Jump to content

GOLF 7 AMORTİSÖR (YAY) SESİ SORUNU


Recommended Posts

Merhaba,

2013 1.4 TSİ GOLF 7 sahibiyim. Virajlara sert yada kasislerden hızlı geçince yay gerilme sesi veya gergin yayın boşlama sesi gibi ufak sesler geliyor. Bazı yerlerde amortisörleri dıştan yağlamak hatta bazı yerlerin enjektörle yağlanması yazıyordu bu doğru mu ? Takozlardan mı  yoksa amortisörler ömrünü mü tamamlıyor?  Yardımcı olabilir misiniz?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Amortisörle alakalı mıdır bilmiyorum ama viraj demiri sorunu var golflerde. Altur da bana 750 lira fiyat verdiler. Sanayide daha uyguna yaparlar ama fiyat olarak bir fikrim yok. Bu arada ben de amortisör sanıp üzülmüştüm de viraj demiri sürtme yağlanması gerektiği söylendir. Ağır bir gıcırtı sesi diye betimleyebilirim size. Sıcak havalarda sesi duymak zorlaşıyor ama soğuk havalarda daha belirgin.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sırf virajlarda da değil çukurlarda daha çok duyuyorum ve dediğim gibi o da viraj demiri yağlanması gerektiği için hocam. Bi ön takımı kontrol ettirin , baktırın zaten size onlar söyler yağlanması gerektiğini. Sanayide çok uyguna geçer diye tahmin ediyorum o ses.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@cagan91 burçlardan da gelebilir mi ? araç kasıntıya girdiğinde ( çukur,tümsek,kot farkı ) gıcırtı sesi geliyorsa burçlardan kaynaklı olabilir ki buda kronik golflerde. ufak bir yağlama işlemi ile çözülebilir.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×
×
  • Yeni Oluştur...