Vw golf 1.6tdı dsg aracıma veda ettim

@altinoluksd Hayırlı olsun, güle güle kulllanın. 

Ben de Mayıs ayı başında aynı araçtan aldım. (urban gri)  FR'da spor süspansiyon olduğu için ben de Xcellence'ı tercih ettim, FR'a ilave olarak anahtarsız çalıştırma olması da kararımda etkili oldu. 

Bu arada @Savatage Hocam, benim 191 binden Şubat ayında sipariş ettiğim Comf.Golf(sunroof), bayiye geldi, %60'lık dilime girdi ve fiyatı 235 bin TL oldu. Dediğin gibi eldeki hazır Leon'u almak bütçe açısından isabetli oldu.

@rline bu iş görünen köy hikayesidir.

Aynen highline/1.5 tsi /sunroof golf

Gecen haftadan itibaren 255 den bayide anahtar sallama

mayısın son haftası 245 diyorlardı halbuki highlinelara 

Comfort sunroof olunca mecbur 235 e çıktı

Artık mk8 golf için kafamda fiyat biraz şekillendi ! 

Mk8 /dsg/ 1.5 tsi / style (eski highline karşılığı)

Önümüzdeki hafta teslim deseler ?

277/283 arası ...

Tutarsa diye salladım şimdiden

kesinlikle excellence donanım doğru tercih olmuş, yalnız siyah renkten bıktıysanız biraz daha açık renk tercih yapabilirdiniz, her ne kadar siyah kadar olmasa da bu tip renklerin bakımı da kolay değil. 

eski aracım siyah renkti sizi iyi anlıyorum, sırf bu nedenle golfu alırken atlantik mavi beğenmeme rağmen tungsten almıştım.

Fiyatı sabitleyebildiniz mi Hocam? Her ay zam geliyor çünkü. Nisan 192 bin, Mayıs 198, simdi 204.
öyle bir kar peşindelerki  malesef öyle bir şey yapamıyoruz diyip gönderiyolar 

reno bayilerinde araçlar dolu aynı şekilde vw ve seat bailerindede limanda gümrükte bekletiyolar 

her ay 3-5 koyup satıyolar bunun tam prosödürünü biliyorum anlatmam doğru olmaz diye düşünüyorum 

öyle bir kar peşindelerki  malesef öyle bir şey yapamıyoruz diyip gönderiyolar 

reno bayilerinde araçlar dolu aynı şekilde vw ve seat bailerindede limanda gümrükte bekletiyolar 

her ay 3-5 koyup satıyolar bunun tam prosödürünü biliyorum anlatmam doğru olmaz diye düşünüyorum 
Anlatmanıza gerek yok hocam

Gümrüğe çektikleri her aracın daha bayide satılmasını beklemeden 

Euro karşılığı TL  degerinin  ÖTV SİNİ  o günkü kur üzerinden anında ödüyorlar 

Siz aracı bayiden almaya gittiginizde 

Zannediyorsunuz ki 203 bin net fiyatının 

Geriye doğru hesaplama ile ötv sini güncel hesap ettiklerini zannediyorsunuz.

Halbuki o aracın ötv sini kendi işlerine gelecek şekilde geçmiste ödemiş oluyorlar.

Kdv de durum farklıdır.

Ancak (müşteri) satış faturası ile matraha eklenir...orada o katakulliyi yapamıyorlar

Öncelikle Hayırlı olsun Aracınızın satışı ve yeni Leon için siparişiniz. 

Leon Gerçekten Güzel araç xcellence donanım olarak başarılı. Renk konusunda da siyahtan sonra hemen hemen hepsi sizi mutlu edecektir Ama ben Leon için beyaz yada o tarz açık renkleri daha çok yakıştırıyorum. Golf ten sonra biraz konfor kullanım olarak alışmanız gerekecek olsa da KEyifli Araç olduğu kesin. Forumda @mehmetmert ve @MSE Hocalarımzıda Leon kullanmakta ve son derece hakimler araçlarına. Deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.  Tekrardan hayırlı olsun keyifli forumlar dilerim.  

Geri
Üst Alt