Cam tavan tamiri döşeme sökümü

@Musdi kasislerden geceken gicirti seklindeydi, yaglama ile gecmemisti, havalar isinica kendi kendine gecer dedi servis, gecti.

Eger camtavandan düz yolda ses geliyorsa ariza olarak görüyor servis, cukurlarda-kasislerde-bozuk yollarda gelen sesleri normal olarak kabul ediyor, islem yapmiyor

Arkadaslar bunu ilanlarda gördüm.sizce bu neden olmustur.benimde aracim cam tavanli dusundurdu beni bu görüntü

@Musdi kasislerden geceken gicirti seklindeydi, yaglama ile gecmemisti, havalar isinica kendi kendine gecer dedi servis, gecti.

Eger camtavandan düz yolda ses geliyorsa ariza olarak görüyor servis, cukurlarda-kasislerde-bozuk yollarda gelen sesleri normal olarak kabul ediyor, islem yapmiyor
Cam tavan ya da kapı gıcırtısı tamamen fitil ile alakalı. Fitilleri (çerçeve etrafındaki hafif tüylü yerler dahil) hafif nemli bezle silerseniz geçer. 

Özellikle yıkama değil de yağmur sonrası kasislerde geçerken ya da aracın esnemesine neden olacak yollarda bu gıcırtı oluşuyor. Yağmur suyu nedense böyle bişey oluşturuyor. Yıkama sonrası kurulayınca fitil dahil , ses geçiyor. 

Bir de fazla cam açmayan birisi olarak sağ (yolcu) tarafta hafif gıcırtı sesi geliyordu. Direksiyonu yolda giderken sağ sol yapınca gıcırtı duyuluyordu. En sonunda bir gün cama dışarıdan hafif bastırınca gıcırtı sesi geldiğini farkettim. Sonra camı indirdim köşelerini fitilleri sildim ses gitti.

Yani bazı sesler nerden geldiği belli olmuyor. Ancak gıcırtı sesleri varsa fitil, kapı arası, cam fitil arası, cam tavan altındaki fitil conta neyse oraları temizleyin öyle deneyin.

@tiesay atölyeye giremediğim için tam olarak bilmiyorum ama Süleyman usta camın ayarı bozulmuş, bu yüzden kasislerden veya logar kapağından geçerken çat çat diye vuruyormuş, cıvataları gevşetip camı yerine oturtup ayarladım sonra da sabitledim demişti.

Geri
Üst Alt