GOLF 7 RÜZGAR SESİ PROBLEMİ

oguzhanmetinoglu

Yeni Üye
İsim
Oğuzhan
Arkadaşlar iyi forumlar herkese, yaklaşık 1 ay önce golf7 araç satın aldım fakat 80 km de başlayan rüzgar sesi problemim var. Sanki cam açıkmış gibi yoğun rüzgar sesi geliyor. Aynalar yan sanayi katlanır ayna uygulaması yapılmış onunla alakalı olabilir mi? Sorunun çözümü için tavsiyelerinizi bekliyorum.

Oguz bey baktım ama daha çok aynadan diye düşündüm daha önce belki yan sanayi taktırmış olan ve bu problemi yaşamış olan vardır diye. Teşekkürler yine de 

Upvote 0
@oguzhanmetinoglu aynadan olduğunu düşünüyorsanız, her iki taraftan da ses gelmeli. Yolcu tarafından da geliyor mu onu da test edin. Başkası kullansın siz oturun o tarafta bir de öyle deneyin. 

Upvote 0
Gunlerdir acmayi dusunuyordum bu konuyu bende de 120 yi gecince sofor tarafindan ses gelmeye basliyor 

Tamam golf c segment hic ses istemiyorsak ust segmentleri kovalamamiz lazim eyvallah

Ama 200 le giderken bile yolcu tarafinda ses olmuyor bu sofor tarafinda ne var acep

Upvote 0
kapı içlerini söktüğümde  camları çevreleyen  malzemenin  eskisi gibi  sert lastik değilde  ince lastik üstüne kadife  benzeri malzeme kaplı zamanla boşluk yapıyor.  bunu yapmalarındaki amaç cam motorunun sadece lastik yüzeyde zorlanması  eski araçlarda 2 kat büyük cam motoru çıkardı . camlar ıslandığında kapanırken tuhaf sesler çıkardı.  lastiğin üstüne kaplanan kaygan malzeme izolasyonda sorun çıkarıyor anlaşılan. Kapı camlarının iç motor aksamında cam kirkosu var. Oradan cam konumunu biraz oynatsak azalırmı.? 

Upvote 0
kapı içlerini söktüğümde  camları çevreleyen  malzemenin  eskisi gibi  sert lastik değilde  ince lastik üstüne kadife  benzeri malzeme kaplı zamanla boşluk yapıyor.  bunu yapmalarındaki amaç cam motorunun sadece lastik yüzeyde zorlanması  eski araçlarda 2 kat büyük cam motoru çıkardı . camlar ıslandığında kapanırken tuhaf sesler çıkardı.  lastiğin üstüne kaplanan kaygan malzeme izolasyonda sorun çıkarıyor anlaşılan. Kapı camlarının iç motor aksamında cam kirkosu var. Oradan cam konumunu biraz oynatsak azalırmı.? 
@rager007 Hocam yine can alıcı noktadan vurmuş bence A3 e bakarsanız o kısımların sert lastik olduğu görülür hocam ve gerçekten sessiz bir araç. 

Upvote 0
@Kingslayer  2003 polo 9n aracımda'da kalın lastikle iyi yalıtılmıştı ama kirko halatında makara var onu kırıyordu. Genelde ustalara gitmem ağır bakım hariç yaparım + Geliştiririm :)

( 2010 B6 passatım'da  sol sürücü tarafında tıkırtı vardı hepsinde var kronik  :)  sattım DSG yüzünden.:)

Golfte de biraz var 120km lerde gelirdi sürtünme sesleri 140 km lerde geliyor şu anda. Yalıtımdan sonra çok ciddi fark oldu .. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt