Golf 1.2 tsi hakkında

2015 model 110hp dsg

istanbul içi neredeyse her gün kullanıyorum. Yakıt tüketimi aşağıdaki gibi. Bu 7.8 in içinde şişli beşiktaş ve nişantaşı yokuşları çok fazla var. Onlar olmasa bir tık daha düşük olurdu, bir de ara ara normal kullanarak ara ara biraz basarak bu ortalama oluştu.Ama malum istanbul trafiğine bi giriyorsunuz ortalama hız 20 lere düşüyor bi daha yükseltemiyorsunuz bunu :))  Bundan önce 7.2 ile gezdiğim çok oldu ama. Dikkat etmenize bağlı tamamen :)  

31D9BD0F-0178-408B-B0A6-6FDE73D0BE32.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sizlerden gelen yorumlardan anladığım kadarıyla yakıt(sehir ici) ve performans konusunda 1.6 tdi ile pek bi fark yok

Suan piyasa cok sisti acikcasi arac satmak da zor almak da pek kolay degil

1.4 tsi piyasasi cok pahali nedeni ni anlayamiyorum normal sartlarda dizel motor piyasasi daha pahali olur 

Malum sarı site de en cok satilan arac golf insanlarda koy 10-15 fazlasina alan olursa satariz kafasinda o yuzden de piyasa yukseldikce yukseliyor 

Yorumlariniz icin cok sagolun arkadaslar

@Mye06 Yaklaşık 5 aydır 2015 1.2 Tsi kullanıyorum yakıtı tamamen sizin kullanmanıza bağlı sehir içi ortalama 5.7 yi gördüğüm oldu sehır dışında da 5.4 ü gördüm. 

416A2033-6E65-49ED-B515-DDA662FDC4F4.jpeg

dizelin sesli calismasi cidden canimi sıkıyor artik bi de benim aracim da blutooth , far ve yağmur sensoru yok park sensoru yok 

2013 1.2 Tsi aracımda rolantide bazen aracın çalıştığını unutuyorum o kadar sessiz.

Bluetooth far sensörü yağmur sensörü park sensörü hız sabitleme , birçok comfortline de yok alırken ilanlara dikkatli bakın hocam. 

golf 1.2 tsi kronik arizalar mevcut mu 

Farklı yağ seçimlerinde yağ eksiltme yaşanabiliyor, kullanım kitapçığında bile belirtilmiş normaldir deniyor.

performans acisindan 1.6 motor 110 hp ye gore bariz fark var mi

dizel kullanmadım tork değerlerine bakmak lazım, ancak 170 nM bayırlarda vs hiç bayıldığını görmedim.

yakit tuketi mi nasil

trafiği yoğun bir şehirde yaşamıyorsanız yıllık 10-15 bin km yi aşmıyorsanız yakıtı üzmez sizi.

Aracı İlk aldığım sene 5.9 idi ortalamam, geçen sene Şehir içi kasarak minimum 4.9 litrelere düştü uzun tüketim verim. Bu sene de biraz daha umursamadan rahat takılarak sürüyorum 5.4 ortalamam var. Vites değişimleri zamanında ve aracı baymadan olsun yeter ki , trafiğin akışında çok fren gaz yapmadan ilerleyerek yakıt tasarrufu fazla oluyor. Dizelde de benzer şey var mı bilmiyorum ama yolda hafif bir eğim var diyelim 75 km hız 6. Viteste araç gaza basmadan salına salına gidiyor, motor kompresyonu az ondan mı bilmiyorum. Hatta Dh da dalga geçerler tsi motorlar yakıtı üretiyor diye. Üretmese de bazı şartlarda tüketmiyor diyebiliriz. İşe giderken bazen yavaş bir müzik açıyorum 3.9 lt ortalama ile işe varmışım. Birgün video çekip atmak istiyorum aslında bu konuda.

2.el piyasasi nasil alim satimi hizli mi

3 senedir biniyorum, alım satımı konusunda çok tecrübem yok ama forumda 6. 7. Aracına binenler var, onlar yazarlar.

Vergi avantajı güzel oluyor 188 lira gibi komik bir rakama paçayı kurtarmak hoş oluyor. Taksit vs bile gerekmiyor.

Dizellerdeki Dpf rejenerasyonunun TSI da olmaması büyük keyif, yine de turbo sağlığı için 25 - 30 sn bekliyorum çalıştırırken/durdururken..

3 sene kullandim hic uzmedi gerek hizlanma gerek rampa yukari 

Vergi ve yakit avantaji da var

Ekleme

Ankara trafiğinde çok dikkat ederek 6 lt ortalama ancak elde edebilirsiniz. Benim araç benden önce abimindi, Ankara da kullandı 4 sene ve 6.1 - 6.4 ortalama ile gezdiğini söylerdi. Yokuşu bol yerlerde sıklıkla kullanmak zorunda idi ve sabah 7 akşam 6 yoğunluğa denk gelen saatlerde trafikte idi.. Eli sürekli viteste idi 3 4 5 6 😁 

bazen arabanin calistigindan emin olamiyorum.. motor ciddi anlamda sessiz. kucuk hacimli olmasina ragmen bir o kadar da performansli. 

Güzel motor derim ne yakıt konusunda üzer ne de performansta. Benzinin artısı olarak sessiz de.

Geri
Üst Alt