Yeni akü yeniden bitti

typhoons

Katılımcı Üye

İsim
A
Arkadaşlar 2018 golf 7.5 aracım var. 4 temmuzda akü tatildeyken bitti yol yardım geldi aküyü ölçtü arızalı dedi servisten getirdiği efb aküyü garantiden ücretsiz değiştirdi. 2 gündür olduğu yerde 5 dk çalıştırıp duruyordum.

Bugün aracın başına gittim yine bir terslik olduğunu anladım açarken sesli onay az sesle çaldı. Kontağı taktigimda arıza lambaları yanmaya başladı auto hold airbag aydınlatma start stop vs vs vs. Serviste bir arkadasimi aradım arabayı doguşa cekmen lazım dedi bende tatildeyim anamurda cumartesi döneceğim bırakamam arabasız kalırım diye birakmadim.

Necati usta takviye yap çalışır ışıklar söner akü yeni olduğundan sürüş yapmadığım için şarj etmemiş olabilir dedi. Çalıştı araba 2 sefer 20şer dakika sürdüm.

Aracimin icine binip sönmeyen lamba LED vs var mı diye kitleyip oturdum olan yanık kalan hiçbir şeyde yok. Ne yapacağımı bilemedim tatilde yolda kalmayalım diye uğraşıyoruz hanım çoluk çocuk perişan olmayalım diye.

Fikri olan var mı nedir bu durum nasıl çözülür.

Ayrıca bütün lambalar söndü airbag sönmedi arıza yanıyor çalışmıyor diye.

@ogzogz teşekkür ederim bir kaçak kontrolü yaptıracağım kendi oto elektrikçime.

Upvote 0

Aracım 4 gündür akü ile ilgili hata vermiyor . Start stop düzgünce çalışıyor airbag ve diğer hataları temizledik bugün kontrol edeceğim gün gün.

Yalnız tavan aydınlatma auto fari kapatıyorum artık sıkıntı çıkmasın diye.

Upvote 0
Herkes ic aydinlatma led demis ama ondan kaynakli sorun olmasini olasi gormuyorum. Uzun sure sonra zaten araba otomatik elektrigi kesiyor isiklarin acik birakilma ihtimaline karsi. Bazi canbus olmayan ucuz ledlerinde hafif parlaklikta yanmasi aku bitirecek demek degildir. Ledler cok ama cok dusuk akimla bile calisabildikleri icin parlak kaliyorlar. Halojenler o akimda asla isik veremiyor. Sonuc olarak ayni alim leddende halojendende geciyor. Led o minicik akimla bile isik verebilirlen halojen veremiyor. 

Alarm buzzeri olabilir aklima sadece o geliyor

Upvote 0
@mehmetmert bilemedim işte ne nedir neden aküde sıkıntı çıktı. İlk aklıma gelen retrofitler oluyor. Ledler olabilir dedi birkaç kişi akü tarihinden olabilir dedi. 

Upvote 0
Akünün saklanma ortami sicakligindan dolayida olmus olabilir, bagajda sicakta veya gunesli ortamda durmus olabilir bence.

Upvote 0
@mehmetmert 40 derecede Mersin güneşinde durdu hemşerim. 

Bende garip olan anahtardan kapıyı açarken onay korna sesi az ve kısık geldi. Sonrasında kontağı taktigimda arızalar yol bilgisayarına gelmeye başladı. En garibi arka stoplar yanmaya çalışıyordu ve bagaj kilidi açılmıyordu. Daha sonra komple gitti hepsi. Takviye yaptıktan sonra o gin 3 sefer 20 dklik sürüşler yaptim. Start stop sorunsuz devreye girmeye başladı. Düzeldigini buradan anlıyorum. Birde bir hafta olacak hiç hata vermedi akü ve araç.

Upvote 0

Geri
Üst Alt