Jump to content

­čĽ╣DSG Sizce bunlar sorun mu? / Kuruntu mu?

Recommended Posts

Merhaba herkese 
Biraz uzun olucak ve kuruntular icerebilir dikkat!!!┬á Simdiden okuyupta gereksiz bulanlardan ozur diliyorum kusura┬ábakmayin,bastanda soyleyeyim takintili bir psikopatim ama┬áilk golf├╝mde DsgÔÇÖ┬áydi buda Dsg. Yani ┼čanzumana yabanci degilim 4 yil kullanmisimdir. Arabayida fazlasiyla dinler takip ederim.┬á

─░lk aracimdan┬á┼ču halk arasindaki tabiriyle ┼č─▒k─▒rt─▒ sesi geliyordu. K1 K2 kulakciklarindan kaynaklanan, bozuk yollarda ve arnavut kaldirimlarda gelen ses. Bunda da geliyor. Yollarda da bircok VWÔÇÖden bu ses geliyor.┬áHangi siteye baksam ki burda da herkesin tek dedigi normal bir ses, kronik. Bende oyle biliyorum. Bu sesi kesmenin cozumu var mi?┬á ┬á ┬á Son zamanlar sanki┬ábu ses artti yada ben artik kafayi yiyorum. Ozellikle gece dar sokaklarda ve radyoyu kapatip cami acip dinleye dinleye┬á:O┬áMesela yokus cikiyorum yokusun sonuna gelince ┬áfrene basmaya gerek yok ayagimi gazdan cekince yavaslarken┬áD3 ten D2 ye cekerken┬ábir kere kararsiz kalip vuruntu yapiyor┬á(┼č─▒k─▒rt─▒ sesi e┼čli─činde o allahin emri) yani vites dusurdugunu duyuyorum.┬áBu vuruntu motor kulagindan mi yoksa vitesten mi sizce?┬áTam duracak gibi olurken caddeye cikmak icin┬ágaza yuklendigimde yine o ┼č─▒k─▒rt─▒ sesini duyuyorum. Yani farkindayim kavrama kararsiz yokus cikarken inerken ama bu herkeste mi boyle ? Yada arada e┼čim aliyor arabayi dsg kullanim hafizasi denen ┼čey varm─▒┼č ondan mi ?
Dsg resetleme denen kombinasyonu yaptim fark goremedim.

Gecen gunde trafikte baya kaldim d1 d2 d3 gecislerini herzaman olmasada hissettiriyor. Yuksek viteslerde sıkıntı yok. Bazende vitesi yuksek devirde degistiriyor d2 ye atarken. Kendi kendime diyorum ki Dsg sorunlari arasinda gec vites degistirme yaziyordu dur bakalim Kaan yavasla sonra tekrar kalkiyorum bu sefer olmuyor.  

Bazende ani kalkislarda titreyerek kalkiyor. En korktugum semptom bu. ­čśü┬áBu titreme yolcunun anlayacagi cinsten degil. Ben bile hala karar veremiyorum patinaj mi cekerek kalktim yoksa dsg muhabbeti mi diye. Patinaj olsa esp yanmasi lazim yanmiyor.┬á

Biri bana dsg tanrisi bir usta tavsiye etsin istiyorum gideyim ustam al suna bi check up yap diyeyim bi gazlasin desin ki bunun s─▒k─▒nt─▒s─▒ bu bu bu ­čÖé (─░stanbulda)┬á

Ya da benim dsg aracim sorunsuz diyen arkadas varsa bir tur binebilir miyim ­čśü ? Sorunlu sorunsuz arasindaki farki anlamak icin. O arkada┼čta benim araca bakabilir mesela.

Vaktinizi caldim kusura bakmayin sirf bu yuzden Masraf acacak diye araci satip manuele gecmek istiyorum ama dsgnin rahatligida baska ­čśĺ

G├Ânderi ba─člant─▒s─▒
Sitelerde Payla┼č

@oguzkaanvolkan┬ámerhaba hocam. Bu dsg ger├žekten nazik bir ┼čanz─▒man. E┼čim manuel kullanamad─▒─č─▒ i├žin Highline Golf 7 sat─▒p Comfortline Dsg Golf 7 ald─▒m. Evet ├žok rahatl─▒k ama insan gaza basarken bazen tedirgin oluyor acaba titrer mi vuruntu yapar m─▒? E┼čim kullan─▒rken pek hissetmiyorum asl─▒nda kendim direksiyon ba┼č─▒na ge├žince bunlar─▒ hissediyorum. ├çokta arac─▒ dinlememek laz─▒m bence ­čśŐ┬á

G├Ânderi ba─člant─▒s─▒
Sitelerde Payla┼č
[mention=3290]Tracy299[/mention] [mention=11839]HONEY[/mention] yani iyi guzel dinleme diyorsunuzda hani benim amacim sıkıntı varsa bastan masrafi azaltmak. Mesela bu saydiklarim sizde oluyor mu? Dsg bumudur yani ? 
Benzer dsg sesi bende duyuyorum

Arka bagaj tarafinda tikirti var gicik oluyorum bulamadim yerini muzik sesini a├žiyorum devam ediyorum

Heryerini dinlersem psikolojim bozulur :)
G├Ânderi ba─člant─▒s─▒
Sitelerde Payla┼č

Hocam selamlar, 

7.5 1.0 TSI DSG kullan─▒c─▒s─▒y─▒m. Haftasonlar─▒ sazl─▒bosna, riva ve t├╝revi yerlerde arac─▒mla ku┼č foto─čraf─▒ ├žekmeye giderim. Sistem belli, r├Âlantide a─č─▒r a─č─▒r giderken ku┼č g├Âr├╝nce durup ├žekimini yap, devam!┬á

┼×─▒k─▒rt─▒lar kesinlikle ama kesinlikle kronik. Zira 2017 Eyl├╝l de ald─▒─č─▒m arac─▒ ilk haftas─▒ndaki bu ┼č─▒k─▒rt─▒lar─▒ halen duyabiliyorum. Vites ge├ži┼čleri yolun e─čimine g├Âre farkl─▒ devirlerde olabiliyor. Bu tamamen yaz─▒l─▒mla alakal─▒ olup kavrama karars─▒zl─▒─č─▒ olarak nitelendirilmemelidir. ├ľrne─čin hafif rampalarda spor moda ge├žti─činizde hani daha stabil vites ge├žiyor ya, o hesap. ├ľrne─čin, d├╝z veya yoku┼č a┼ča─č─▒ e─čimli yollarda 70km de iken 7. vitesi g├Ârebilirken yoku┼č yukar─▒ e─čimli yollarda 100km de daha 5. viteste olabiliyor ara├ž. Titremek vuruntu konusu da ben hayat─▒mda hi├ž titreme veya vuruntuya denk gelmedim, umar─▒m gelmem de :)┬á

Son olarak ekleyebilece─čim tek ┼čey; sak─▒nan g├Âze ├ž├Âp batar atas├Âz├╝. Siz ├Âyle detayl─▒ ince ince dinlerseniz mutlaka bir s─▒k─▒nt─▒ bulursunuz :)┬á Ben kaporta boya vs i├žin ne kadar dikkat etsem de otoparkta yan tarafa park eden ay─▒lar sebepli kap─▒larda boya atmalar─▒ mevcut. Memlekette bulunan en seri ve kullan─▒m─▒ en keyifli ┼čanz─▒manlardan birine sahip bir ara├ž kullan─▒c─▒ olarak tad─▒n─▒ ├ž─▒kartmak laz─▒m.

G├Ânderi ba─člant─▒s─▒
Sitelerde Payla┼č
G├Ânderildi: (d├╝zenlendi)
1 saat ├Ânce, Celal Abay yazd─▒:

Hocam selamlar, 

7.5 1.0 TSI DSG kullan─▒c─▒s─▒y─▒m. Haftasonlar─▒ sazl─▒bosna, riva ve t├╝revi yerlerde arac─▒mla ku┼č foto─čraf─▒ ├žekmeye giderim. Sistem belli, r├Âlantide a─č─▒r a─č─▒r giderken ku┼č g├Âr├╝nce durup ├žekimini yap, devam!┬á

┼×─▒k─▒rt─▒lar kesinlikle ama kesinlikle kronik. Zira 2017 Eyl├╝l de ald─▒─č─▒m arac─▒ ilk haftas─▒ndaki bu ┼č─▒k─▒rt─▒lar─▒ halen duyabiliyorum. Vites ge├ži┼čleri yolun e─čimine g├Âre farkl─▒ devirlerde olabiliyor. Bu tamamen yaz─▒l─▒mla alakal─▒ olup kavrama karars─▒zl─▒─č─▒ olarak nitelendirilmemelidir. ├ľrne─čin hafif rampalarda spor moda ge├žti─činizde hani daha stabil vites ge├žiyor ya, o hesap. ├ľrne─čin, d├╝z veya yoku┼č a┼ča─č─▒ e─čimli yollarda 70km de iken 7. vitesi g├Ârebilirken yoku┼č yukar─▒ e─čimli yollarda 100km de daha 5. viteste olabiliyor ara├ž. Titremek vuruntu konusu da ben hayat─▒mda hi├ž titreme veya vuruntuya denk gelmedim, umar─▒m gelmem de :)┬á

Son olarak ekleyebilece─čim tek ┼čey; sak─▒nan g├Âze ├ž├Âp batar atas├Âz├╝. Siz ├Âyle detayl─▒ ince ince dinlerseniz mutlaka bir s─▒k─▒nt─▒ bulursunuz :)┬á Ben kaporta boya vs i├žin ne kadar dikkat etsem de otoparkta yan tarafa park eden ay─▒lar sebepli kap─▒larda boya atmalar─▒ mevcut. Memlekette bulunan en seri ve kullan─▒m─▒ en keyifli ┼čanz─▒manlardan birine sahip bir ara├ž kullan─▒c─▒ olarak tad─▒n─▒ ├ž─▒kartmak laz─▒m.

Sakinmak demeyelimde masrafi erkenden tespit edebilme gayreti diyelim :) yani vuruntu falan diyorumda belki usta baksa hicbirsey yok diyecek ama tutuldum ya :) mesela yazilimsa diyelim yeni yazilim guncellemesi falan yapilinca duzelir mi acaba ? saticam heralde sonrada pisman olucam. Golf 7 disinda da arac istemiyorum forumumuz bile harika :like:

tarihinde oguzkaanvolkan taraf─▒ndan d├╝zenlendi
G├Ânderi ba─člant─▒s─▒
Sitelerde Payla┼č

Merhaba hocam, bence aya─č─▒n─▒za gelen titreme ve DSG ┼ča┼č─▒rmalar─▒ fazla olmuyor ise ├žok takmamal─▒s─▒n─▒z. Bu tedirginlikle ne zevkli bir yolculuk yap─▒l─▒r ne de kafa rahat olur.

G├Ânderi ba─člant─▒s─▒
Sitelerde Payla┼č

selamlar 2015 110 luk tdi aracimda sert kalk─▒┼čta titreme bendede oluyordu ve kavrama kacirmasi hissediyordum fakat ┼čangirti sesi gelmiyordu kendim ticari ara├ž tamircisi oldu─čum i├žin sanzimani s├Âkerek taksi grubundaki arkada┼člar ile kavramayi de─či┼čtirdim taktiktan sonra 3 ten 2 ye do─čru d├╝┼čerken sesli bi ge├ži┼č mevcut ve 3. yada 2. viteste aya─č─▒m─▒ gazdan ├žekti─čimde ┼čangirti sesi gelmeye basladi┬á parke yolda ses gelmiyor birka├ž usta arkada┼ča sordum bunlar b├Âyle dediler mar┼č basma aninda tam ara├ž ├žal─▒┼č─▒rken de ┼čangirti yap─▒yor sizdede b├Âylemi birde sadece gaza┬á %70.civar─▒ bas─▒p 4. vitese ge├žerken kavrama uzuyor sanki 2. viteste kalkmaya ├žal─▒┼č─▒yor mu┼č gibi.

nitekim kafamda deli sorular sonras─▒nda teybin sesini biraz a├žmak yetiyor┬á

G├Ânderi ba─člant─▒s─▒
Sitelerde Payla┼č

En guzeli arabayi bir ustaya gosterin varsa bir eksigi yaptirin satin  İstanbulda tavsiye edebilecegim usta da kartalda dogan usta var.. Bu sekilde araba  huzursuzluktan baska hic bir sey vermez size . 

tarihinde Ayhan5353 taraf─▒ndan d├╝zenlendi
G├Ânderi ba─člant─▒s─▒
Sitelerde Payla┼č

Merhabalar ben bu sorunlar─▒ az bu├žuk bildi─čimden ve ya┼čad─▒─č─▒mdan bilerek ve isteyerek manuel almak zorunda kald─▒m. Otomatik ┼čanz─▒man ├žok rahat kesinlikle ama ben k├╝├ž├╝k bi il├žede ya┼č─▒yorum ├Âyle a─č─▒r bi trafik olmuyor o y├╝zden ├žok da sorun etmiyorum. Dsg masraf a├ž─▒nca sa─člam a├ž─▒yor hi├ž moralimi bozmak istemedim o y├╝zden. Vag grubu ara├žlar─▒n hemen hemen t├╝m otomatik ┼čanz─▒manl─▒ ara├žlar─▒n─▒ kulland─▒m. Ama emin olun sorun varsa ki in┼čallah yoktur ha ┼čimdi ha sonra bence masraf ayn─▒ ├ž─▒kacakt─▒r. Ama karars─▒zl─▒k ve hafif ses t├╝m ├žift kavramalarda mevcut.

G├Ânderi ba─člant─▒s─▒
Sitelerde Payla┼č

DSG ye al─▒┼čmak laz─▒m.Tak─▒nt─▒ yapmadan Kural─▒na uymak kayd─▒yla. Dikkatli ve D├╝zenli Ayn─▒ Cep Telefonlar─▒n─▒z─▒ kulland─▒─č─▒n─▒z ├Âzen gibi :)┬á

├ťlke olarak neredeyse 10 Y─▒ld─▒r ├ťlkemizde olan DSG ┼čanzuman─▒ halen tam olarak al─▒┼čamad─▒k desek yeridir. Ama bunda hatay─▒ ┼čanzuman da aramamak laz─▒m Kullan─▒c─▒lar olarak bizler DSG┬á yi yeni yeni anlamaya al─▒┼čmaya ba┼člad─▒k. Ayr─▒ca ara├ž Garantiliyse Hi├ž sorun olmaz. Servisler ve VW ┼×anzuman─▒n arkas─▒nda duruyor. Son olarak haks─▒z yap─▒lan ele┼čtirilere de bir anlam veremiyorum halen. Te┼čbihte hata olmaz derler; DSG li ara├ž Kullanmay─▒ Bilmeyen Kavrama De─či┼čmesi gerekti─či zaman ba┼člar karalamaya vs vs vs. T├╝rkiye i├žin BMW ZF ┼čanz─▒man 1. arkas─▒ndan DSG 2. olarak gelmektedir.

Herkese Keyifli Forumlar.

G├Ânderi ba─člant─▒s─▒
Sitelerde Payla┼č

Arabay─▒ ilk ald─▒─č─▒mda banada gelirdi clunch sesi ┼čang─▒r ┼čungur bu ses mekanik ve malesef geliyor bir sorun de─čil DSG nadirende olsa vites ge├ži┼činde karars─▒z kald─▒─č─▒ olur ama ├žok nadir. Konta─ča bast─▒─č─▒mda arac─▒n ilk yapt─▒─č─▒ ┼čey m├╝zik a├ž─▒l─▒┼č─▒ ara├žta beni tan─▒yor art─▒k ses mes duymam arada bir bas z─▒r─▒lt─▒s─▒ gelir­čÖé. Bur├žlardan ses geliyordu k─▒na─č─▒ geldi s├Âkt├╝m tekerleri ne kadar bur├ž varsa verdi veri┼čtirdim silikon spreyi kafam rahat ­čśŐ mis gibi ses seda yok. Takmay─▒n sesleri her arabada var ├Âyle sesler. Bu arada 3 DSG eskittim

G├Ânderi ba─člant─▒s─▒
Sitelerde Payla┼č
1 dakika ├Ânce, agacmalzeme yazd─▒:

@Ender zf ┼čanz─▒man─▒ bozulan BMW ci oturup a─člar valla DSG ye 6bin ver hallolur zf yi 6 bine sadece kapa─č─▒n─▒ a├žarlar san─▒rsam.

├çok zor ihtimal ZF ┼čanz─▒man sorunu :)┬áama ba┼ča gelirse de b─▒rak git arac─▒┬á bence.

G├Ânderi ba─člant─▒s─▒
Sitelerde Payla┼č
  • 2 weeks later...

@Ender┬áhocam kalkislarda ve dusuk devirlerde ufak bir titreme var sanki ┼ču yollarda yavaslamak icin koyulan cizgilerin ustunden geciyormuscasina. Ben bu konuyada yazmistim titreme var diye. Acaba bu motor kulagindan olabilir mi sizce ? Ben hep dsgye tutuldugum icin hic onu dusunmemistim. Simdi aklima geldi┬á

G├Ânderi ba─člant─▒s─▒
Sitelerde Payla┼č
8 dakika ├Ânce, Musaaksoy yazd─▒:

@oguzkaanvolkan┬á┼čanz─▒man─▒ kula─č─▒ndan bile olabilir, kontrol ettirmek laz─▒m.

Orda da mi kulak vardi :)┬ábi baktiririm. Alt takimciya gidiyorum niye geldin diyor diyorumki burclardan ses geliyor. Hangi usta yolladi diyor :D┬ákendim geldim diyorum. Bir tur atiyoruz usta bisey yok arabanda git diyor bende eve geliyorum :D┬áe┼čimde hergun sanayide napiyorsun diyor ahaha :D┬á

G├Ânderi ba─člant─▒s─▒
Sitelerde Payla┼č

Hesap olu┼čturun veya yorum yazmak i├žin oturum a├ž─▒n

Yorum yapmak i├žin ├╝ye olman─▒z gerekiyor

Hesap olu┼čtur

Hesap olu┼čturmak ve bize kat─▒lmak ├žok kolay.

Hesap Olu┼čtur

Giri┼č yap

Zaten bir hesab─▒n─▒z var m─▒? Buradan giri┼č yap─▒n.

Giri┼č Yap
  • Konuyu G├Âr├╝nt├╝leyenler   0 kullan─▒c─▒

Sayfay─▒ g├Âr├╝nt├╝leyen kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ bulunmuyor.

• Yeni Olu┼čtur...