J FAR KASKOMU YOKSA ÇIKMAMI?

@Savatage abi o fiyatta tampon rutuşu bombe yapan sag çamurluk düzeltmesi dahil. Yani diger yorumunda bahsettigin gibi 6500bin ise far fiyatı 2-3 binde diger işlemler ve işçilik herhalde pazartesi verecegim arabayı bakalım ne olacak kaskoyuda gazlıyacagım karşı tarafmı suçlu ben mi meçhul şuan.

@Savatage birde hanımın üzerine yapmıştım önceki aracı bunu benim üzerime yaptık ilk aracım olarak görünüyor hasarsızlık indirimi almıyorum ehliyeti 28 yaşında aldım :) yani poliçeye zaten senden çok para veriyorum abi

6500 lira "tek" sol mk7,5 led farın servis fiyatı...
Orjinal Çıkmasını tek olarak 3500-4000 den aşağı bulamazsınız (çiftine çıkmacılarda 7-8 bin para dönüyor)
Adres ?
Mantık olarak kaskoya isaret ediyor?
Ama ben olsam ? 
Kaskocumu ararım !!
Kasko yarın bozulduğu takdirde halihazırda en son 1300 liraya (şubat 2020 de ) yaptırdığım (en tepeden %60 nazarsızlık indirimli) fiyat ?
Yeni kasko döneminde 3700 e fırlayacaksa 
Sonraki yıl anca %30 (ikinci basamak) indirimiyle  2800 liraya düsecekse
Ondan sonraki yıl (%40 indirim) 2400 e düsecekse
Sonra 2000 e 
En son hikayenin en başına dönmüs gibi 1500 e yani full %60  hasarsızlığa ulaşılacaksa 
Benim bozdurdugum kasko bana 4 yılda
Toplam bu hasar bozulması nedeniyle  5000 lira kayba neden olacaksa ?
3500 e çıkmasını takmak bildigin matematiktir !! Yada free bir tercihtir...
Tabi çıkma varsa ? Bulunursa ? Güvenilirse?

Matematik birebir hayat değildir her zaman. Matematikte yanılır. Çıkma farın garantisini kim verecek? Ali/veli mi? O zaman ben matematikse şöyle sorayım size her ne koşulda olursa olsun kaskoyu 500/1000 tl fazla vermemek için bunlara katlanılacaksa neden 250 bin tllik arabaya binilir? Ayrıca kaskonun yapılış amacı sadece pert olunca mı geçerlidir? Benim düşüncem “bu anlamda” parasal değerle 4 yılda ortalama 2 binden 8 bin kaskoya boşa para saçıyorsunuz? Net.

Kaskom var ama servis dururken, garantili iş yapılacakken sanayiye bulaşıp hiçbir garantisi olmayan çıkma parça takmak. Altımızdaki araba kimse alınmasın eskidi diye söylüyorum toros değil.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6500 lira "tek" sol mk7,5 led farın servis fiyatı...

Orjinal Çıkmasını tek olarak 3500-4000 den aşağı bulamazsınız (çiftine çıkmacılarda 7-8 bin para dönüyor)

Adres ?

Mantık olarak kaskoya isaret ediyor?

Ama ben olsam ? 

Kaskocumu ararım !!

Kasko yarın bozulduğu takdirde halihazırda en son 1300 liraya (şubat 2020 de ) yaptırdığım (en tepeden %60 nazarsızlık indirimli) fiyat ?

Yeni kasko döneminde 3700 e fırlayacaksa 

Sonraki yıl anca %30 (ikinci basamak) indirimiyle  2800 liraya düsecekse

Ondan sonraki yıl (%40 indirim) 2400 e düsecekse

Sonra 2000 e 

En son hikayenin en başına dönmüs gibi 1500 e yani full %60  hasarsızlığa ulaşılacaksa 

Benim bozdurdugum kasko bana 4 yılda

Toplam bu hasar bozulması nedeniyle  5000 lira kayba neden olacaksa ?

3500 e çıkmasını takmak bildigin matematiktir !! Yada free bir tercihtir...

Tabi çıkma varsa ? Bulunursa ? Güvenilirse?
Kaza yaptığınız zaman aracınız perte çıkmazsa hasarsızlık bir alt dilime düşer. Fatura bedeli 7600 tl olan bir kazaya karıştık aracımızla, suç bizde olmasına rağmen trafik sigortası da kasko da 200 lira oynadı oynamadı. Bu sene gene en üst dilim hasarsızlık indirimiyle golf+portbagajımı 1300 liraya kaskolattım. Geçen sene de 1500 dü. Kasko böyle durumlar için var, kullanmayacaksak neden yaptırdık?

Edit: Yazım hatası 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@DuzboruDownpipe forum bu bilgiler icin var ? Küçük hasarlarda (6-7-8 bin)

Hasarsızlığın hooppp yanıp kül olması %60 ın çöpe gitmesi gibi bir durum yok ise yani hasarsızlık %40 a düşüyorsa bu güzel bir durum (ben bilmiyordum iyi oldu bu bilgi)

@beratx ben aracı aldığımda ( 2018 ocak) 120 binlik aracın sadece 2 yıl sonra 250 olacağını hiç tahmin etmezdim. 

İtiraf edeyim ben çeyrek milyonluk araca binecek lüx de değilim artık.

Kazasal / kaskolu durumları gectim, 

Tek sol Led farın bir gece ansızın sönmesi bana 6-7 bine patlayacaksa ? (2018 de mantık olarak 3500?? Araç 2 katına çıktıysa led far da 2 katına çıkmıs demekki)

Bu araba benim gücümü yavaş yavaş aşmaya başladıgına işarettir...

Evet araç Bugün 250 binlik

Yıl sonuna kadar golf 7,5 gelmeye devam ederse 280-290 olmayacağını kimse garanti edemez...

Sonuç: konu başlığını açan kasko dan yaptırsın...en mantıklısı bu 

Hocam oncelikle gecmis olsun biz bi adim atalim bilincli kullanicilar olarak. Gunumuzde bu arac kalabaliginda 250 binliralik bir aracta 10 bin yada 20 bin buda kucucuk bir tampon, far, stop, jantida kirabilirsiniz bunlar icin acilan tramer icjn aracimi satamayacaksam satilmasin ve bunun icin deger dusurmem. Far bu kirilmisim gitmis servisinde orjinal babalar gibi yaptirmisim. Bence takmayin. Kaskoya gelincr ben indirime degilde bindirime inaniyorum 2012 den beri iyi yada kotu aracim vardi sahsima ait ve hep kaskolu bindim daha indirim nedir gormedim e hasarsizlik okey ama zam geldi en az gecen seneki rakam bence gidin ve guzelce serviste yenisiyle degistiri. Gonul rahatligiylada binin arabaniza. Tekrar gecmis olsun.

@Erhan21e Farklı bir bilgi de ben vereyim.

Karko poliçelerinin hasarsızlık indirimleri eşler üzerinden transfer edilebilir. Sizinle benzer durumda önceki aracı eşim üzerine almıştım, bu aracım ise kendi üzerime ilk araç olmasına rağmen hasarsızlık indirimi devam etti, üstelik kasko şirketi de değişti. 

Sadece trafik sigortası eşler üzerinden geçmiyor maalesef.

[mention=18682]Erhan21e[/mention] Farklı bir bilgi de ben vereyim.
Karko poliçelerinin hasarsızlık indirimleri eşler üzerinden transfer edilebilir. Sizinle benzer durumda önceki aracı eşim üzerine almıştım, bu aracım ise kendi üzerime ilk araç olmasına rağmen hasarsızlık indirimi devam etti, üstelik kasko şirketi de değişti. 
Sadece trafik sigortası eşler üzerinden geçmiyor maalesef.
Guzel bilgi

Tesekkur ederim/z

Hepinize görüşleriniz ve yorumlarınız için teker teker teşekkür ederim abiler. Yarın sabah bakırköy tamaşa bırakacagım aracı size de gelişmeleri bildirecegim.

Geri
Üst Alt