturuyor ve boşluk yok.Sanırım sonradan mühendisler tarafından revize edilmiş. Derseniz ki araba 2019 model bundada var onada ellerinde kalanları takmışlardır🙂. Sonuç olarak herhangi bir sorun yok.
Alttaki oval kısım benim araçta kaç parça valla bilmiyorum, fırsat olunca daha detaylı bakacağım. Bu boşluğu vs. ne zaman düzeltmişler bilmiyorum ama 2020 araçta kusursuz ve sallanmayan bir haldeydi :)  

Denemediğim için net birşey söyleyemem. Eski tip aynaya göre epey geniş görünüyor resimlerde. Arka camı tam ortalı ayarladığınızda da mı aynı göze takılma oluyor? 
Sıradan kullanımda bir sorun yaratmıyor ama o açıya denk düşecek bir harekette hemen kendini belli ediyor. Ön konsol ya da torpidodan bir şey almaya kalktığınızda karartmalı olmayan o 3-4 mm'lik alan hemen gözünüze çarpıyor. Ayrıca dur-kalk trafikte sıkılıp biraz kafa dinlendirme hareketi yapıldığında yine rahatsız ediyor.

Upvote 0
Sıradan kullanımda bir sorun yaratmıyor ama o açıya denk düşecek bir harekette hemen kendini belli ediyor. Ön konsol ya da torpidodan bir şey almaya kalktığınızda karartmalı olmayan o 3-4 mm'lik alan hemen gözünüze çarpıyor. Ayrıca dur-kalk trafikte sıkılıp biraz kafa dinlendirme hareketi yapıldığında yine rahatsız ediyor.
@yally doğru tespit, sağa sola hareket edince arka cam ortalı da olsa göze takılır. 

Sizin konudan sonra ayna ayarı ile ilgili, çoğumuzun farkında olduğu kimiminzinde  farkında bile olmadığı ayna ayarı ile ilgili konu açtım. 

Arka camınızda karartma ya da cam filmi yoksa arka cama film yaparsanız rahat edersiniz.(Tabiki bu köşelerdeki bahsettiğiniz eksik kalan karartma ile ortasi arasındaki farkı kapatmaz ancak göz alıcılığı biraz daha azalmış olur)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt