Golf 7 tdi devirdaim

iki aydan biraz fazla zamandır 2015 golf tdi aldım. ilk önce şanzuman hatası verdi. servise götürdüm. dün akşam eve giderken de hararet yaptı. bu sabah ilk iş olarak da aracı ostime götürdüm. tabi sevgili Necati Ustayı aradım. çok yoğun olduğunu bu gün hatta yarın alamayacağını söyledi. bunun üzerine başka yere götürdüm. henüz teşhisi koymadılar. ancak usta devir daim pompasında kaynaklanabilir büyük ihtimalle dedi. foruma bakınca da bir çok kişi benzer sorunla karşılaşmış

@aozbas sensör egzoz emisyonu için aracin motorunun daha çabuk ısınmasını sağlıyor diğeri direk devirdayım yapıyor hiçbir problem olmaz sensorsuz takılabilir Ankara için bana ulasirsan yardımcı olurum

Sadece parça fiyatı o zaten [emoji3]https://www.onlineyedekparca.com/urun/volkswagen-golf-7-1-2-1-4-tsi-devirdaim-su-pompasi-vag-orjinal
Bu parça benzinli için serviste aracın yaşına göre zubizu indirimi ile işçilik ile o fiyat doğal olarak artıyor ama indirim,parça ve işçilik garantisi olarak yetkili servis daha mantıklı oluyor.
İscilik dahil 1.800 tl ödedim

Zizibu indirimli

Devirdaim + bir kayış + antifiriz degisimi

Fren hidrolik icinde ayrica 200 tl ödedim

Toplam fatura 2.000 tl oldu

[mention=11839]HONEY[/mention] 1.800 çokmuş ya. [emoji20]
Çoook muu çoook kazık bence

Ne acıttı ama

@HONEY Doğuş ve diğer yetkili servisler işin cıvkını çıkarmış durumda. Az mantıklı düşününce bile maliyetler yüksek kalıyor. Örn: servis hizmeti,personel eğitimi vb. gibi masraflarını bir şekilde çıkarmaları gerekiyor. Özel servis ile aynı fiyat olmasını tabiki de beklemiyorum. Ancak 1'e 5 katmaları bana insafsızca geliyor. Bakım olsun parça olsun fiyatlar çok yüksek. Geçen gün benim araba için bagaj havuzu sordum. Öyle içimden geldi dedim alayım vs. adamlar 975 TL fiyat verdi. Düşün ki kauçuk paspas almıştım kdv dahil 388 TL ondan bile pahalı.

İscilik dahil 1.800 tl ödedim

Zizibu indirimli

Devirdaim + bir kayış + antifiriz degisimi

Fren hidrolik icinde ayrica 200 tl ödedim

Toplam fatura 2.000 tl oldu
İşçilik dahil ödediğinizi biliyorum (y) Şuan fiyatları hep artmıştır :angry:

@ycetin Şöyle de bir şey var. Servis  yaptığı işe 2 yıl garanti veriyor. Orijinal parça kullanıyor. Fişini faturanı alıyorsun. Tüm işlemleri de fabrika standartlarında yapıyor/yapmaya çalışıyor. Özel bir servise gidince ucuz oluyor çünkü neredeyse hepsi fiş/fatura kesmiyor. Dışarıda bir özel serviste ben tüm ödediğim para üzerinden fiş istiyorum derseniz bir anda fiyat artıyor. Bu arada yanlış anlaşılmasın ben de genelde dışarıda yaptırıyorum. :)

Bu siteden birinin tavsiyesi üzerine bir ustaya gittim triger değiştirdim şimdilik sorunsuz biniyorum ama adamın işçiliğini hiç beğenmedim. Kamyona bile öyle davranılmaz. Sermaye düşmanı desem yeridir. Değişimde bir motor kulağı sökülüyor mecburen. Onun için motoru alttan düzgün desteklemek lazım. Adam bunu kriko ile felan yapmalı. Altına takozu koyuyor sonra liflti indirip kaldırarak ayarlamaya çalışıyor. Lifti indirirken ayarlayamıyor ve tüm yük bir kulağa biniyor. Yüksek basınç mazot hattını hiç umursamıyor. Ufak parça kaçsa enjektörleri eline alırsın. Yani iş yapıyorlar ama sök tak. Bezgin tavırlar felan. Keşke garajımız olsada şu işleri kendimiz yapsak. 

Geri
Üst Alt