Seat Leon FR | Bagaj ve Koltuk Altı Yalıtım Uygulama Videom

@mehmetmert Başka bir konuda kaput uygulaması yapan arkadaşlardan rica etmiştim ancak imkan/vakit bulamadılar sanıyorum , size de sorayım isterim. 

Aracın uygulama öncesi / sonrası ses seviyesini dB ölçer veya telefondan bir uygulama ile ölçme şansınız oldu mu? 
Ben db olcumu yapmadim, cunku bu arka yalitim ağırlıkli idi. Evet bir fikir verirdi ama telefonu nerede tutacagim nasil olacak, ayni ruzgar, yol durumunu yakalayacak miyim?...vs usendim ve yapmadim malesef.

Ellerimin derisi soyulmuştu günlerce ellerim sızladı  :lol:  birde kapılara balmumu sıkmışlar içe fabrikada yağ sökücü kaynar su felan ömrümden ömür gitti 1 aydır. :)    Mehmet arkadaşımız birde çekim de yapmış  emeklerinden dolayı sonsuz teşekkürler.  ben çekemedim belgesel kıvamında olması endişesinden dolayı :)
Ben kapilara daha once disarida yaptirmistim ama destekleyecegim sanirim biraz daha kapilari. Cunku yaptikca dahada iyisi neden olmasin diyor insan. Siz kapida yapmisiniz cok yorucudur eminim :)  

Birde on davlumbazlara yapmayi planladigim. On tekerler icin: Plastik davlumbazi sokup, icindeki metal kisma ctk premium,ustune motip putur ve ustune ctk elestics yalitim sungeri

Davlumbaz plastigine acaba bituself mi yapsam, cunku ctk premium gercekten hem hafif hemde 1.8mmm kalinliginda ama o plastik ve sac gibi rijit olmadi icin daha agir bituself ile daha az vibrasyona ugrar mi? Sonucta davlumbaz plastigine cok fazla kilo ekleyemeyiz. Plastigin ustune motip putur ve onun ustune ctk elastics yalitim sungeri nasil olur acaba

Selam golf 7 depo üstüne bitüself yapmıştım 2 mm kalınlığı ortalama ciddi farketmişti sonra söküp ctk sandwic uyguladım 4.5mm depodan pompa ve yakıt dalgalanma sesi kalmadı nerdeyse ve koltuk rahat oturdu. çamurluk üstlerinede 4mm sound magus tavsiye ederim. Şu anda arabanın arkası bağımsız gibi aşırı sessiz konfor ciddi fark ediyor. Yalnız çok aşırı yorucu bir iş sürekli bu işi yapanların allah yardımcısı olsun.
Pompa sesi cok duyamiyorum ama calkalanma sesi leonda vardi gece gec saatlerde bayagi belirgin oluyordu. Su an yine duyuyorum ama bayagi toklasti gibi geldi bana.

Bu arada psikolojik saniyordum ama cidden bende de his oyle, kasislerdr arabanin arkasi o kadar rahat geciyor gibi hissettiriyorki cok konforlu geliyor. Hergun evden cikinca 30mt sonra kasis var ve araba pit diye geciyor artik onu bende fark ettim. Muhtemelen suspansiyon calisma sesi azaldigi icin oyle hissettiriyor

@mehmetmert Poşetlerin içinde sünger var iki sacın arasına konuluyor. 2 sağda 2 solda içlerde vardı ben  onu 6 sağa 6 sola yaptım   birde  çamurluk üstündeki boşluktan dış sacın iç kısmına yaptım. 2 kutu ctk standart + 4 adet  sandwic 4.5mm + 1 kutu 2 adet  sound magus 4mm harcadım olmuşken dedim yordu ama değdi.  

Tavana da yapacağım öyle görünüyor.  :lol:
Posetler cidden mantikli, bende biraz yukseldigi icin bagaj yalitimdan sonra arkankapag tam kapanmadi. Posete koyup yalitim sungerini atacagim sanirim orayi ayarlamaya calistigimda :)  

@mehmetmert Elinize sağlık güzel uygulama bende yapmiştim dediğiniz gibi arka kısım gerçekten çok sessizleşti. 

Sadece sizden ricam davlumbaz ve zemin için video bekliyorum. Gerçekten aklımda çünkü o kısımlar. 
Tabiki, simdilik biraz mola cunku bu ise daha fazla girismek istemiyorum.

Guzel uygulama.

ilanlarina baktim anlamadigim bilmedigimden kapilara be kadar lik urun almam gerekiyor. Ve ustune sunger nasil bisey link atabilirmi bu konuda bilgisi olan arkadaslar. 
bende kapilara ve bagaja yapsam yeter diye dusunuyorum
Kapilara iz ve dis sacina komple yapilirsa 4 plaka gider, 4 kapiya 1 kutu gider diye dusunuyorum.

Ben o zamanlar cok anlamiyordum ama benim arabamin kapisinda dis sac komple yapili, ic kisimda bazi yerleri yapali totalde 2 plaka gitti. 4 kapi 8 plaka yapili diyebiliriz.

Kisaca 8 ve 16 arasinda gider, ben sanirim kapilara ekleme yapacagim. O yuzden 4 kapiya bir kutu( 16 adet) gidiyor diyebiliriz

Davlumbaz kısmında kalın bir tabaka yaparsanız plastik oturmayabiliyor, en azından cc icin böyleydi. Vida yuvalarını tornavida ile delip genisleterek takmıstım. Bazı arabalarda bayağı pay oluyor, leon’u bilmiyorum.

İc kısımda pedal bölgesine yalıtım yaptıktan sonra davlumbaz plastiğine ctk ve firex sünger uyguladım(metal kısım fabrikadan pütürlü). Büyük bir fark hissedemedim acıkcası. İceriden yaptığım cok farketti ama.

Yalıtım isi ciddi anlamda emek istiyor, pütür vs ugrasacak halim kalmadı daha[emoji2375]seneye de sessiz bir lastige gecersem benim icin yeterli olur. Continental sc5’ler cok ses yapıyor[emoji57]

Ekleme:

Gkm_2015

https://ty.gl/jkp8tn0

Bu üründen almanizi öneririm, sizinkiyle aynı fiyata denk geliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ctk icin birde instagramdan ctk_turkey ile iletisime gecin derim fiyat fiyattir :)  

firex icin bende ordan almisim, daha uyguna baska yalitim sungeri yok (alev almayan)

Ben merdanenin aynisini 24₺ ye almisim ama linkteki soundmagusun urunu cok guzel duruyor

@mehmetmert davlumbaz içlerine 4mm 3 katmanlı ve yapışkanı inanılmaz derecede iyi nk2 yap ctk sandwic aşırı kalın üstteki ctk standart ortada nk2 en alttaki ctk sandwic. Ben kapı içlerini tam doldurdum. Boşluksuz dişardan şablon ile ölçüp üst üste binmedi bu sayede oturmayan kabaran birşey yok. Tabi 1 kapıya 4 saat uğraşınca😂. Davlumbaz içlerini plastik kısmı değilde metal kısımları araç yeni ama kirli ise cifle fırça ile yıka. kurulayıp sonra selülozik tinerle 1 kaç tur geçip nk 2 yap bence 2 mm ctk firex felan uğraşma tek ürünle çözülür. 1 kutu 220 trendylda 80x46 2adet nerdeyse premium fiyatına geliyor. Firex kısmı bpnus😂

20200613_113205.jpg

15934138600301922026584054853507.jpg

çok güzel bir çalışma emek isteyen beceri isteyen bir iş arabalarını ne kadar büyük bir keyifle ve önem vererek kullandığın videolarını izledim 

tebrikler kardeşim 

Geri
Üst Alt