Golf 7 bitmeyen sorunlar

Mervoli

Yeni Üye
İsim
Nadire
Merhabalar yeni üye oldum ve bir konuda fikrinizi almak istiyorum. 6 ay önce çok istediğim 2016 model 75000 km golf aldım ve 5 ay sıkıntısız bindikten sonra şanzıman arızası verdi onu yaptırdım park sensörü hatası verdi o bitti derken p komunda aracı terkedin uyarısı verdi onu da yaptırdım birde motorsan kuş sesi geliyor onun içinde triger değişmesi gerekiyormuş. Bu kadar üst üste gelmesi benim şanssızlığım mı bu birde şanzıman ilerde tekrar başıma sıkıntı açar mı?

Merhabalar yeni üye oldum ve bir konuda fikrinizi almak istiyorum. 6 ay önce çok istediğim 2016 model 75000 km golf aldım ve 5 ay sıkıntısız bindikten sonra şanzıman arızası verdi onu yaptırdım park sensörü hatası verdi o bitti derken p komunda aracı terkedin uyarısı verdi onu da yaptırdım birde motorsan kuş sesi geliyor onun içinde triger değişmesi gerekiyormuş. Bu kadar üst üste gelmesi benim şanssızlığım mı bu birde şanzıman ilerde tekrar başıma sıkıntı açar mı?
p konumda aracı terkedin uyarısını neden vermişti aracınız? çok nadiren hareket halinde bende görüyorum ekranda.Bi an çıkıp kayboluyor.Çok önemsememiştim.Bu arada çok geçmiş olsun.2.el araçlar ve servisler kısmet işi.Bende daha önce cc şimdide golf aldım ikisininde daha önce kavraması değişmiş garantiden.Şirketlerimizde 4-5 yıl değişik ww araçları kullandım hiçbirinde denk gelmedim.Kullanıma bakıma bağlı sorunlar gibi duruyor.Şu anda sıkıntınız kalmadı ise güle güle kullanın aracınızı.

Upvote 0

Öncelikle teşekkür ediyorum vites kutusunda bi parça değişti iyi niyet garantisinden yaptılar p konumunda terkedin uyarısını. Biraz şanssızlık oldu aracı aldıktan sonra ama inşallah bundan sonra olmaz.😂

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Mervoli merhaba p konumda aracı terkedin uyarısı için ne gibi işlemler yapıldı ve tutar ne çıktı

Upvote 0
@Ercan- Eğer aracınız servis bakımlı ise, en yakın yetkili servise randevu alıp gidin ve direk p konumunda terkedin hatası alıdığınızı, iyi niyet garantisi altında işlemlerinin ücretsiz yapılmasını talep ettiğinizi bildirin. VW bu konu hakkında ücretsiz değişim için çoktan yazı göndermiş, bazı servisler halen ücretli yapmaya çalışmakta bilginize. 

Upvote 0
@Mervoli aslında değişen bir parça yok. Oluşan hatayı engellemek için mikroşalter denilen bir parça ekleniyor, sorun ortadan kalkıyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt