🕹DSG Sizce bunlar sorun mu? / Kuruntu mu?

Merhabalar ben bu sorunları az buçuk bildiğimden ve yaşadığımdan bilerek ve isteyerek manuel almak zorunda kaldım. Otomatik şanzıman çok rahat kesinlikle ama ben küçük bi ilçede yaşıyorum öyle ağır bi trafik olmuyor o yüzden çok da sorun etmiyorum. Dsg masraf açınca sağlam açıyor hiç moralimi bozmak istemedim o yüzden. Vag grubu araçların hemen hemen tüm otomatik şanzımanlı araçlarını kullandım. Ama emin olun sorun varsa ki inşallah yoktur ha şimdi ha sonra bence masraf aynı çıkacaktır. Ama kararsızlık ve hafif ses tüm çift kavramalarda mevcut.

DSG ye alışmak lazım.Takıntı yapmadan Kuralına uymak kaydıyla. Dikkatli ve Düzenli Aynı Cep Telefonlarınızı kullandığınız özen gibi :)  

Ülke olarak neredeyse 10 Yıldır Ülkemizde olan DSG şanzumanı halen tam olarak alışamadık desek yeridir. Ama bunda hatayı şanzuman da aramamak lazım Kullanıcılar olarak bizler DSG  yi yeni yeni anlamaya alışmaya başladık. Ayrıca araç Garantiliyse Hiç sorun olmaz. Servisler ve VW Şanzumanın arkasında duruyor. Son olarak haksız yapılan eleştirilere de bir anlam veremiyorum halen. Teşbihte hata olmaz derler; DSG li araç Kullanmayı Bilmeyen Kavrama Değişmesi gerektiği zaman başlar karalamaya vs vs vs. Türkiye için BMW ZF şanzıman 1. arkasından DSG 2. olarak gelmektedir.

Herkese Keyifli Forumlar.

Arabayı ilk aldığımda banada gelirdi clunch sesi şangır şungur bu ses mekanik ve malesef geliyor bir sorun değil DSG nadirende olsa vites geçişinde kararsız kaldığı olur ama çok nadir. Kontağa bastığımda aracın ilk yaptığı şey müzik açılışı araçta beni tanıyor artık ses mes duymam arada bir bas zırıltısı gelir🙂. Burçlardan ses geliyordu kınağı geldi söktüm tekerleri ne kadar burç varsa verdi veriştirdim silikon spreyi kafam rahat 😊 mis gibi ses seda yok. Takmayın sesleri her arabada var öyle sesler. Bu arada 3 DSG eskittim

@Ender zf şanzımanı bozulan BMW ci oturup ağlar valla DSG ye 6bin ver hallolur zf yi 6 bine sadece kapağını açarlar sanırsam.
Çok zor ihtimal ZF şanzıman sorunu :)  ama başa gelirse de bırak git aracı  bence.

@Ender hocam kalkislarda ve dusuk devirlerde ufak bir titreme var sanki şu yollarda yavaslamak icin koyulan cizgilerin ustunden geciyormuscasina. Ben bu konuyada yazmistim titreme var diye. Acaba bu motor kulagindan olabilir mi sizce ? Ben hep dsgye tutuldugum icin hic onu dusunmemistim. Simdi aklima geldi 

@oguzkaanvolkan şanzımanı kulağından bile olabilir, kontrol ettirmek lazım.
Orda da mi kulak vardi :)  bi baktiririm. Alt takimciya gidiyorum niye geldin diyor diyorumki burclardan ses geliyor. Hangi usta yolladi diyor :D  kendim geldim diyorum. Bir tur atiyoruz usta bisey yok arabanda git diyor bende eve geliyorum :D  eşimde hergun sanayide napiyorsun diyor ahaha :D  

Bilgilendiriseniz sevinirim arac dsg 1 den 2 ye gecislerde sangirti sesi geliyor ve bide bugun farkettim s modunda 5 viteste ayagimi gazdan cekip bastigimda da sangurtu sesi belirgin geliyor umarim bu bir sorun degildir. Konu hakkinda uzman arkadaslarin fikrini almak isterim. 

Bilgilendiriseniz sevinirim arac dsg 1 den 2 ye gecislerde sangirti sesi geliyor ve bide bugun farkettim s modunda 5 viteste ayagimi gazdan cekip bastigimda da sangurtu sesi belirgin geliyor umarim bu bir sorun degildir. Konu hakkinda uzman arkadaslarin fikrini almak isterim. 
Manuel kullanıcısıyım hocam en başta söyleyim. 
bu tariflediğiniz ses dsg şanzımanlarda var diye biliyorum. Engebeli yollarda tümsek çukur geçişlerinde bu şangırtı diye tabir ettiğiniz ses dsg içinde kulaçlardan geldiğini ve bunun dsg şanzıman çalışmasında olağan bir durum olduğunu söylüyorlar. Umarım normal çalışma sesidir başka bi sorun çıkmaz.  

• Beğen
Tepkiler: kdr
@kdr 

fikir açısından izlemenizi tavsiye ederim hocam. 

• Beğen
hiç oynatmayın aracınızla bence saydıklarınız gayet normal şeyler, ısınınca sesler geliyor dinleyince , bazen ani hızlanma rampa çıkışlarında devir yükseliyor ama normale dönüyor hemen,  keyifle binin nezaman ki titreme ve vites geçişlerinde rahatsız edecek bir vuruntu olmaya başladı gidip kavramayı değişip devam edin  sonuçta manuel vitese veriyorlar 3-4bin kavrama için ,  sende 7-8 bin verirsin hallolur her şey  tabi sonuçta kul yapısı ekstra arızalar verirse maliyet değişir ama normal şartlarda kavramanız biter ıvır zıvır değişirler düzelir gider çok takmamak gerekiyor 8 yıldır 4 farklı vw aracımda 3 kez dsg kavraması değiştirdim 2 si iyi niyetle birisinde de 3 yıl önce sanırım 6bine yakın masrafı oldu hepsinde de araba kaymak gibi oldu kullanmaya devam ettim ...

• Beğen

Geri
Üst Alt